Straż rejsu turystycznego zastrzeliła niedźwiedzia polarnego. "Szanujemy naturę i zwierzęta"

Załoga statku turystycznego niemieckiej firmy Hapag-Lloyd zastrzeliła niedźwiedzia polarnego na Svalbardzie. Wcześniej zwierzę zaatakowało członka załogi. Obrońcy praw zwierząt krytykują firmę za to, że ludzie ze statku wycieczkowego znaleźli się blisko siedliska niedźwiedzi.

W sobotę podczas rejsu statku MS Bremen czterej członkowie załogi zeszli na ląd na jednej z wysp norweskiego archipelagu Svalbard w Arktyce. Straż rejsu sprawdzała, czy miejsce jest bezpieczne dla turystów i czy nie ma tam niedźwiedzi. Zgodnie z prawem na rejsach w tym miejscu na pokładzie muszą być uzbrojeni strażnicy, chroniący pasażerów przed niedźwiedziami.

Na lądzie mężczyźni zostali zaatakowani przez niedźwiedzia polarnego - podaje agencja AP. 42-letni Niemiec został lekko ranny. Po tym straż rejsu zastrzeliła niedźwiedzia. W mediach opublikowano zdjęcie martwego zwierzęcia na plaży. 

Działaniami załogi statku oburzone są organizacje broniące praw zwierząt. Krytykowali sam fakt, że turystyczny statek znalazł się na terenach zamieszkanych przez niedźwiedzie polarne. 

"Żałujemy tego incydentu"

Norweskie władze uznały, że działania załogi były uzasadnione. Podkreślono, że straż najpierw strzelała w powietrze, by odstraszyć niedźwiedzia. Ranny mężczyzna jest w stanie stabilnym, a jego życiu nie grozi niebezpieczeństwo - podaje thelocal.no.

"Bardzo żałujemy tego incydentu. Jest nam niezmiernie przykro" - napisała na Facebooku firma Hapag-Lloyd Cruises. W oświadczeniu zapewniono, że firma "jest świadoma swojej odpowiedzialności" podczas organizowania wycieczek w taki teren i "szanuje naturę i dzikie zwierzęta". Przedstawiciele Hapag-Lloyd dodali, że od lat prowadzą rejsy w tym rejonie i obsługuje je doświadczona załoga.

Rejsy Hapag Lloyd Cruises na Svalbard kosztują od 5 tys. euro (20 tys. zł) wzwyż.

Ekstremalne upały w przyszłości będą normą

Więcej o:
Komentarze (167)
Straż rejsu turystycznego zastrzeliła niedźwiedzia polarnego
Zaloguj się
 • white_lake

  Oceniono 88 razy 56

  turyści - bezmyślne bydło, które zadepcze, zniszczy cały świat, wyłącznie z nudów, dla rozrywki

 • jonia2012

  Oceniono 64 razy 44

  Scoorvysyny jesli musieli sie pchac na terytoria niedzwiedzi mogli miec jakies naboje ze srodkami usypiajacymi a nie zabijac misia...ch...oooje....

 • P L

  Oceniono 52 razy 34

  Niestety człowiek to największy szkodnik . Po co wozić turystów na tereny będące we władaniu zwierząt? Tam człowiek jest intruzem. Co by powiedział każdy z wycieczkowiczów gdyby do jego ogródka przywozili ciekawskich.aby pokazać jak żyje?

 • markoswdf

  Oceniono 34 razy 24

  Ciekawe.... co będą oglądać, zwiedzać.... gdy już wszystko zniszczą, wyrżną, a w oceanach będą pływać tylko.... plastik i puszki....??? Zgroza!!!

 • 31.februarius

  Oceniono 44 razy 18

  "Zgodnie z prawem na rejsach w tym miejscu na pokładzie muszą być uzbrojeni strażnicy, chroniący pasażerów przed niedźwiedziami."

  ponieważ zdarzało się w przeszłości, że te białe zbóje wdzierały się na pokład i molestowały seksualnie Hildy i Elzy ...

 • crimsonpoppy

  Oceniono 29 razy 17

  skur..synstwo! Najpierw wlaza w miejsce zamieszkane przez niedzwiedzie a potem do nich strzelaja bo zaatakowaly.

 • marykownow

  Oceniono 22 razy 14

  A Polscy rybacy zabili kilkadziesiąt fok i dalej z siebie zadowoleni. A posłanka PiS, która nawoływała do mordowania fok nadal w sejmie i partii.

 • obywatel_piszczyk

  Oceniono 32 razy 12

  Po to jest ZOO by pooglądać egzotyczne zwierzaki bez naruszania ich terytorium. Jednak to za mało, dlatego trzeba pchać się na tereny zamieszkałe przez dzikie zwierzęta i w razie czego strzelać im w łeb. Katolicy, kurfa!

 • rozterka47

  Oceniono 21 razy 9

  A po co wycieczki na taki teren ?
  Skoro wycieczka zagraża zwierzetom , ktore jak widomo bą broniły swoich siedlisk i terenow łowieckich to może bardziej własciwe byłoby unikanie takich miejsc ?
  Ale wiadomo człowiek gotów wszystko pozabijać zeby sobie przyjemnosc zrobić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX