Polscy strażacy mieli niespodziewanego gościa. Odwiedziła ich szwedzka księżniczka Wiktoria

Następczyni tronu Szwecji i jej mąż odwiedzili strażaków, którzy walczą z pożarami w prowincji Hälsingland. Księżniczka Wiktoria była m.in. u polskich strażaków i zrobiła sobie z nimi zdjęcie.

Strażacy z Polski byli entuzjastycznie witani przez mieszkańców Szwecji, gdy ponad tydzień temu pojechali tam gasić pożary lasów. 139 funkcjonariuszy dołączyło do strażaków ze Szwecji i innych państw UE. 

Teraz strażaków w prowincji Hälsingland - w tym misję z Polski - odwiedziła następczyni tronu księżniczka Wiktoria oraz jej mąż książę Daniel. Zdjęcia z wizyty pary książęcej zamieszczono na oficjalnej stronie szwedzkiej rodziny królewskiej. "Para książęca przeprowadziła wizyty, po pokazać swoje uznanie dla funkcjonariuszy i wolontariuszy, którzy pracują przy akcji gaśniczej" - czytamy na stronie.

Dowódca polskich strażaków, brygadier Michał Langner, powiedział, że wizyta była "miła i zaskakująca" i dodatkowo zmotywowała do pracy - informuje RMF FM. - Na pewno strażacy do końca życia nie zapomną tej misji - dodał. Wizyta była niezapowiedziana - do pracujących strażaków podjechało kilka aut, w tym jedno, w którym była księżniczka.

Zdjęcie polskich strażaków zamieścił na Twitterze także szef MSWiA Joachim Brudziński.

139 strażaków z Polski walczy z pożarami w Szwecji

W weekend polscy strażacy kolejny dzień gasili płonące lasy. Polacy działają w obszarze, w którym jest największa liczba dużych pożarów - informował w radiowej Jedynce rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.
Według danych szwedzkiego rządu są jeszcze 22 ogniska pożarów, które zajmują obszar 25 tysięcy hektarów.

W piątek strażacy z Polski przekazali dwa ugaszone obszary Szwedom. Pierwszy liczył tysiąc hektarów, drugi 2,5 tysiąca. Po tym do ugaszenia Polacy mieli jeszcze trzeci obszar zajmujący 2 tysiące hektarów. - Pracujemy przez 24 godziny - poinformował Paweł Frątczak.

8 państw Unii Europejskiej i Norwegia wysłały do Szwecji grupy strażaków oraz sprzęt gaśniczy, w tym samoloty. Polska - 139 strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz 44 pojazdy.

Polscy strażacy jadą na pomoc do Szwecji. Mieszkańcy witają ich przy drogach.

Więcej o:
Komentarze (122)
Polskich strażaków w Szwecji odwiedziła księżniczka Wiktoria
Zaloguj się
 • maguniaklikunia

  Oceniono 58 razy 32

  Księżniczka jest bardzo miłą taktowną i dobrze wykształconą następczynią tronu jednego z bogatszych krajów Europy. Szacunek dla jej wysokości i dla strażaków. A czy pan prezydent już zapowiedział przypadkową i niespodziewaną wizytę, wiem nie ma czasu bo ciągle coś świętuje. No to może Wasz kapelan wpadnie z apelem smoleńskim. Pozdrawiam wszystkich z rozgrzanych Gliwic.

 • dziadekjam

  Oceniono 40 razy 16

  Polscy strażacy zachowali się super taktownie i ustawili się na tle wozu bojowego marki SCANIA:-)

 • jahodovy

  Oceniono 39 razy 15

  Tak bez ochrony? Król Jarosław do Sejmu boi się wejść bez asysty osobistego ochroniarza.

 • admo70

  Oceniono 27 razy 13

  U nas mały kurdupel JK nawet do kibla biega z ochroną i mówi, że nie ma nic na sumieniu i jest uczciwy.

 • franekzjanek

  Oceniono 39 razy 13

  .
  Zobacz Brudziński jak wielcy tego świata się zachowują nie mając nic na sumieniu poruszają się jak normalni ludzie ..a twój pryncypał aby wyjść z domu musi mieć szwadron piesków w obstawie ...tak się boi i czym się szczycisz że satrapę musisz ochraniać
  .

 • 3-kuleczka

  Oceniono 37 razy 7

  księżniczka Wiktoria? naprqawdę? bez 30 ochroniarzy z bronią krótka i snajperem z bronia długa jak jeżdzi kacze goowno?
  U nas kazdy goowniany minister jezdzi z obstawą choc mu sie nie nalezy, a tam księzna tak, na goło, bez skafandra chroniącego przed bakteriami i wirusami od obcych ?

 • zagraniczny-online

  Oceniono 17 razy 5

  Ciekawe, ale te filmiki z jadaca kolumna zrobily furore w Szwecji
  Niby drobiag, ale szwedzi beda patrzyli na nas calkiem inaczej

 • czarnyminio

  Oceniono 17 razy 5

  A dlaczego nikt nad nią parasola nie trzyma,pewnie jakaś mało ważna.A,deszcz nie pada.Ach ta moja fobia antypisia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX