Zagadka zaginięcia malezyjskiego boeinga nie została rozwiązana. Śledczy się poddali

Malezyjskim śledczym nie udało się rozwikłać tajemnicy zaginięcia boeinga 777, należącego do malezyjskich linii lotniczych. Orzekli, że bez wraku maszyny nie można jednoznacznie ustalić jego przyczyn. Samolot zniknął z radarów ponad 4 lata temu, w drodze z Kuala Lumpur do Pekinu.

Podczas prezentacji raportu poświęconego rejsowi MH370 śledczy poinformowali, że nie udało im się ustalić przyczyn zaginięcia samolotu. W opinii rodzin osób, które znajdowały się na pokładzie maszyny, przedstawiony dziś raport nie zawiera nowych informacji o sprawie. 

Dwa miesiące temu władze Malezji zdecydowały się na odwołanie prywatnej operacji poszukiwania wraku samolotu. Wcześniej oficjalne poszukiwania związane z tworzeniem podwodnych map oceanu, w rejonie gdzie maszyna mogła zakończyć lot, koordynowały władze Australii, a współfinansowały władze Malezji i Chin.

Tajemnica lotu MH370

Boeing 777 linii Malaysia Airlines lecący z Kuala Lumpur do Pekinu zniknął z radarów 8 marca 2014 roku nad Morzem Południowochińskim. Na pokładzie zaginionej maszyny  znajdowało się 239 osób. Do tej pory, u wybrzeży Afryki udało się odnaleźć jedynie fragmenty poszycia samolotu, które zostały przyniesione z prądami morskimi. Nie dały one jednak odpowiedzi na pytanie, co stało się z feralnym rejsem MH370.

Eksperci: To mogło być rozszerzone samobójstwo

Katastrofa lotu MH370 należy do najbardziej tajemniczych w historii.Nową teorię na ten temat zaprezentowali w maju eksperci lotniczy w programie "60 minut. Australia". Międzynarodowa grupa ekspertów, z którą rozmawiali autorzy programu, uważają, że pilot Zaharie Ahmad Shah mógł celowo doprowadzić do katastrofy, by popełnić rozszerzone samobójstwo. Wg jednego z ekspertów, pilota i instruktora Simona Hardy'ego, kapitan wybrał taki kurs samolotu, który utrudnił jego wykrycie i odnalezienie wraku. Miał m.in. lecieć w taki sposób, aby nie wykryły go ani tajskie, ani malezyjskie radary.

Każdy samolot, którym latasz jest dziurawy. Dlaczego tak jest?

Więcej o:
Komentarze (33)
MH370. Zagadka zaginięcia malezyjskiego boeinga nierozwiązana
Zaloguj się
 • chasingcars

  Oceniono 39 razy 9

  Macierewicz wszystko wyjaśni, pod warunkiem dostarczenia odpowiedniej liczby puszek i parówek.

 • remo29

  Oceniono 36 razy 8

  U nas do dziś nie potrafią wyjaśnić jak można rozpierydolić na drzewie Audi jadące 50 km/h, które przy tej prędkości powinno zahamować w połowie dystansu do drzewa.

 • dodobird

  Oceniono 14 razy 6

  Obstawiam mikrowybuchy lub bombę hiperbaryczną, zresztą, w Stanach są wybitni sopecjaliści w dziedzinie analizy przyczyn katastrof lotniczych, a swoje osiągnięcia potwierdzili na serdelkach.

 • wychodze

  Oceniono 5 razy 5

  wszystkie samoloty powinny byc wyposazone w nadajnik satelitarny.

 • spyderman2

  Oceniono 39 razy 5

  powołać komisję z anatolijem macierenko na czele. dać sute pensje a każdego dnia będą coraz bliżej prawdy

 • justas32

  Oceniono 46 razy 2

  Niech zatrudnią Maciarewicza z Miśkiem - zaraz im tą zagadkę rozwiążą. Winny był Tusk ...

 • dziewczyna_murzyna

  Oceniono 1 raz 1

  no prosze nie będzie szukania winnego? to nie po polsku ani pejsowatemu

 • patatajson

  Oceniono 1 raz 1

  Jak na taki temat, to zadziwiająco dużo pistrolli się zbiegło. Co jest, "chopaki", nowe wytyczne? Czy za wszelkie tematy związane z katastrofą lotniczą płacą wam podwójne stawki?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX