Pożary w Grecji to nie koniec klęsk. Attykę nawiedziły powodzie. Pacjenci dopływali do szpitala

Dopiero co pożary zamieniły życie mieszkańców części Grecji w koszmar. Teraz w rejonach, gdzie dotychczas walczono z ogniem, pojawił się nowy żywioł - powódź.

Pierwsze ulewne deszcze przeszły nad grecką Attyką 26 lipca, a na zdjęciach z północnej części Aten można było zobaczyć całe zalane ulice i auta, które utkwiły w wodzie.

W niedzielę w tym rejonie Grecji znów wystąpiły ulewne deszcze. Były tak gwałtowne, że w kilkanaście minut podtopiła ulice Aten. Sporo samochodów znalazło się pod wodą.

Powodzie w Atenach i w Attyce

W wielu miejscach pojawiły się problemy z dostawą prądu. Na jednej ze stacji metra na kwadrans zgasły światła. Inną stację - Panormu - zamknięto, bo zalane zostały perony. To w tamtej okolicy były też spore problemy komunikacyjne.

Przed jednym ze szpitali woda sięgnęła pacjentom do piersi. Pływali, żeby dostać się do budynku - donosi korespondentka Informacyjnej Agencji Radiowej z Aten. Najwięcej zgłoszeń o pomoc straż pożarna odebrała w zachodniej Attyce i centrum Aten.

Pożary w Grecji. Bilans ofiar

Zaledwie kilka dni temu w pożarach w Attyce, życie straciło co najmniej 91 osób, a 25 jest zaginionych. Greckie władze są oskarżane o brak odpowiednich działań, które pozwoliłyby ograniczyć rozmiary tragedii.

Więcej o:
Komentarze (21)
Powódź w Grecji. Pacjenci dopływali do szpitala
Zaloguj się
 • ugly_cup_bought_in_caernarfon

  Oceniono 16 razy 14

  To nie "władze " są winne, tylko całe społeczeństwo, które przepisy uznaje za wymysl barbarzyńców z północy.

  To samo jest we Włoszech.

 • lubat

  Oceniono 20 razy 12

  Nie mogło padać, gdy się paliło? W niebie też brak synchronizacji działań, prawie jak w UE;)

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 26 razy 6

  No to w szpitalu nie mieli kłopotu z selekcją chorych: jeśli który dopłynął, to znaczy że zdrowy i może wracać do domu. Pozostałych przyjmowali ;-)

 • niedzielny_gracz

  Oceniono 4 razy 4

  Jak nie urok, to sraczka.

 • oloros11

  Oceniono 3 razy 3

  Grecja to przyklad psudopanstwa podobnie jak Polska - lekcewazenie wszelkich norm i przepisow - korupcja na gigantyczna skale na kazdym szczeblu wladzy od gory do dolu
  bohater Grecji to olewus ciagle spiaacy majacy w d..e wszystko z wyjatkiem pieniedzy
  dla niego najwiekszym wrogiem jest turysta z polnocy
  jak razem z Anglikiem zaprotestowalem przeciwko rzezu zwierzat po zakonczeniu sezonu turystycznego - Grecy masow zabijaja koty i psy to nas aresztowano na 48 godzin !!

 • fajny_zajety

  Oceniono 3 razy 3

  Grecy nie przestrzegają żadnych przepisów budowlanych. Sami lepiej wiedzą ,że trzeba gęsto budowac bo więcej turystów się zmieści. Urzędnicy nawet nie fatygują się na miejsce zobaczyć co i gdzie się buduje. Służby pożarnicze i policyjne to przyjaciele ludności lokalnej popijaja razem kawkę w nielgalnie zbudowanych ogródkach przed lokalami których nikt nie kontroluje. Wszędzie jest dużo materiałów łatwopalnych. Grecy olali wszystkie przepisy i poniesli konsekwencje.

 • bobislaw.borboje

  Oceniono 5 razy 3

  Widać modlili się o deszcz.

 • janusz_ortografii

  Oceniono 2 razy 2

  Były tak gwałtowne, że w kilkanaście minut podtopiła

  Polski języka trudne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX