Polscy strażacy w Szwecji szykują obronę miasta przed pożarem. Zbudowali "ostateczną linię"

Polscy strażacy w Szwecji dalej walczą z pożarami. Żywioł kieruje się do miejsca, gdzie budowali od kilku dni zaporę przeciwogniową. - To ostateczna linia obrony - mówią Polacy.

Strażacy z Polski walczą z ogniem w Szwecji od ponad tygodnia. Na pomoc przybyli 21 lipca. Strażaków jest ponad 100, do Szwecji wysłano też ponad 40 pojazdów. Kilka dni temu media obiegały zdjęcia z entuzjastycznego przywitania polskich strażaków przez Szwedów.

Polacy od kilku dni przygotowywali linię obrony przed ogniem w okół miejscowości Karbole w centralnej części Szwecji. Jak opisuje "Expressen", Polacy przestali praktycznie bywać w głównej bazie w Sveg, by właśnie w Karbole stawić czoła żywiołowi. 

Strażacy z Polski w Szwecji. "To ostateczna linia obrony"

Strażacy pracują dzień i noc. Portal szwedzkiej gazety zaznacza, że strażacy nie przerywają przygotowań i prac wokół zabezpieczenia Karbole.

- Ten pożar się rozprzestrzenia, ma dużą dynamikę, dlatego budujemy taką linię, ostateczną linię obrony - mówił reporterowi "Faktów" TVN mł. bryg. Tomasz Grelak z PSP obecny na miejscu.

Polscy strażacy budują antyogniową zaporę

Ta swoista zapora wokół Karbole została skonstruowana przez strażaków z dziesiątek kilometrów węży z wodą, po to, by właśnie tam zdusić ogień i powstrzymać jego rozprzestrzenianie się. W całej akcji chodzi przede wszystkim o to, by nie dotarł on do Karbole (miejscowość już ewakuowano).

Oficjalnie polska misja strażaków w Szwecji ma potrwać do końca przyszłego tygodnia.

Polscy strażacy jadą na pomoc do Szwecji. Mieszkańcy witają ich przy drogach.

Więcej o:
Komentarze (60)
Polscy strażacy w Szwecji szykują obronę miasta przed pożarem
Zaloguj się
 • dryl1

  Oceniono 12 razy 8

  Brawo strażacy.

 • gj61

  Oceniono 36 razy 4

  Brawo polscy strażacy!!! Bardzo proszę Szwedów, nie proście o pomoc polskich kulsonów. Spałują, dadzą po gębie, a jak kobieta odważnie odda, pozwą do sądu i skatują na komisariacie. To debile!

 • kriso135

  Oceniono 5 razy 3

  Powinni zagonić ciapatych do gaszenia

 • dj.80

  Oceniono 27 razy 3

  To się właśnie nazywa Solidarność. A nie jakieś pier****nie o pomaganiu na miejscu.
  Szacunek dla Strażaków.

 • lubella69

  Oceniono 42 razy 2

  Przypomnę, podobno 78% czytelników wyborczej wstydzi się być Polakiem. Mam nadzieję, że ci Strażacy nie czytają wyborczej....

 • cob22

  Oceniono 1 raz 1

  Jak kiedys Czestochowy ?
  Ludzie dobrze ze tam pomagaja ale nie wmawiajcie sobie ze to tylko Polacy chronia swiat przed pozarami. W Szwecji jest trzy razy tyle strazakow z Niemiec i Austrii a oni o tym prawie nie pisza...bo to normalne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX