Były prezydent Armenii aresztowany pod zarzutem złamania konstytucji

Robert Koczarian, były prezydent Armenii, został aresztowany na dwa miesiące. Zarzuca mu się, że złamał konstytucję wydając polecenie stłumienia demonstracji w Erywaniu w 2008 r.

Robert Koczarian był prezydentem Armenii w latach 1998-2008. To pod koniec jego urzędowania  na przełomie lutego i marca 2008 roku doszło do demonstracji opozycji, która zarzucała władzy sfałszowanie wyborów. Manifestacja z 1 marca została krwawo stłumiona przez odziały specjalne. Zginęło 10 demonstrantów, kilkadziesiąt osób zostało rannych. Prezydentem na 10 kolejnych lat został, namaszczony przez Koczariana, Serż Sarkisjan. Władzę stracił w maju tego roku. Premierem Armenii został lider opozycji Nikola Paszynian, wcześniej stojący na czele największych demonstracji antyrządowych w historii kraju. 

Armeńska Specjalna Służba Śledcza w tym tygodniu wznowiła dochodzenie w sprawie rozpędzenia demonstracji i oskarżyła Koczariana o wystąpienie przeciwko ładowi konstytucyjnemu państwa.

- To bezprawna decyzja. Będziemy się odwoływać - zapowiedział mecenas byłego prezydenta Aram Orbelian. Sam Koczarian uważa, że to polityczna zemsta przeciwników. Grozi mu do 15 lat więzienia. 

Więcej o:
Komentarze (212)
Armenia. Były prezydent aresztowany pod zarzutem złamania konstytucji
Zaloguj się
 • miecztemidy

  Oceniono 76 razy 74

  Dupuś kaczy ma to jak w banku.

 • 45halszka

  Oceniono 80 razy 50

  Duda, Kaczynski, Szydło, Morawiecki, Kempa, Ziobro, Macierewicz, Karczewski, Kuchciński...to pierwsi więzniowie za łamanie konstytucji , za zdradę kraju , za zamach na demokrację. Dalsza zorganizowana banda przestępcza bedzie dluga....dobrze, że buduje sie więzienia

 • dj.80

  Oceniono 73 razy 47

  Duduś, poczytaj, proszę. Może w końcu przyjdzie otrzezwienie. Nie skończysz jak Causescu, zresztą nawet ci tego nie życzę ("ci" świadomie z małej). Ale będziesz gnił w pierdlu, a w książkach, z których będą się uczyć twoje wnuki i prawnuki, będziesz wymieniany obok Szczesnego Potockiego, Marcina Lubomirskiego i im podobnych "asów".
  Wałęsie historia zapomni błędy, które niewątpliwie popełnił. Zostaną zapamiętane jego zasługi. A Ty na kartach historii będziesz pacynką konusa z Żoliborza. Bezwolnym tworem, który odruchowo nawet menu w knajpie podpisze.

 • wujekdolf

  Oceniono 103 razy 45

  co się odwlecze to nie uciecze długopisowy maliniaku :)

 • darek655

  Oceniono 100 razy 44

  Budyniu Ty Moja Mordo Zdradziecka to cię czeka.

 • evergreen111

  Oceniono 101 razy 41

  Mam gorącą nadzieję, że kiedyś przeczytam to samo o Dudzie. Jego przestępcze łamanie Konstytucji NIE MOŻE UJŚĆ MU PŁAZEM!

 • kzet69

  Oceniono 91 razy 37

  Adrian, przeczytałeś dokładnie???

 • mirarob

  Oceniono 66 razy 34

  no proszę, w Armenii jest odpowiedzialność za łamanie Konstytucji!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX