Putin zaprasza Trumpa do Moskwy. Twierdzi, że rozmowy telefoniczne nie są wystarczające

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył, że zaprosił Donalda Trumpa do Moskwy. Tematami rozmów obydwu przywódców miała by być między innymi: kontrola zbrojeń, międzynarodowe konflikty oraz kwestia Iranu.

Władimir Putin zaznaczył, że rozmowy telefoniczne z Donaldem Trumpem nie są wystarczające. Rosyjski powiedział, że zarówno on jak i prezydent Stanów Zjednoczonych są w jego opinii gotowi do bezpośrednich rozmów. Zaproszenie to jak na razie nie zostało potwierdzone przez stronę amerykańską. 

Rosyjski polityk zastrzegł jednak, że warunki spotkania muszą być bardziej klarowne by szczyt miał sens. Podkreślił także, że pomimo różnic wzajemne kontakty nadal mają miejsce i są kontynuowane.

Odnosząc się do kwestii ekonomicznych Władimir Putin zapewnił, że Rosja nie zamierza odrzucać amerykańskiej waluty oraz, że nie powinna ona być używana jako oręż. Jego zdaniem to amerykańskie sankcje przeciwko Rosji podważają zaufanie do dolara. Uspokajał jednak, że Rosja nie zamierza czynić żadnych gwałtownych posunięć w tym względzie. Zwrócił jednocześnie uwagę, że w ostatnim czasie sporo na znaczeniu zyskuje chińska waluta.

Blamaż w Helsinkach i jego konsekwencje

Zaledwie kilka dni temu Biały Dom poinformował, że do drugiego spotkania Trump-Putin dojdzie dopiero w 2019 roku, a więc po zakończeniu federalnego śledztwa ws. wpływania przez Moskwę na wynik wyborów prezydenckich w USA. Wcześniej planowano, że spotkanie odbędzie się na jesieni tego roku w Białym Domu. 

Po spotkaniu prezydentów USA i Rosji na Donalda Trumpa spadła fala krytyki. Podczas konferencji prasowej powiedział bowiem, że wierzy w zapewnienia Putina, że Rosja nie ingerowała w wybory prezydenckie w Stanach, choć przeciwne stanowisko na ten temat mają amerykańskie służby wywiadowcze. Od prezydenta odcięli się wówczas m.in. kongresmeni i członkowie izby reprezentantów z jego własnej partii. Dzień później Trump oświadczył, że się "przejęzyczył".

Więcej o:
Komentarze (76)
Putin zaprasza Trumpa do Moskwy. Twierdzi, że rozmowy telefoniczne nie są wystarczające
Zaloguj się
 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 21 razy 11

  Ardian dalej pod kiblem waruje. On to nawet na Kreml by się przejechał, ale wszyscy go mają w dudzie. Nawet na Nowogrodzkiej na wycieraczce czeka.

 • ks-t

  Oceniono 13 razy 7

  "Władimir Putin zapewnił, że Rosja nie zamierza odrzucać amerykańskiej waluty. Zwrócił jednocześnie uwagę, że w ostatnim czasie sporo na znaczeniu zyskuje chińska waluta."
  Tak jawnej groźby jeszcze nie słyszałem. Do tej pory każdy kto śmiał odezwać się w ten sposób doświadczał amerykańskiej walki o pokój (Irak, Libia, Iran). Amerykanie muszą być czuli na sprawy dolara bo 90% jest ulokowane poza USA. Tak więc za dodruk dolarów na papierze toaletowym w 90% płaci cały świat a tylko w 10% USA. Odejście od dolara jako waluty rozliczeniowej to upadek USA bo długów tego kraju nie da się spłacić. Jeśli dodamy do tego że Putin po cichu zamienił 90% obligacji USA na złoto, a więc już zaczął odchodzenie od dolara to robi się ciekawie.

 • mirrad67

  Oceniono 16 razy 6

  Amerykańscy politycy i media mówią o zmianie reżimu w Iranie tak, jakby to było ich boskie prawo!!!
  Sekretarz stanu USA Mike Pompeo na początku tego tygodnia mówił o tym, jak Ameryka robi "dzieło Boże", aby dotrzeć do irańskich ludzi, aby zachęcić do obalenia ich "reżimu mafii".

  " Do naszych irańskich amerykańskich i irańskich przyjaciół, dziś wieczorem powiem wam, że administracja Trump marzy o tych samych marzeniach dla Iranu, jak ty " - powiedział Pompeo. " Przez nasze trudy i Bożą opatrzność ten dzień się spełni ".
  Jak na ironię, Pompeo nawiązywał do irańskich władców jako " obłudnych świętych mężów". "Co sprawia, że ​​Amerykanie, którzy są dobrze udokumentowani , obalili tyle samo rządów na całym świecie, ile lat minęło od II wojny światowej?

  Poziom arogancji i ignorancji wśród Amerykanów na temat ich niewłaściwego rządu przypomina nam cytat z historyka Williama Bluma: " Amerykanie są jak dzieci szefa mafii, którzy nie wiedzą, jak zarabia ich ojciec, ale potem są zszokowani, gdy ktoś wyrzuca bombę ogniową przez okno ich salonu . "

  Trump zirytował tweetami irańskich przywódców, ostrzegając ich, aby " nigdy nie grozili " Stanom Zjednoczonym, bo inaczej poniosą konsekwencje " niewiele w historii poniosło ". Pochodzący z jedynego kraju, który kiedykolwiek użył bomb atomowych w walce, to jest naprawdę odrażająca retoryka.
  Wybuch Trumpa powtórzył wcześniejsze ostrzeżenia " ognia i furii " wymierzone w Koreę Północną, zanim doszedł do odprężenia z Kim Dzong-unem. Tak, może być tak, że Trump gra hardball w negocjacjach z Iranem. Bez względu na to, jest nie do przyjęcia, że ​​USA najwyraźniej uważa się za posiadające wyświęcone prawo do otwartego rozważenia zmiany reżimu wobec jakiegokolwiek narodu.

  Ta amerykańska pogarda dla prawa międzynarodowego jest źródłem globalnych napięć i niestabilności. Iran może być teraz na celowniku, ale ta sama zgubna zasada dotyczy wszystkich narodów, jak sądzą amerykańscy władcy. Dzisiaj Iran, wczoraj Syria, jutro Wenezuela, i tak dalej.

 • def11

  Oceniono 28 razy 4

  Jestem już spakowany. Putin to wielki przywódca, zapewnił mnie, że nie miał nic wspólnego z przebiegiem wyborów w USA, czeka nas wspaniała rozmowa, jest świetnie, a będzie cudownie.

  Trump, stabilny geniusz

 • stachkaz47

  Oceniono 5 razy 3

  Skończcie z tym BLAMAŻEM.
  Blamaż to Polska polityka wobec Rosji.

 • ad2009

  Oceniono 3 razy 3

  Pokaże mu apartament w hotelu w celu przypomnienia uprzednich wizyt...

 • matka_bosaka

  Oceniono 11 razy 3

  Dziennik Izwiestija: Major GRU Danił Trampskij wraca z USA. Misja wykonana.

 • matka_bosaka

  Oceniono 7 razy 3

  Bo jak oglądać cyrk przez telefon? Żarty clowna przez telefon nie śmieszą, tresowane pieski przez telefon nie bawią...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX