Kiedy kolejne spotkanie Trump-Putin? Nieprędko. Biały Dom "odkręca" blamaż prezydenta

Donald Trump przełożył drugie spotkanie z Władimirem Putinem na 2019 rok. Odbędzie się dopiero po zakończeniu federalnego śledztwa ws. wpływania przez Moskwę na wynik wyborów prezydenckich w USA.

Drugie spotkanie Donalda Trumpa z Władimirem Putinem odbędzie się dopiero w 2019 roku - poinformował doradca amerykańskiego prezydenta ds. bezpieczeństwa narodowego, John Bolton.

Spotkanie Donalda Trumpa z Władimirem Putinem w 2019 roku

Do spotkania Donalda Trumpa z Władimirem Putinem dojdzie dopiero po zakończeniu federalnego śledztwa ws. wpływania przez Moskwę na wynik wyborów prezydenckich w USA.

John Bolton w oświadczeniu śledztwo prowadzone przez prokuratora Roberta Muellera w tej sprawie nazwał „polowaniem na czarownice”.

Prezydent uważa, że następne spotkanie dwustronne z prezydentem Putinem powinno mieć miejsce po zakończeniu polowania na czarownice w sprawie Rosji, więc ustaliliśmy, że nastąpi ono po 1 stycznia przyszłego roku

- napisał w oświadczeniu doradca Trumpa.

Amerykański wywiad uważa, że Moskwa ingerowała w wybory prezydenckie na korzyść Donalda Trumpa. Mueller sprawdza, czy sztab obecnego prezydenta współpracował z Rosjanami.

Spotkanie Donalda Trumpa z Władimirem Putinem w Helsinkach

Początkowo drugie spotkanie Donalda Trumpa z Władimirem Putinem planowano na jesień br. Prezydent Rosji miał przyjechać z wizytą do Białego Domu.

Przypomnijmy, że po lipcowym spotkaniu Donalda Trumpa z Władimirem Putinem w Helsinkach na amerykańskiego prezydenta spadła fala krytyki. Trump powiedział wtedy, że wierzy w zapewnienia Putina, że Rosja nie ingerowała w amerykańskie wybory prezydenckie w 2016 roku.

- Ja nie widzę żadnego powodu, dla którego Rosjanie mieliby to zrobić. Mam wiarę w moich agentów wywiadu. Ale prezydent Putin był bardzo mocny i pewny w zaprzeczaniu - powiedział Donald Trump.

Po krytyce, również ze strony partii republikańskiej i odcięciu się agencji wywiadu od rewelacji prezydenta, Donald Trump stwierdził, że się „przejęzyczył”.

Putin z opóźnieniem dotarł na spotkanie z Trumpem. Prezydent USA: Nadzwyczajne relacje

Więcej o:
Komentarze (27)
Kiedy kolejne spotkanie Trump-Putin? Nieprędko. Biały Dom "odkręca" blamaż prezydenta
Zaloguj się
 • zyks

  Oceniono 13 razy 11

  Świetnie. To może Duduś tam w końcu wpuszczą? Jak pani Basia będzie w humorze, to go nawet wpuści na chwilę do Owalnego...

 • unixyz

  Oceniono 13 razy 7

  Moze Duda pomoze jednego zlapie przy kiblu a drugiego w szatni i mediacje przeprowadzi ten swiatowy polityk.

 • polakadam

  Oceniono 15 razy 3

  trampek na tym zdjęciu jest wpatrzony w putina jak w starszego brata.
  A w oczach putina pewnie dało by się zauważyć sierp i młot.

 • mer-llink

  Oceniono 2 razy 2

  "Przejęzyczony" Trump dał Putinowi informacje:
  - Wołodia, takżem sie wygłupił u tych Finów, że ja najpierw musze pograć w golfa, potem pojechac na Florydę, pogadać z Melaniom, choc ona już ze mnom gadać za bardzo nie chce, potem mamy dzień dziękczynienia, bożenarodzenie, sylwestra... No sam widzisz, jaki jezdem zajęty...
  - A kiedy więc przyjmiesz tego mojego pociesznego sąsiada?
  - Jakiego?
  - Nie Jakiego. On tez na naszem pasku. ALe tego, no jak mu, Duda Andżej...
  - A wiesz..... Chyba po tobie....

 • starszy-65

  Oceniono 4 razy 2

  Tak nie wolno bo agent Trump załamie się psychicznie czekając tak długo na spotkanie ze swoim prowadzącym, biedny Trump bo teraz może nawet ze stresu bić swoją rodzinę i będzie światowy wstyd.

 • Stan Majewski

  Oceniono 15 razy 1

  John Bolton w oświadczeniu śledztwo prowadzone przez prokuratora Roberta Muellera w tej sprawie nazwał „polowaniem na czarownice”. Ma racje - on jest jedna z tych czarownic. Z wasem. To taki Macierewicz z Bialego Domu.

 • zyks

  Oceniono 11 razy 1

  Już zaprosił na jesień, a teraz że później, może w 2019... Oj, bo się Władek w końcu obrazi, i pokaże te focie z hotelu, ten "złoty deszcz" i takie różne...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX