Donald Trump po Helsinkach znów chce spotkania z Putinem. "Szczyt z Rosją był wielkim sukcesem"

Mimo fali krytyki po szczycie w Helsinkach, Donald Trump chce kolejnego spotkania w Władimirem Putinem. Prezydent Stanów Zjednoczonych zarzucił mediom próbę storpedowania zbliżenia z Rosją, która jego zdaniem może prowadzić do wojny.

Donald Trump po raz kolejny oświadczył, że spotkanie z Władimirem Putinem było bardzo udane. „Szczyt z Rosją był wielkim sukcesem, choć nie dla „fake news” mediów, które są wrogiem narodu” - napisał na Twitterze.

Prezydent USA poinformował, że podczas spotkanie z Władimirem Putinem dyskutował między innymi o terroryzmie, bezpieczeństwie Izraela, pokoju na Bliskim Wschodzie, Ukrainie, Korei Północnej. Prezydent USA dodał, że wszystkie problemy mogą zostać rozwiązane. „Fake news media dążą do konfrontacji z Rosją, która może prowadzić do wojny. Ich działania są nieodpowiedzialne, nienawidzą faktu, że będę miał dobre relacje z Putinem” - dodał Donald Trump.

Tymczasem nadal nie jest do końca jasne co podczas spotkania w cztery oczy ustalili przywódcy Stanów Zjednoczonych i Rosji. Amerykański Departament Stanu informował, że nie ma ustaleń w żadnej z kluczowych spraw. Jednak Donald Trump napisał na Twitterze, że oczekuje kolejnego spotkania w z Władimirem Putinem „byśmy mogli zacząć wprowadzać w życie pewne rzeczy, które zostały omówione”.
Tymczasem demokraci w Kongresie żądają dostępu do notatek amerykańskiej tłumaczki, które sporządzała podczas prywatnej rozmowy przywódców USA i Rosji. Ujawnienie ich jest jednak mało prawdopodobne.

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>>

Więcej o:
Komentarze (93)
Donald Trump po Helsinkach znów chce spotkania z Putinem
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 26 razy 12

  A Adrian wstajacy z kolan dalej czeka. A niee, przeciez to Trump czeka az Adrian zechce sie spotkac

 • cezar85

  Oceniono 27 razy 11

  trump chce się ponownie spotkać z Putinem, by przeprosić za to co powiedział w domu, dzień po powrocie z Helsinek

 • remo29

  Oceniono 21 razy 7

  Takie amerykańskie 1:27.

 • Stan Majewski

  Oceniono 25 razy 7

  PISSdzielce wielka okazja !!! Trump (który ma was głęboko w dupie) sprzeda bezpieczeństwo Polski w targach z Puciem. Wycofa plany sprzedaży Patriotów i obecności żołnierzy USA w Polsce. Macie swoich zafajdanych patriotów narodowców. I te wasze harcerzyki co ludzi straszą po wsiach. No i ten jeden helikopter ruski. I jedna łódź podwodna. Parę dronów. Wsio. Za to macie ogromne zapasy jadu bojowego wiec możecie szczekać z pianą na pysku. A propos uważam że ŻADEN ŻOŁNIERZ AMERYKAŃSKI NIE POWINIEN RYZYKOWAĆ SWEGO ŻYCIA CZY ZDROWIA za ten kraj nienawistnego kołtuńskiego motlochu który wybrał katofaszystów do władzy pod hasłem „bij Żyda”.

 • naczelnik_czerpak

  Oceniono 15 razy 5

  „Fake News media”
  Czy to jakiś globalny trend, że świry dochodzą do władzy?

 • vincent33

  Oceniono 15 razy 5

  w Helsinkach zrobił zręcznie Putinowi laskę i sie rozochocił
  teraz kupił sobie wazelinkę i ma ochotę na prawdziwy sukces
  Wołodia pewnie da się namówić
  co prawda dymał już w zyciu lepsze towary niż oblęsny pomarańczowy pawian ale czego się nie robi dla matuszki-rossiji

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX