Komisja Europejska pozywa Węgry. Trybunał Sprawiedliwości zdecyduje ws. ustawy o imigrantach

Komisja Europejska podjęła decyzję o pozwaniu Węgier do Trybunału Sprawiedliwości. Ma się on przyjrzeć prawu antyimigracyjnemu, przyjętemu niedawno w kraju Viktora Orbana.

W czerwcu parlament węgierski przyjął poprawkę do konstytucji, według której zakazane jest osiedlanie się na terenie Węgier obcej ludności, o ile nie ma on prawa pobytu i swobodnego przemieszczania się. 

Wątpliwości Komisji Europejskiej budzi również przyjęta pod koniec czerwca ustawa antyimigracyjna w ramach pakietu ustaw "Stop Soros". Według nowego prawa przepisom prawa karnego podlega udzielanie wszelkiej pomocy migrantom, m.in. oferowanie im wsparcia prawnego, proponowanie jedzenia czy drukowanie ulotek z informacjami pomocnymi osobom starającym się o azyl.

Za nieprzestrzeganie prawa, w przypadku poważniejszych przestępstw, jak przemycanie migrantów przez granicę, grozi nawet do roku pozbawienia wolności. Mniejsze wykroczenia jak drukowanie wspomnianych ulotek będzie karane kilkoma dniami spędzonymi w więzieniu. 

Według Komisji Europejskiej węgierskie prawo dotyczące azylu i odsyłania migrantów jest sprzeczne z ustawodawstwem Unii Europejskiej. 

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>>

W jakiej Polsce chcielibyście żyć? 7-letni Eryk: "Żeby nikt się nie bił i żeby nie istniała polityka" Odc. 7 [ŁĄCZY NAS POLSKA]

Więcej o:
Komentarze (179)
Komisja Europejska pozywa Węgry. Trybunał Sprawiedliwości zdecyduje ws. ustawy o imigrantach
Zaloguj się
 • 31.februarius

  Oceniono 24 razy 10

  "W czerwcu parlament węgierski przyjął poprawkę do konstytucji, według której zakazane jest osiedlanie się na terenie Węgier obcej ludności, o ile nie ma on prawa pobytu i swobodnego przemieszczania się."

  że niby ten parlament, tak?!

 • jozbieszczad

  Oceniono 38 razy 6

  W tym samym czasie :

  *****To historyczny moment w dziejach syjonizmu i państwa Izrael - mówił późną nocą w parlamencie premier Binjamin Netanjahu. - Izrael to państwo żydowskie, które uznaje indywidualne prawa wszystkich obywateli. Powtarzam. To jest nasze państwo. Państwo żydowskie - mówił. Dodał, że są tacy, którzy "chcieliby zdestabilizować podstawy naszego istnienia" i dlatego "zapisano prawo w kamieniu". Netanjahu powtarzał, że "Izrael to jedyna demokracja na Bliskim Wschodzie".

  Na dziś wysiadam .

 • dajzeta_wybiorcza

  Oceniono 53 razy 5

  Brawo panie Orban.
  Rób pan swoje, aż "ełrokomuchom" gule powyskakują z gardeł od kwiku. Węgry to suwerenny i niepodległy kraj, ale ełrokołchoz chce zrobić wszystko po swojemu, aby żadne państwo zrzeszone w Europejskim Kraju Rad nie miało wpływu na swoją własną politykę.
  Integracja europejska to mit. I mitem pozostanie tylko na papierze. Niestety rzeczywistość jest zupełnie inna. EU daje ale dwa raz więcej zabiera, tak samo, jak KLER KATOLICKI.
  A teraz czerskie trolle do roboty. Chcę słyszeć wasz skowyt:):):)

 • cyniczny.komentator

  Oceniono 28 razy 4

  No proszę - macie swoją Unię. To już ludzie we własnym kraju nie mogą zadecydować, kogo chcą a kogo nie chcą.
  Nic dziwnego, że ten twór się rozpada.

 • Piotr Tkaczyk

  Oceniono 28 razy 4

  a nie prościej byłoby KE zrobić przewrót, pozbawić władzy demokratycznie wybranego Orbana i wprowadzić "swoich" ? po co ciągać się po sądach ?

 • max crecci

  Oceniono 62 razy 4

  Oto cała GW w swojej prawdzie. Błąd już w samym tytule. Powinien on brzmieć: "

  George Soros, za pośrednictwem KE pozywa Węgry z których został wypędzony za swoją szkodliwą działalność".

  Ale GW nie napisze nam prawdy, bo sama idzie na pasku swojego sponsora, ideologa Sorosa. GW nie wspomni również o tym, jak wybierany jest skład TS, bo musiałaby napisać, że sędziów do TS wybierają wyłącznie politycy z krajów członkowskich, co burzyłoby manipulacyjną narrację o apolityczności sędziów. Najlepszym przykładem jest SN w USA, gdzie ostatnio dokooptowano kolejnego sędziego. Kto dokonał wyboru? Polityk, Prezydent USA.

  GW zatem, ma tyle wspólnego z prawdą, co z wiernością małżeńską Rysiu Petru.

 • mazzini890

  Oceniono 7 razy 3

  Zaczeło się.

 • representation1

  Oceniono 19 razy 3

  Trzeba wysłać tych pajaców z Brukseli do Paryża
  --------------------------------------------------------------
  na harce z murzyńskimi i arabskimi hordami, które grasowały po wygraniu przez Francję Mundialu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX