Z okna tego hotelu dokonano krwawej masakry. Teraz właściciel pozywa... poszkodowanych

Obrona przez atak - taką strategię przyjęli właściciele hotelu Mandalay Bay w Las Vegas, z którego okien dokonano strzelaniny. Przedsiębiorstwo pozywa ponad tysiąc pokrzywdzonych osób.

Z okien Mandalay Bay w październiku ubiegłego roku 64-letni Stephen Paddock zastrzelił 58 uczestników festiwalu muzycznego, który odbywał się w pobliżu hotelu. W wyniku strzelaniny rannych zostało też 851 osób.

Właściciel hotelu zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za masakrę, dlatego - przy wykorzystaniu prawnego triku - chce uniemożliwić pozwy ze strony pokrzywdzonych. Proces obejmuje ponad 1000 osób - tych, które pozwały firmę, ale wycofały roszczenia (zdaniem CNN, z myślą o ich późniejszym uzupełnieniu) oraz tych, które grożą pozwaniem.

MGM Resorts International nie domaga się odszkodowań, ale - zgodnie z prawem federalnym - chce, aby sądy uchroniły go od pozwu ofiar. Przedsiębiorstwo zapewnia, że procesy mają na celu pomóc ofiarom. - Sąd federalny jest właściwym miejscem do rozstrzygania takich spraw i zapewni poszkodowanym szybkie rozwiązanie. Lata przeciągających się spraw sądowych i przesłuchań nie leżą w interesie ofiar i społeczności - twierdzi rzeczniczka firmy.

Pełnomocnik części poszkodowanych uważa, że pozew jest "absolutnie naganny". Strona podnosi, że firma pozwoliła Stephenowi Paddockowi wnieść do hotelu ogromny zapas broni i amunicji. 

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>>

Więcej o:
Komentarze (78)
Z okna tego hotelu dokonano krwawej masakry. Teraz właściciel pozywa... poszkodowanych
Zaloguj się
 • mercx

  Oceniono 25 razy 17

  ale za hotel pozywa ofiary?? czy pozywa za to że one pozwały hotel?? ten artykuł to bełkot.

 • Black Swan

  Oceniono 51 razy 15

  "Strona podnosi, że firma pozwoliła Stephenowi Paddockowi wnieść do hotelu ogromny zapas broni i amunicji. "

  a jak mieli to uniemożliwić? W hotelach powinno być jak na lotnisku; kontrola osobista przed wejściem? Trzepanie walizek? Tak to widzą ci poszkodowani?

 • M.M. K.

  Oceniono 11 razy 11

  Wiem że w USA jest moda na pozywanie wszystkich (nalepiej zasobnych) o wszystko,ale tu to nie bardzo jest o co...

 • horatio_valor

  Oceniono 14 razy 10

  Ale ANI SŁOWA wyjaśnienia, o co dokładnie chodzi i jaki jest mechanizm prawny Cenię dobre dziennikarstwo, więc po te wyjaśnienia pójdę po prostu gdzie indziej.

 • fochochochliczka

  Oceniono 7 razy 7

  Ale... o co poszkodowani pozywają hotel? O co hotel pozywa ich?

 • 2doxa

  Oceniono 11 razy 5

  A ja uwazam, ze wlasciciel hotelu ma racje. Pyta w pozwie, czy ktos ma jakies roszczenia i stara sie szybko zamknac sprawe. Poza tym nie ma zdaje sie przepisow w Nevadzie zabraniajacych noszenia broni a hotele nie sa zobowiazane do rewidowania gosci. Prawdopodobnie czesc ofiar i ich rodzin chce sie dorobic na "żydzie".

 • merkury-3

  Oceniono 12 razy 4

  Ja bym proponowal pozwac caly lancuszek kopalnie rudy zelaza, hute i fabryke broni plus firmy transportowe ktore przewozily surowce i gotowa bron plus zaklad energetyczny bo dostarczal energie f=do produkcji broni robotnikow przy tasmie s[przedawce broni, stacje benzynowa ktora dala paliwo mordercy producenta samochodow morderca podjechal miejskie oswietlenie bo pozwolilo na dobry widok i moze architekta ktory zaprojektowal okna w pokoju
  To sa całe skretyniale USA

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX