Tylko 4-minutowy prysznic i kara 1000 funtów za podlewanie ogródka? Wlk. Brytanii zagraża susza

Podczas gdy w Polsce pogoda serwuje nam coraz więcej opadów, Wielka Brytania od tygodni mierzy się z upałami. Wysokie temperatury powodują zwiększone zagrożenie pożarami, a także braki w zasobach wody. W niektórych miejscach kraju wprowadzono zakaz korzystania z węży ogrodowych.

Fala upałów w Wielkiej Brytanii trwa od kilku tygodni. W tym czasie zdążyły już paść rekordy temperatur. W Londynie ostatni raz deszcz spadł 29 maja. Warunki pogodowe sprawiły, że coraz bardziej realne jest wyczerpanie się zasobów wody.

Wiele lokalnych placówek zostało zamkniętych ze względu na brak wody w rurach, zdarzają się również awarie wody w domach mieszkalnych. Dostawca wody, Thames Water, w wielu miejscach Wielkiej Brytanii rozdaje wodę butelkowaną. Wielu dostawców apeluje do użytkowników o oszczędność wody, np. Southern Water już 28 czerwca poprosiło, aby mieszkańcy nie spędzali pod prysznicem dłużej niż 4 minuty.

Jak donosi The Sun, w wyniku fali upałów w miejscach najbardziej dotkniętych upałami wprowadzono zakaz używania węży ogrodowych, napełniania basenów oraz mycia aut przed domem. Mowa tu o hrabstwach Cumbria, Lancashire, Greater Manchester, Merseyside oraz Cheshire. Za niedotrzymanie zakazu grozi grzywna do 1000 funtów. Podobne uregulowanie zostało już wprowadzony w Irlandii Północnej.

Jak pisze The Sun, ostatnia taka sytuacja miała miejsce w 2012 roku.

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>>

Ze słońcem nie ma żartów. Jak radzić sobie z upałami?

Więcej o:
Komentarze (55)
4-minutowy prysznic i kara 1000 funtów za podlewanie ogródka? Wlk. Brytanii zagraża susza
Zaloguj się
 • vandersexxx

  Oceniono 18 razy 6

  Podlewanie ogródka wodą miejską powinno być karane bez względu na pogodę. To zwykłe marnotrawstwo jest. Jak już, to tylko z własnej studni.

 • facio60

  Oceniono 9 razy 5

  Spokojnie, media piszą i trąbią, że Europa się wyludnia, że musi nas być więcej. Na powierzchni 242 tys km kw.(a więc ok. 75% powierzchni Polski) żyje 65 mln ludzi. Nie użyłbym zwrotu, że to mało. A rzek tam nie za dużo, lasów także. Przy takim tempie wzrostu liczby ludności na świecie, wzroście areału upraw, hodowli, zużyciu surowców, wzroście temperatury, najbliższe ostre konflikty będą dotyczyć wody.

 • tumaxer

  Oceniono 9 razy 3

  Polacy kradną Anglikom deszcz?

 • ssamiec

  Oceniono 7 razy 3

  „W Londynie ostatni raz deszcz spadł 29 maja”
  W Londynie ostatni raz deszcz padał gdy był Trump, czyli 13 lipca.
  Pozdrawiam z Londynu

 • sztucznypolak

  Oceniono 11 razy 3

  "zakaz korzystania z węży ogrodowych"
  Jesli nie jest ogrodowy to mozna uzywac?

 • azjael

  Oceniono 9 razy 3

  Ale się porobiło, przecież jeszcze 5 lat temu okolice Manchesteru czy Londyn u to była kraina deszczowców (a w takim Wigan jak nie padało, to lało)

 • gg7887

  Oceniono 6 razy 2

  niech zgadnę... Wina Tuska???

 • De Lorni

  Oceniono 6 razy 2

  Zakaz w tej chwili obowiązuje tylko w Irlandii Północnej, a w pewnej części Anglii będzie wprowadzony za 2-3 tygodnie.
  Dzieci z którego przedszkola tłumaczyły ten tekst? Zrobiły błędy w tłumaczeniu. Trzeba im to powiedzieć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX