Donald Trump tłumaczy się po konferencji z Putinem. Twierdzi, że się przejęzyczył

Donald Trump oświadczył, że przejęzyczył się na konferencji prasowej po spotkaniu w Władimirem Putinem w Helsinkach. Kiedy mówił, że nie wie, czemu Rosja miałaby mieszać się w amerykańskie wybory, miał na myśli coś odwrotnego.

Donald Trump podczas wystąpienia w Białym Domu tłumaczył się ze słów, które wywołały w USA falę krytyki. Prezydentowi po wspólnej konferencji z Władimirem Putinem zarzucano m.in. uległość wobec Rosji i podważanie ustaleń własnego wywiadu. 

Donald Trump koryguje wypowiedź o Rosji

Trump wyjaśnił, że zamiast "nie widzę czemu Rosja miałaby mieszać się w wybory" chciał powiedzieć: "nie widzę, czemu Rosja nie miałaby mieszać się w wybory". Donald Trump zapewnił też, że przyjmuje ustalenia amerykańskiego wywiadu, a jego sztab nie uczestniczył w manipulacji wyborami w 2016 roku. 

Korespondent NBC News zwrócił uwagę, że prezydent Trump oświadczenie wygłosił, posiłkując się kartką: 

Na Twitterze Białego Domu pojawiło się już nagranie z konferencji prasowej Donalda Trumpa. Widać na nim, że prezydent USA co chwila spoglądał na kartkę, którą miał przed sobą. 

Donald Trump opisywał, że po powrocie do USA nie bardzo wiedział, czemu zrobił się taki szum wokół jego konferencji z Władimirem Putinem. Wtedy zorientował się, że się przejęzyczył i postanowił wyjaśnić sprawę publicznie. 

Na nagraniu poniżej możecie zobaczyć słowa, które padły na konferencji z Putinem.

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>>

Putin z opóźnieniem dotarł na spotkanie z Trumpem. Prezydent USA: Nadzwyczajne relacje

Więcej o:
Komentarze (172)
Donald Trump tłumaczy się po konferencji z Putinem. "Miałem na myśli coś innego"
Zaloguj się
 • partia

  Oceniono 76 razy 44

  Trampek by się mógł wiele nauczyć od starego cioty z Żoliborza i jego popychl. Na przykład nie wie, ze każdy idiotyzm który się wypowie a potem go żurnaliści przypominają można skwitować, ze cytat został wyrwany z kontekstu. Pisowska erystyka, wszystkie jej chwyty i ciosy powinny być natychmiast opatentowane i sprzedawane idiotom i tyranom na świecie za grubą forsę. Kacap łże szczerze, ale topornie. A nasi mistrzowie w szlachetnej sztuce rżnięcia głupa prezentują poziom wszechświatowy. Trampek dla własnego dobra powinien poterminować jako kapciowy starego cioty, pooglądać ku...zję, poczytać paski dtv, poznać subtelną dialektykę wywodów ojca Tadeusza. I dopiero potem pchać się do Białego Domu.

 • marymania

  Oceniono 70 razy 38

  On słabo zna angielski.

  Trochę tak jak ten nasz idiota co to "za dobrze umie angielski".

 • jxl82

  Oceniono 63 razy 31

  Może się przejęzyczył, ale nie ma też pewności że umie czytać.

 • szaja25

  Oceniono 42 razy 24

  Wołodia powiedział Trampkowi w cztery oczy, - Donald, pomogliśmy ci wygrać wybory? Zachowaliś my w tajemnicy twoje excesy ze szczaniem na łóżko? No to co ty tak fikasz, bądź grzeczny i rabotaj jam ci każemy, no to paka zuch jankes.

 • ziggybum

  Oceniono 42 razy 22

  Trumpek, siadaj i ucz się łgać od Antka.

 • gourmant

  Oceniono 34 razy 20

  tłumaczy się jak moje dziecko

 • cezar85

  Oceniono 36 razy 18

  sam już nie wiem o co mu chodzi

  KAINczyński przynajmniej konsekwentnie utrzymuje, że nikt go nie przekona

  że białe jest białe a czarne jest czarne

 • sir.fred

  Oceniono 29 razy 15

  Agent specjalnej troski...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX