Finał mistrzostw świata 2018. Na boisko wbiegły Pussy Riot. Domagają się uwolnienia Sencowa

Wokalistki Pussy Riot oraz wydawca portalu informacyjnego "Mediazona" przypomnieli światu o łamaniu praw człowieka w Rosji. Cztery osoby wtargnęły na boisko w czasie finału mistrzostw świata w piłce nożnej.

Osoby, które wbiegły na boisko w trakcie meczu finałowego piłkarskich mistrzostw świata, to między innymi: szef portalu Mediazona Petr Wierziłow oraz trzy kobiety związane z feministyczną grupą Pussy Riot: Olga Kuraczowa, Olga Pachtusowa i Nika Nikulszyna. Wszyscy, którzy przerwali mecz finałowy, wbiegając na murawę stadionu Łużniki w Moskwie, zostali przewiezieni do najbliższego posterunku policji. 

Całe zdarzenie z trybuny honorowej obserwowali prezydenci Rosji, Francji i Chorwacji. Rosyjscy dziennikarze niezależni zauważają, że w momencie, gdy na stadionie doszło do incydentu, kamery telewizyjne unikały pokazywania wydarzeń na murawie.

Uwolnić Ołeha Sencowa

Pussy Riot opublikowały oświadczenie, w którym wzięły odpowiedzialność za wtargnięcie na boisko. Domagają się w nim uwolnienia więźniów politycznych, żądają, by nie wtrącać do więzienia za aktywność w mediach społecznościowych, by policja nie dokonywała aresztowań podczas manifestacji, by pozwolić na polityczną konkurencję i aby nie fabrykować oskarżeń i nie przetrzymywać ludzi bez powodu.

Pussy Riot w oświadczeniu wspominają o Ołehu Sencowie, ukraińskim reżyserze, którzy został skazany na 20 lat łagru za rzekome planowanie działań terrorystycznych. Feministyczno-punkowa grupa upominała się o Sencowa już przed rokiem, gdy nieopodal kolonii karnej, w której jest reżyser, rozwiesiły transparent i odpaliły race.

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>>

Przestępcy próbowali wykorzystać mundialowe szaleństwo. Ponad 200 kg narkotyków i broni ukryto w... replikach Pucharu Świata

Więcej o:
Komentarze (193)
Finał mistrzostw świata 2018. Na boisko wbiegły Pussy Riot. Domagają się uwolnienia Sencowa
Zaloguj się
 • niezrzeszony1

  Oceniono 66 razy 22

  I to na oczach Putina, szkoda dziewczyn, dziad im nie podaruje, kiboli wysłał do łagrów i już myślał, że będzie spokój i laurki na świecie.

 • felucjan

  Oceniono 62 razy 18

  Te dziewczyny mają więcej jaj niż większość facetów!!! W dodatku ładne.

 • Dudu Bubu

  Oceniono 23 razy 9

  mają dziewczyny większe jaja niż te wszystkie żałosne kmioty, które je tutaj deprecjonują.

 • tuskowyemeryt

  Oceniono 16 razy 8

  Aktyw Olgino w komentarzach już jest. Łącznie z polskimi prawackimi kryptogejami, którzy w każdej kobiecie widzą feministkę i wroga ludu. Paradne.

 • kolega.zenka

  Oceniono 17 razy 7

  Myślę, że Putin nic im nie zrobi, aby pokazać jaki to on jest dobry. Wszyscy wtedy powiedzą: mog zariezat, no nie zariezał.

 • kisssmyass

  Oceniono 19 razy 7

  Brawo Pussy Riot!!! Szkoda tylko że nie na golasa, bo jak oglądałem mecz to to całe wtargnięcie na boisko wyglądało jakoś bezprzedmiotowo, ot jakieś bałwany przedarły się przez kordon glin. Po 30 sekundach było już po wszystkim. Ale że udało im się w ogóle wrargnąć to szacun!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX