Para młoda podchodzi do ołtarza, a umówionego księdza nie ma. W zastępstwie: papież Franciszek

Można powiedzieć, że każdy ślub jest wyjątkowy, ale ta para nowożeńców trafiła na sporą niespodziankę. Mało kto oczekuje, że umówionego księdza zastąpi... sam papież.

Jeden z członków Gwardii Szwajcarskiej brał ślub w Watykanie, w kaplicy św. Szczepana (tuż za bazyliką św. Piotra). Gdy on i jego brazylijska wybranka podchodzili do ołtarza, za nim nie czekał wcześniej ustalony ksiądz, o. Renato dos Santos, a... papież Franciszek.

Nikt nie wiedział o tym, że papież pojawi się na uroczystości, także sam o. dos Santos. Jak opisuje Vatican News:

O. dos Santos wchodzi do zakrystii, a tam niespodzianka! Spotyka papieża Franciszka, który ma poprowadzić uroczystość, ku zaskoczeniu wszystkich. Nie wiedzieli tego nawet państwo młodzi

Papież Franciszek często zaskakuje swoimi spontanicznymi gestami. Pod koniec czerwca tego roku kard. Konrad Krajewski świętował swoją nominację na obiedzie wśród ubogich, bezdomnych i migrantów - niespodziewanie pojawił się tam też Franciszek.

Innym razem podczas chrztów w Kaplicy Sykstyńskiej pozwolił kobietom karmić dzieci piersią, rozbawiła go też mała Quinn, która była ubrana w biskupią mitrę. Gdy zobaczył dziecko, papamobile zatrzymało się, a on pobłogosławił dziewczynkę i pogratulował rodzicom poczucia humoru.

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>>

Więcej o:
Komentarze (109)
Watykan. Niespodzianka od papieża. Udzielił ślubu "bez zapowiedzi"
Zaloguj się
 • monikaaleksandra

  Oceniono 81 razy 39

  Wybieram sobie znajomego księdza, którego lubię a tu w kościele Flaszka Głódź. Moja radość nie ma końca.

 • halice

  Oceniono 65 razy 23

  Nie dziwi, ze katosuweren mie umie zaakceptować Franciszka i wciąż mówi o „ naszym papieżu” Janie Pawle, obrońcy pedofilów w sutannach.

 • mcwidack

  Oceniono 20 razy 16

  Jak widać z dyskusji, dla polskich katolików, religia oparta na miłości, to nie jest ich religia... stąd pewnie tylu neofaszystów i nazioli w Bolandzie.

 • Oceniono 32 razy 12

  Hahaha To jak mam traktować ślub udzielony nam przez Rydzyka?? Będę miał wymówkę że jest nieważny!! Ponieważ to jest pompowany klecha

 • kali23

  Oceniono 51 razy 9

  Na tle wielkiego Franciszka widać jakim nikim był uwielbiany przez polskich prymitywów nijaki
  Jan Paweł.

 • jot9

  Oceniono 16 razy 8

  Fajne.

 • evergreen111

  Oceniono 16 razy 6

  Hej, Państwo Młodzi! Wyobrażacie sobie swój kościelny ślub, a tu nagle wychodzi - żeby wam pobłogosławić - Moczymorda Głódź, albo Pedzio Paetz, albo Złodziej Rydzyk albo Pedofil Gil?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX