Hamas ogłasza zawieszenie broni. Po największych od lat nalotach Izraela na cele w Palestynie

Rzecznik prasowy Hamasu Fawzi Barhoum poinformował, że w sobotę doszło do zawieszenia broni z Izraelem. W ostatnich dniach izraelskie lotnictwo przeprowadziło serię nalotów na Strefę Gazy, a Palestyna wystrzeliła rakiety w stronę Izraela.

Fawzi Barhoum dodał, że ruch islamistyczny, który kieruje Strefą Gazy, zgodził się zaakceptować propozycję zawieszenia broni, która powstrzyma eskalację konfliktu. Rzecznik wojskowy Izraela nie skomentował stanowiska Hamasu. Dodał, że działania strony izraelskiej będą uzależnione od wydarzeń w Strefie Gazy.

 

W ostatnich dniach doszło do zaostrzenia konfliktu w Strefie Gazy. W piątek, w trakcie izraelskich nalotów na obiekty Hamasu, zginęło dwóch Palestyńczyków, a kilkuset zostało rannych. W rewanżu Hamas dokonał nocnego ostrzału moździerzowego izraelskich miejscowości.

W sobotę na przygraniczne kibuce spadło około 100 palestyńskich rakiet. Jedna z nich, która trafiła dom w Sderot, raniła trzech Izraelczyków. W odwecie izraelskie lotnictwo przeprowadziło masowe naloty na cele w Strefie Gazy. Zaatakowanych zostało 40 obiektów Hamasu w tym tunele, którymi terroryści mieli się przedostać do Izraela. Była to największa tego rodzaju operacja izraelskiej armii od 2014 roku.
Od marca na granicy Izraela i Strefy Gazy dochodzi do masowych demonstracji w obronie praw palestyńskich uchodźców, którzy pragną powrócić na ziemie zajmowane do 1948 roku. Do ich eskalacji doszło w połowie maja, kiedy ambasada USA została przeniesiona z Tel Awiwu do Jerozolimy.

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>>

Więcej o:
Komentarze (113)
Hamas ogłasza zawieszenie broni. Po nalotach Izraela
Zaloguj się
 • Oceniono 28 razy 14

  Tylko jaką świadomość może mieć polski lud, kiedy polska inteligencja od pokoleń zaopatruje go w w obrzydliwą antysemicką propagandę, kiedy polski dziennikarz, ksiądz, nauczyciel, polityk codziennie serwuję porcję kłamstw o Żydach. Czego dziś dowiedział się polski lud? A no dowiedział się z najlepszego polskiego źródła, że Hamas ogłosił zawieszenie broni, po izraelskich nalotach. Więc to nie nieustanny morderczy terror Hamasu, ale wstrętni Żydzi atakują biednych Palestyńczyków. To morze kłamstw otacza polski lud od stuleci, przed wojną księża wzywali do oczyszczenia Polski z Żydów, podczas wojny, cieszono się, że Hitler czyści Polskę z Żydów, a nasz lud w tym pomaga, teraz, mamy codzienną porcję kłamstw o Izraelu i porcję litości dla morderców, którym Żydzi tak utrudniają zabijanie Żydów. Hańba, hańba polskiej inteligencji.

 • igor_terleg

  Oceniono 48 razy 14

  Innego niż siłowy języka w Hamasie nie rozumieją, tylko bomby są w stanie im przemówić do rozsądku. Brawo Izrael! 🇮🇱💪💪💪💪💪

  A tymczasem w Irlandii zostało po raz pierwszy od 1945 roku przyjęte antysemickie prawo. 🤮🤮🤮 UE oczywiście o żadnym art. 7 nie mówi. 🇪🇺👎👎👎

 • ferroetigni

  Oceniono 33 razy 13

  ależ ci Żydzi wredni, nie pozwalają się bezkarnie mordować Palestyńczykom

 • rg142

  Oceniono 34 razy 12

  Nareszcie redaktor użył słowa "terroryści"
  Może inni redaktorzy przestaną w końcu używać sformułowań typu "bojownicy ISIS" czy też "bojownicy islamscy"?
  Całe to towarzystwo "bojowników"-to zwykli mordercy, złodzieje i terroryści

 • kenijro

  Oceniono 11 razy 9

  Mało ambitny ten ruch islamistyczny. Powinni walczyć do ostatniego islamisty.

 • laughterline

  Oceniono 10 razy 8

  Hamas najpierw zrzuca bomby na Izrael, a później dobrodusznie ogłasza zawieszenie broni. Terroryści <3

 • muledet.3

  Oceniono 21 razy 7

  Gazeta nie podaje prawdziwych informacji.Tu nie chodzi o granice z 1948.Hamas nie uznaje praw Izraela do istnienia.stad stale ataki rakietowe na Izrael.
  Izrael dawno moglby zniszczyc Strefe Gazy i Hamas ale nie robi tego z przyczyn humanitarnych,kazdy inny kraj dawno by to zrobil.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX