Wszystko trwało kilkanaście sekund. Złodzieje obrabowali sklep Apple w Kalifornii

Złodzieje w sklepie Apple we Fresno

Złodzieje w sklepie Apple we Fresno (ABC30 Action News / Facebook)

Kilkanaście sekund - tyle potrzebowali czterej zuchwali złodzieje, by ze sklepu Apple w Kalifornii wynieść sprzęt za ponad 27 tys. dolarów. Miejscowa policja na razie nie znalazła sprawców.

Do sytuacji doszło we Fresno w Kalifornii w ubiegły weekend, ale dopiero teraz w sieci zaczęły pojawiać się nagrania z kamer wewnątrz sklepu Apple. Cztery osoby w bluzach z kapturem nagle wpadają do sklepu i w zawrotnym tempie zaczynają zbierać ze stołów egzemplarze wystawowe sprzętu Apple.

Mało która z osób, które wówczas przebywały w sklepie, w ogóle zorientowała się, co się dzieje - dopiero na koniec, po kilkunastu sekundach ktoś ruszył za zuchwałymi rabusiami. Cała "akcja" trwała mniej niż 30 sekund, a na nagraniu widać, że ludzie w osłupieniu przyglądają się całemu zajściu.

Jak opisuje CBS, policja początkowo sądziła, że złodzieje mieli ze sobą broń, jednak zostało to zdementowane. Przestępcy mieli być natomiast bardzo agresywni, co nie jest widoczne na nagraniu, ale opowiadali o tym świadkowie. Łącznie ich łupem padł sprzęt za ponad 27 tys. dolarów.

Obecnie amerykańscy funkcjonariusze poszukują czterech Afroamerykanów, a za pomoc w ich odnalezieniu przewidziana jest nagroda.

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>>

Jak Australia rozwiązała problem masowych strzelanin?

Czy wiesz, co to za stan w USA? Każdy amerykański siedmiolatek zna je wszystkie!
1/51Który ze stanów został zaznaczony na mapie?
Zobacz także
 • Zduńska Wola. Kierowca bmw dostał 72 punkty karne Kierowca bmw uderzył w słup, ale i tak nie dawał za wygraną. Uzbierał 72 punkty karne
 • Partner więził kobietę przez 2 dni. Ta znalazła pomoc w klinice weterynaryjnej, podając obsłudze krótki liścik Jej chłopak zamykał ją w domu i bił. Wsunęła obsłudze kliniki liścik. "Wezwijcie policję, ma broń"
 • 19-latka zaatakowana przez rekina 19-letnia modelka amatorka pozowała z rekinami. Jeden z nich zaatakował i wciągnął ją do wody
Komentarze (34)
USA. Zuchwały napad na sklep Apple. Skradziono sprzęt za 27 tys. dol
Zaloguj się
 • Leszek Geralt

  Oceniono 10 razy 6

  Tumanny do kwadratu, przecież salon dokładnie wie co skradziono więc cały sprzęt jest poblokowany i bezużyteczny, no chyba że na części, ale wtedy to będzie 2700 na czterech ? Prawie skok stulecia. No ale cóż, czego wymagać od Afroamerykanów

 • kresedebarg

  Oceniono 7 razy 3

  następny będzie salon Xiaomi

 • rasta-mw

  Oceniono 6 razy 2

  Zupełnie jak nasz obecny rząd, okrada nas ekspresowo a my tylko patrzymy w osłupieniu nie wiedząc co się dzieje.

 • jollyroger1976

  Oceniono 9 razy 1

  podobno czaja sie na salon Romet w Bydgoszczy

 • dziadekjam

  Oceniono 2 razy 0

  Czekam kiedy pierd z Ameryki stanie się supernewsem na tym foruim...Ktyoś tyu śfgiksopwał.

 • Black Swan

  Oceniono 2 razy 0

  ale przecież każdy z tych skradzionych kompów posiada swój IMEI... Przecież wiadomo, że zostaną namierzeni jak tylko któryś z tych numerów pojawi się w sieci... Jak producent zechce to mogą też nie działać bo przecież zablokowanie komputera to pryszcz... Po co więc to kraść?

 • duda2016

  0

  Tam metoda jest popularna w Brazylii - wpiszcie w YouTube "arrastao" to zobaczycie lepsze zdazenia i nie tylko w sklepach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje