MSZ Rosji odpowiada podkomisji smoleńskiej. "Już czas, by Warszawa przestała grać w gry"

Rosyjski resort spraw zagranicznych wydał komunikat, w którym odniósł się do ostatnich komentarzy ze strony podkomisji smoleńskiej. Podkomisja zarzucała stronie rosyjskiej "złą wolę" i "brak kompetencji".

Ministerstwo spraw zagranicznych Rosji zareagowało na ostatnie oświadczenie podkomisji smoleńskiej. Kilka dni temu podkomisja poinformowała, że strona rosyjska nie zgodziła się na "rekonstrukcję samolotu z odłamków, zebranych na miejscu zdarzenia bez ich naruszenia, zmiany ich wyglądu i cech szczególnych”.

Podkomisja oceniła, że stanowisko Rosji świadczy o "złej woli lub absolutnym braku kompetencji w zakresie badania katastrof lotniczych".

Rosja: To oburzające

W piątek rosyjski resort wydał komunikat, w którym czytamy, że ministerstwo jest "zaskoczone ostatnim oświadczeniem polskiej podkomisji". Rosjanie zwracają uwagę, że są "bliscy bycia oskarżonym o celowe utrudnianie w ustaleniu prawdy" w kwestii katastrofy. Oświadczenie podkomisji nazywają "oburzającym".

Rosyjski MSZ zwraca uwagę, że Polska i Rosja pracowała nad wyjaśnianiem przyczyn katastrofy i wymieniała informacje na ten temat, a polscy eksperci mogli badać miejsce tragedii i szczątki Tu-154M.

"Ostatnie stwierdzenia są ewidentnie celowym politycznym działaniem. Niezależnie od tego, jak konstruktywnie Rosja działa, wciąż jest oskarżana o niekompetencję i złośliwe intencje, innymi słowy demonizowana w polskiej i międzynarodowej społeczności. Już czas, by Warszawa przestała grać w gry i zabrała się do pracy" - czytamy w komunikacie.

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>>

Antoni Macierewicz zaprezentował długo oczekiwany raport o katastrofie smoleńskiej

Więcej o:
Komentarze (248)
MSZ Rosji odpowiada podkomisji smoleńskiej
Zaloguj się
 • mark6

  Oceniono 101 razy 73

  Rosjanie! Zwariowaliście?
  W " polszy" ŻADEN prawdziwy POLAK nie traktuje BREDNI macierewicza i PiSowskich ZBOCZEŃCÓW poważnie.
  To szaleńcy nie mający nic wspólnego z NARODEM polskim.

 • earthboundmisfit

  Oceniono 101 razy 69

  Ech, jak nisko upadła Polska pod rządami pisowskich bolszewików, jeśli na ich tle kremlowscy czynownicy jawią się mistrzmi ogłady i dyplomacji.

 • marek.krajewski63

  Oceniono 50 razy 44

  Rosjanie umozliwiaja caly czas dostep do wraku, ale musi byc spelniony jeden warunkk: badajacy z Polski maja miec akredytacje Miedzynarodowej Organizacji Awiacji. Amatorow nie oczekuja.
  I co tu sie dziwic?????

 • bkgazeta

  Oceniono 45 razy 29

  bardzo dobre postawienie sprawy. Ten złom nigdy nie powinien wrócić do Polski.

 • krytek-7

  Oceniono 42 razy 26

  Pisiorki moga sobie rzadac.Rosjanie maja ich w glebokim powazaniu i wcale sie im nie dziwie.
  Banda zasmarkancow,ktorzy prowokujac Putina moga doprowadzic do powaznych nastepstw.

 • tetradrachma

  Oceniono 54 razy 26

  Całe szczęście, że z kanalią Maciarewiczem nie utożsamiam się i jeśli ruscy plują, z pogarda, na oblesny ryj tej kreatury to tylko mogę im....współczuć.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 36 razy 24

  Sekta smoleńska wysłała prośby o pomoc do wielu ośrodków badających katastrofy samolotów kawałki "tutki" żeby potwierdzić zamach... i gdzie te wyniki p. podkomisarzu-darmozjadzie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX