Trzy naczepy śmieci z Anglii znaleziono na terenie firmy z Wrocławia. Miały iść do utylizacji

Trzy naczepy odpadów budowlanych z Anglii w nieznanych okolicznościach trafiły do na teren jednej z wrocławskich firm. Ładunek miał zostać zutylizowany w Chorzowie.

Policja i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska przeprowadziły kontrolę jednej z wrocławskich firm. Na miejscy znaleziono trzy naczepy z odpadami, które - zgodnie z przepisami - miały pokonać trasę z Anglii do Polski, bezpośrednio do Chorzowa. 

Nie wiadomo, dlaczego odpady budowlane trafiły do Wrocławia. W Chorzowie ładunek miał zostać złożony w firmie zajmującej się utylizacją odpadów. 

Wstępne badania wykazały, że odpady nie stanowią zagrożenia dla ludzi i środowiska naturalnego. Obecnie policjanci i prokuratura wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie.

Do Polski trafiła rekordowa ilość śmieci

Zgodnie z informacjami Ministerstwa Środowiska, co roku do Polski trafia o 100 tysięcy ton więcej śmieci. W 2015 roku trafiło do nas 154 tys. odpadów, w 2016 - 256 tys. ton, w 2017 - 377,7 tys. ton. Do Polski trafiły śmieci m.in. z Niemiec, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Austrii, Litwy, Słowenii, a także z Nigerii, Australii i Szwajcarii.

Więcej o:
Komentarze (55)
Trzy naczepy śmieci z Anglii znaleziono na terenie firmy z Wrocławia. Miały iść do utylizacji
Zaloguj się
 • w12121

  Oceniono 38 razy 24

  Nowy plan "ministerstwa ochrony srodowiska" ; 1- wyciac puszcze, 2 - odstrzelic zwierzyne, 3-wytruc pszczoly pestycydami, a na wszystko co pozostanie nawiezc smieci z calego swiata. ....

 • vounsky

  Oceniono 26 razy 18

  "Nie wiadomo, dlaczego odpady budowlane trafiły do Wrocławia."

  Tlumaczę, objaśniam: ponieważ za utylizację w Chorzowie trzeba by zapłacić.

 • sztucznypolak

  Oceniono 24 razy 14

  Ale o co chodzi?
  Suwerenowi to nie przeszkadza: smog - wymysl lewakow, palenie smieciami - no przeciez jakos sie trzeba ogrzac, smieci w lesie - a dlaczego wlasciwie nie?

 • chi-neng

  Oceniono 24 razy 12

  W 2015 roku trafiło do nas 154 tys. odpadów, w 2016 - 256 tys. ton, w 2017 - 377,7 tys. ton. Do "Polski trafiły śmieci m.in. z Niemiec, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Austrii, Litwy, Słowenii, a także z Nigerii, Australii i Szwajcarii."
  -----
  POLSKA W WYDANIU KACZYNSKIEG, PO "DOREJ ZMIANIE"!

 • precz_z_komunia

  Oceniono 18 razy 8

  Kacapy z PiS traktują Polskę gorzej niż okupanci!

 • karasek432

  Oceniono 9 razy 7

  Każdy samochód z takimi odpadami powinien być zajęty i obciążony kosztami utylizacji.

 • polakadam

  Oceniono 12 razy 6

  ZOBACZCIE CD PISZĄ PRAWICOWE SZMATŁAWCE. Ministerstwo Środowiska stanowczo dementuje ustalenia dziennikarzy „Faktu” zawarte w artykule „Przeszkadza mu zamek, a śmieci nie”. Resort wyjaśnia, że Główny Inspektor Ochrony Środowiska nie zezwolił na przywóz do Polski jakichkolwiek odpadów komunalnych z zagranicy.

 • volongoto41

  Oceniono 6 razy 6

  Chciałbym zauważyć, że tylko trzy naczepy znaleziono. A ile w trakcie poszukiwania tych trzech naczep przemknęło obok?
  Z podróży po Polsce - "co krok absurd i paranoja..".

 • 162tony

  Oceniono 20 razy 6

  No dobrze, znaleźliście. I co dalej. Okaże się że jak w Zgierzu sprowadził je jakiś radny czy komendant policji ... i trzeba będzie sprawę szybciutko umorzyć i uznać że jej nie było.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX