Dziwne zachowanie Junckera na szczycie NATO. Chwiał się, trzeba było go podtrzymywać

Dziwne zachowanie szefa Komisji Europejskiej na szczycie NATO w Brukseli. Jean-Claude Juncker słaniał się na nogach, musiał być podtrzymywany, ale jego mina nie wskazywała na to, że dzieje się coś niedobrego. Wręcz przeciwnie, był uśmiechnięty, tak samo jak otaczający go przywódcy, a wszystko uchwyciły kamery.

Dwudniowy szczyt NATO w Brukseli kończy się w czwartek, a podczas niego negocjowano i ustalano przyszłą strategię Sojuszu na najbliższe lata.

Choć to własnie polityczne decyzje i spotkania głów państw zwracały uwagę mediów, kamera Polsat News uchwyciła dziwne zachowanie szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera.

Najpierw szefa KE, podczas podniesienia ogromnej flagi NATO, musiano trzymać pod ramię, ponieważ chwiał się, a z tyłu podtrzymywał go prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Tuż obok stała m.in. kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Szczyt NATO w Brukseli. Juncker chwieje się, ratuje go Poroszenko

Następnie światowi przywódcy zeszli z podestu (robiono tam zdjęcie grupowe ze szczytu NATO), ale i w tym wypadku Juncker potrzebował pomocy przy zejściu z kilku schodków. Mijał go m.in. sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, prezydent Andrzej Duda czy prezydent USA Donald Trump.

Nikt jednak nie reagował nerwowo na trudności z chodzeniem Jean-Claude'a Junckera, a sam szef KE szeroko się uśmiechał.

Już po zejściu z podestu Junckerowi dalej pomagali chodzić m.in. Mark Rutte, premier Holandii. Podczas przejścia deptakiem szef KE dalej niepewnie stawiał kroki i chwiał się.

W pewnym momencie, gdy na krótko przystanął, stracił równowagę i z opresji musiał go ponownie ratować Petro Poroszenko, który go przytrzymał. Jednak zarówno Juncker, jak i otaczające go osoby, nie wyglądały na zmartwione sytuacją, a wszystkim dopisywał humor.

Więcej o:
Komentarze (581)
Szczyt NATO. Dziwne zachowanie Jean-Claude'a Junckera. Chwiał się
Zaloguj się
 • birdy-niam-niam

  Oceniono 56 razy 26

  można użyć setek słów, by opisać zaistniałą sytuację - dziwne zachowanie, chwiał się, trzeba było go podtrzymywać, krótko przystanął, stracił równowagę, słaniał się na nogach, musiał być podtrzymywany, musiano trzymać pod ramię, dalej niepewnie stawiał kroki, trudności z chodzeniem, z tylu podtrzymywał go prezydent ukrainy etc. etc.
  lub po prostu zmierzyć się z brukselską tajemnicą poliszynela, że pan juncker jest osobą chorą.
  chorą na chorobę alkoholową.
  a mówiąc potocznie - jest alkoholikiem.
  i spróbować rozwikłać ten gambit - jak to jest, że choć wiedzą o tym wszyscy, nikt nic z tym nie robi i pozwala alkoholikowi pełnić taką (ba! - jakąkolwiek!) funkcję w komisji europejskiej.
  czy wolicie dalej udawać i używać setek słów?

 • lud.czerski.wyklety

  Oceniono 47 razy 19

  Junkers napruł się jak Messerschmitt..

 • clamcay

  Oceniono 40 razy 18

  bo pić to trza umić

 • dobromir.wesoly

  Oceniono 21 razy 17

  Nie potraficie napisać wprost, że się nawalił jak messerschmitt tylko taka poprawnopolityczna nowomowa "zachowywał się dziwnie".

  Przecież widać, że to zwykły pijak. I złodziej, bo każdy pijak to złodziej.

 • ben.zilbersztajn

  Oceniono 15 razy 15

  Kiedyś mówiło się "nawalony jak Messerschmit" - teraz "nawalony jak Junker(s)"

 • corvelinho

  Oceniono 31 razy 15

  Choroba filipińska się rozprzestrzenia czy może zwyczajnie chory jest? Ciężko powiedzieć, z twarzy na pijanego nie wygląda..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX