Akcja ratunkowa w Tajlandii. Już jest decyzja - powstanie film o uwięzionych chłopcach

Studio filmowe Pure Flix z USA wyprodukuje film o historii chłopców uwięzionych w jaskini w Tajlandii. Poinformował o tym na Twitterze dyrektor firmy Michael Scott.

Jak można było się spodziewać, historia chłopców uwięzionych w jaskini w Tajlandii zainteresowała cały świat. Do tego stopnia, że wkrótce powstanie o niej hollywoodzki film. 

- Nie mógłbym być bardziej podekscytowany. Śledziłem losy tej historii na miejscu w Tajlandii, dlatego tak wiele dla mnie znaczy - mówi Michael Scott, jeden z dyrektorów studia filmowego Pure Flix, cytowany przez agencję AFP. 

Na razie nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się efektów pracy producentów i reżyserów. 

Akcja ratunkowa w Tajlandii: Wszyscy uratowani

23 czerwca 12 członków młodzieżowej drużyny piłkarskiej w wieku od 11 do 16 lat i towarzyszący im 25-letni trener zeszli w głąb jaskini Tham Luang. Drogę wyjścia odcięła im woda, która zalała korytarze po obfitych opadach deszczu. 2 lipca, czyli po 9 dniach, zostali odnalezieni. Początkowo mówiono, że ich wydobycie może potrwać kilka tygodni, a nawet miesięcy.

Decyzję o rozpoczęciu akcji ratunkowej podjęto między innymi ze względu na złe prognozy pogody. Zbliżający się front burzowy mógł zniweczyć dwutygodniową pracę związaną z wypompowywaniem wody z jaskini. W miejscu, gdzie znajdowali się chłopcy, obniżał się również poziom tlenu, co w dłuższej perspektywie zagrażało ich życiu.

ZOBACZ TAKŻE: Psycholog o chłopcach z Tajlandii: Mogą mieć traumę. Panikę może wywołać nawet zgaśnięcie światła >>>

W operacji w podziemnych korytarzach prowadzących do uwięzionych chłopców uczestniczyło blisko 20 płetwonurków. W sumie na miejscu było około stu, a liczbę członków wszystkich służb biorących udział w akcji szacuje się na tysiąc. Ostatecznie uratowano wszystkich chłopców i ich opiekuna. 

Tajlandia. Podczas akcji ratunkowej w jaskini jednemu chłopcu towarzyszy dwóch płetwonurkówTajlandia. Podczas akcji ratunkowej w jaskini jednemu chłopcu towarzyszy dwóch płetwonurków Marta Kondrusik / Gazeta.pl

Trasa od komory w jaskini, w której schronili się dzieci i trener, do wyjścia liczy około czterech kilometrów i była wyjątkowo trudna do pokonania. Trzeba było na zmianę iść, wspinać się, brodzić w wodzie i nurkować w niej. Chłopcom podano środki uspokajające, by w trakcie akcji ratunkowej nie wpadli w panikę.

Więcej o:
Komentarze (12)
Akcja ratunkowa w Tajlandii. Już jest decyzja - powstanie film o uwięzionych chłopcach
Zaloguj się
 • ps11111ps

  Oceniono 5 razy 5

  Wiadomo było że Holiłud się rzuci na temat jak pies na padlinę. W końcu dla producentów o wątpliwej moralności możliwość brania udziału w castingu na dwunastu niepełnoletnich aktorów to nie lada gratka.

 • cezaryk

  Oceniono 5 razy 3

  I seria koszulek. I plastikowe figurki świecące w ciemności.
  I jeszcze seria naklejek. I pleczki tematyczne w wersjach z różowym i z niebieskim.
  Jea!

 • 0

  Miało by to sens jakby uratowani lub rodziny ofiar oraz uczestnicy akcji ratunkowej dostali w sumie połowę dochodu z dystrybucji filmu. Jeżeli było by to nagłośnione we właściwy sposób cały świat poszedłby wtedy do kina, a poszkodowani mieli by niezłą sumkę pieniędzy na swoim koncie w ramach odszkodowania :) To byłoby coś...

 • dar61

  Oceniono 2 razy 0

  Bollywood polemizowałby.
  Jest już decyzja - nie będziemy oglądać.

  Wspinanie się w płetwach jest fotogeniczne.

 • matitalolo

  Oceniono 2 razy 0

  Powołać komisję śledczą . Na jej czele postawić światowej sławy specjalistę od zamachów i prowokacji antka maciara z Polski. Na odległość ten incydent cuchnie łapami wiadomych wrogich sił.

 • e50504

  Oceniono 5 razy -1

  No więc tak - główną bohaterem będzie jakiś były amerykański komandos który własną piersią zasłaniać będzie jaskinię przed dostępem złych ludzi chcących zepsuć całą akcję. Role chłopców, wedle postępowych standardów, będą podzielone 40:40:20 wedle płci - chłopcy, dziewczyny, inne.
  Na końcu dostaniemy wątek miłosny, w roli głównej dwóch chłopców z jaskini, później scenę finałową w której potwierdzi się wiodącą rolę USA w uratowaniu tychże dzieci.

  Za 10 lat to samo, tyle że w pełni czarna obsada xD

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX