Pierwsze zdjęcia ze szpitala. Tak wygląda opieka nad uratowanymi w Tajlandii chłopcami

Pierwsze zdjęcia uratowanych chłopców z Tajlandii. Na razie to krótkie nagranie ze szpitala, ale widać na nim, że mimo traumatycznych przeżyć humory im dopisują.

W sieci pojawiły się pierwsze nagrania i zdjęcia ze szpitala w Tajlandii, w którym przebywa uratowanych 12 chłopców i trener drużyny Dzików. W placówce medycznej w Chiang Rai na północy Tajlandii przebywają wszyscy uratowani z jaskini.

Pierwsze zdjęcia uratowanych chłopców

Na udostępnionym przez TODAY.com nagraniu uratowani chłopcy leżą bądź siedzą na szpitalnych łóżkach, mają założone maseczki.

Ma to związek z osłabieniem organizmów uratowanych i obniżoną odpornością - lekarze obawiają się ewentualnych chorób, a infekcje płuc ma trzech chłopców i trener - oni przechodzą 7-dniowe leczenie. Jednocześnie wszyscy przechodzą kwarantannę.

Mimo wszystko dopisują im humory: machają w stronę kamery, a wokół nich uwijają się pielęgniarki i lekarze.

Na razie nie wszyscy uratowani chłopcy mogą jeść normalnie. Pierwsi czterej, których wydostano z jaskini w Tajlandii, już otrzymują zwyczajne posiłki, natomiast reszta będzie przyzwyczajana do normalnego jedzenia powoli.

Akcja ratunkowa w Tajlandii

12 chłopców i ich trener, związani z drużyną Dzikich Dzików, utknęli w jaskini 23 czerwca. Po odnalezieniu ich w Tajlandii rozpoczęła się akcja ratunkowa, która ruszyła 7 lipca i po trzech dniach wydostano wszystkich. Jaskinię Tham Luang opuścili też bezpiecznie członkowie ekipy ratunkowej.

Więcej o:
Komentarze (19)
Akcja ratunkowa w Tajlandii. Pierwsze nagrania ze szpitala
Zaloguj się
 • ja5569

  Oceniono 10 razy 6

  Tak sie ciesze, ze ich uratowali. Ale pewnie predko do zadnej jaskini nie wejda.

 • janusz0910

  Oceniono 10 razy 4

  Kolejni mądrzy kierowcy, którzy jadą na światłach awaryjnych (oprócz błyskowych). Inni mają zgadywać, w którą stronę skręcą (bo kierunkowskazy są przez to "nieczynne"). W Polsce też czasami spotykam takich geniuszy....

 • dar61

  0

  Nadejszła chwila prawdy:
  Osłabienie dotyczy też zdolności samooceny zagrożenia. Dobrze, że o takiej głupocie zostanie sporządzony serial. Należy nadawać go w porze dla idiotów - w telewizyjnych pasmach ok. godz. 17.
  W szpitalu osobnicy zainfekowani tym syndromem powinni od siebie być odizolowani, infiltrowani i reedukowani.
  Na koszt własny.
  Sarkazmu 0%

 • phugoid

  Oceniono 6 razy -2

  czyli sezon ogórkowy w pełni, temat będzie zarl jeszcze długo a na końcu napiszcie ilu z nich skończy na ulicy jako... no właśnie, tajlandia ;)

 • djarev

  Oceniono 23 razy -15

  Cóż, mam nadzieję, że rodzice tych dzieci będą sądownie zobowiązani do pokrycia kosztów akcji ratunkowej, a po osiągnięciu pełnoletności obowiązek spłaty spadnie na potomstwo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX