Komentarze (102)
Tajlandia. Akcja ratunkowa zakończona. Wszyscy chłopcy i trener uratowani z jaskini
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • lob1

  Oceniono 3 razy 3

  Gratulacje dla wszystkich ,którzy przyczynili się do uratowania chłopców i trenera.Prawdziwi bohaterowie!!!!!!Chwałą Wam !!!!! To są prawdziwi bohaterowie.Można z takich brać przykład.To jest braterstwo,pomóż bliżnim.

 • andrzej.rokosz

  Oceniono 2 razy 2

  Cała akcja ratunkowa, pokazuje nie tylko zaangażowanie ratowników i ich profesjonalizm ale jest również obrazem przewagi kultury i filozofii Tajów nad kulturą europejskich cywilizowanych narodów (żeby nie wskazywać palcem).

 • byann

  Oceniono 2 razy 2

  Podziękowali Muskowi za wysiłek?

 • emk77

  Oceniono 4 razy 2

  Jakie te wszystkie dzieciaki szczuplutkie, aż miło popatrzeć, nasze nastolatki raczej nie przecisnęłyby się przez wąskie korytarze tej jaskini.

 • ewablaszynska

  Oceniono 2 razy 2

  Super że wszystko OK, każdego dnia jakoś myśli uciekały w tamtą stronę. Dobrze że wszyscy bezpieczni, kto ma dzieci (w każdej kulturze i kraju) ten zrozumie. Nie dajmy się zwariować informacjom medialnym, "newsom" i sugestiom. Ważne że dzieci bezpieczne, trener fajny albo niefajny (życie i tak go rozliczy), rodziców przytulą "za chwilę" i też będzie OK. Bo ŻYJĄ i mają się W MIARĘ DOBRZE. Szkoda tylko że media muszą "nabić sobie oglądalność" a my ze zwykłej ludzkiej troski na to reagujemy...

 • byann

  Oceniono 1 raz 1

  Polskie buractwo też przy tym było. Nazwisko Wojciech Bojanowski, burak z tefałenu.

 • rg

  Oceniono 1 raz 1

  Wszystkie uczestniczące w akcji służby w Tajlandii zajmowały się swoją pracą, a nie promowaniem w mediach.
  U nas - przed kamerami psycholodzy, ratownicy, nurkowie ...

 • rafikxx

  Oceniono 9 razy 1

  No przeciez Elon Musk miał pojechać i pomagać ze swoja ekipą? I co się stało że się nie udało?
  Tesla nie odpaliła?

 • zec

  Oceniono 23 razy 1

  Cieszę się że się udało. Z ogromnym trudem uratowano te dzieci. Szkoda jedynie, że Żydzi w Gazie zabijają tyle w ciągu paru tygodni i jakoś nikt tamtych dzieci ratować nie chce.

 • glupiadmin

  0

  Taki dylemat mam... Tajlandia - Finlandia...czyli Tajlandzka - Finlandzka...głupio, prawda ?
  To może Tajska - Fińska...chyba lepiej

 • rumpa

  Oceniono 3 razy -1

  Swoją drogą ciekawe czym ich naćpali że ich taki spokój niebiański ogarnął :) i sobie przeszli przez te korytarze bez ciężkich ataków paniki - wszyscy. W cuda nie wierzę :) to musiał być świetny koktajl:)

 • kinio101

  Oceniono 11 razy -1

  Tak szybko to poszło? I czym się teraz będą zajmować dziennikarze?

 • Gar Gur

  Oceniono 9 razy -1

  To nie wiedzieli ze maja pore deszczowa. Po slowackiej stronie zamykaja tatry w zimie a tam...... kuzwa trzeba zamykac jaskinie w porze deszczowej

 • strzykwa5

  Oceniono 3 razy -3

  Czyli jednak trener zawinił. Był zakaz wchodzenia. Olbrzymie koszty, zginął nurek. Powinien ponieść odpowiedzialność.

 • indywidualismus

  Oceniono 8 razy -4

  Widzę, że tu już napisano bez zbędnego eufemizmu, że to jednak trener zaprowadził ich do jaskini. Zupełnie nieprawdopodobne i nielogiczne wg mnie to, żeby chłopcy weszli tam sami. 12 zdyscyplinowanych (co widać po ich zachowaniu późniejszym) chłopaków miałoby samowolnie wejść do jaskini i to cała dwunastka?? Jeszcze tak, żeby trener nie wiedział, ale potem poszedł za nimi i od razu wiedział, gdzie iść??
  Myślę, że to jednak on ich wprowadził. To jednak zaledwie 25 latek, poziom odpowiedzialności jest wtedy jednak inny. Brawury też...
  Myślę też, że swoją nauczkę już dostał, nie trzeba go dodatkowo karać. A swoją winę odkupił późniejszą postawą.

 • quamtsa

  Oceniono 12 razy -6

  I co, ateusze? Nikt nie ucierpiał, nie odniósł ran, nikomu nie spadł stalaktyt na głowę... Modlitwy pomogły. XD

 • inder

  Oceniono 26 razy -6

  TO ZASŁUGA RZĄDÓW PIS I DOBREJ ZMIANY!
  Akcja się udała, bo Prezes Jarosław - i to pomimo zmagania się z chorym kolanem trzustki - skutecznie zapobiegł temu, żeby złodzieje z PO okradli nurków-ratowników ze sprzętu ratunkowego. Nie można tu też pominąć zasług ONR, którego patrole non-stop pilnowały, żeby PO tego sprzętu nie ukradło.
  Natomiast gdyby akcja się nie powiodła - byłaby to wina Tuska, który nie zrobił nic - powtarzam: NIC - po temu, aby jeszcze przed tym całym dramatem zapobiegawczo wywiercono w ścianach tych jaskiń korytarze ewakuacyjne.

 • bobaa

  Oceniono 7 razy -7

  jakoś mało głosów dotyczących skrajnej NIEODPOWIEDZIALNOŚCI chłopców i ich opiekuna - przecież przez te tak trudne do przejścia szczeliny przeciskali się w jedną stronę, jakoś nikt nie zwraca uwagi na to, że przeszli te 4 kilometry lub więcej zupełnie nieprzygotowani i to w okresie, kiedy w zasadzie nie wolno tam wchodzić. Przez nich zginął doświadczony ratownik a akcja pochłonęła ogromne koszty. W nagrodę za własną głupotę zostali zaproszeni na mecz finałowy MŚ. Mam wrażenie, że służy to tylko i wyłącznie ogrzaniu się piłkarskich celebrytów przy ogniu chwilowej sławy tych gó...arzy. Na miejscu ich rodziców spuściłbym bym im niezłe manto jak się ta cała wrzawa zakończy...

 • cyreliusz

  Oceniono 13 razy -9

  Bezmyślność krańcowa - chłopców wprowadzić w takie niskie korytarze.
  Pomijam całkowicie deszcz - może się zdarzyć także inny wypadek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX