Rosjanie szydzą z Brytyjczyków. Nazwali piwo Nowiczok, na etykiecie obraz Beksińskiego

Media na Wyspach piszą, że Rosjanie kpią sobie z Brytyjczyków nadając wódce, piwu i innym produktom nazwę śmiercionośnego nowiczoka. Robią to, jak zauważa "Mirror", nie bacząc na śmierć 44-letniej kobiety w Salisbury, która zatruła się nowiczokiem.

Okazuje się, że stworzona przez Rosjan w latach 70. XX wieku paraliżująca substancja, o której na nowo zrobiło się głośno za sprawą próby otrucia w Wielkiej Brytanii Siergieja Skripala i jego córki, oraz śmierci 44-letniej Brytyjki, może posłużyć do reklamy alkoholu, kawy czy koszulek. 

Moskiewska firma Spare Skin używa nazwy nowiczok, by w ten sposób zwrócić uwagę klientów na konkretny produkt - w tym wypadku T-shirt z nadrukiem - który ich zdaniem ma "rosyjski charakter". Jak twierdzi firma, mimo początkowo negatywnych opinii, teraz produkt sprzedaje się świetnie. 

Piwo o nazwie Nowiczok. Na etykiecie obraz Beksińskiego 

"Zniewalający smak wprowadzi wasze receptory i świadomość w paralityczno-drgawkową nirwanę. Ściśle tajne. Trump nie będzie w stanie niczego udowodnić" - tak z kolei reklamuje się rosyjski browar, który tak nazwał swoje piwo. Na etykiecie wydrukowano reprodukcję przerażającego obrazu autorstwa Zdzisława Beksińskiego.

Jak przypomina telewizja Biełsat, artysta nie nadawał swoim płótnom tytułów, ale miłośnicy jego twórczości obraz nazwali "Pełzającą Śmiercią".

Zmarła 44-letnia Brytyjka zatruta nowiczokiem

W Salisbury zmarła 44-letnia kobieta, która w sobotę zatruła się nowiczokiem po tym, jak miała przypadkowy kontakt z substancją. Wraz z nią zatruł się mężczyzna, który przebywa w szpitalu w stanie krytycznym.

Szef oddziału policji zajmującego się zwalczaniem terroryzmu w Wielkiej Brytanii powiedział dziennikarzom, że nie jest w stanie zapobiec dalszym ewentualnym zatruciom. Policjanci nie są w stanie stwierdzić, czy pochodzi ona z tego samego źródła, co substancja użyta w marcu do otrucia byłego rosyjskiego podwójnego agenta Siergieja Skripala i jego córki.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (122)
Rosjanie nazwali piwo Nowiczok. Na etykiecie obraz Beksińskiego
Zaloguj się
 • tytus.k

  Oceniono 50 razy 20

  Rosjanie już tak mają. Swojego czasu nazwali swoje papierosy "Biełomorkanał". Dla przypomnienia - przy jego budowie zginęło kilkadziesiąt tysięcy łagierników.

 • Artur Gutner

  Oceniono 44 razy 14

  Muzeum w Sanoku powinno pozwać producenta tego ścieku za bezprawne wykorzystanie jednego z najbardziej znanych dzieł Pana Beksińskiego. Te bydlaki nie mają żadnych zasad.

 • veni.vici

  Oceniono 25 razy 11

  Rosjanie mają tyle wspólnego z brytyjskimi zatruciami ile media ze zdrowym rozsądkiem

 • wyjadacz_parkietuf

  Oceniono 26 razy 10

  Panie "jagor" - Zbigniew to chyba Wodecki. Beksiński - Zdzisław. Poszło trochę tego "Nowiczoka" w palnik, no nie?

 • byann

  Oceniono 8 razy 8

  Biełsat to niezależna białoruska telewizja, w całości finansowana z pieniędzy polskiego MSZ.

 • ok1111111

  Oceniono 20 razy 8

  Czy spadkobiercy Beksińskiego wyrazili zgodę?

 • marcin5050

  Oceniono 14 razy 8

  parę lat temu wymyślili czekoladowe lody Obama (albo jakoś tak na 99% go przypominające)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX