Tajlandia. Akcja ratunkowa wstrzymana. Służby potwierdzają: uratowano 8 chłopców z jaskini

Służby w Tajlandii potwierdziły, że uratowano 8 chłopców z jaskini. Akcja została zawieszona. Jutro służby podejmą działania w celu uratowania 4 pozostałych nastolatków i ich trenera.

W Tajlandii zakończył się drugi dzień akcji ratunkowej. Przez wiele godzin pojawiały się nieoficjalne doniesienia zachodnich mediów, które, m.in. na podstawie odjeżdżających karetek informowały o kolejnych uratowanych.

Tajlandia: uratowano 8 chłopców

Po południu naszego czasu informację o 8 chłopcach, których udało się wydostać z jaskini, potwierdziły służby w Tajlandii.

Akcja ratunkowa w Tajlandii. Drugi dzień walki o życie chłopców uwięzionych w jaskini [NA ŻYWO]

Akcja została wznowiona ok. godz. 11 czasu lokalnego (ok. godz. 6 czasu polskiego). Dzień wcześniej uratowano 4 z 12 uwięzionych w jaskini chłopców. Ich stan zdrowia określany jest jako dobry, nie ma takiej informacji co do pozostałych uratowanych. W jaskini zostało jeszcze 5 osób: 4 członków drużyny piłkarskiej oraz ich trener. 

Służby w Tajlandii nie podają danych

Według agencji AP, służby w Tajlandii próbują utrzymywać dane personalne uratowanych chłopców w tajemnicy. Chodzi o to, by nie wywoływać paniki wśród rodzin tych, którzy pozostają w jaskini. Ich rodziny zostały natomiast dopuszczone do nich, jednak w obawie przed infekcjami (uratowani mają osłabione organizmy) - mogą widzieć się tylko przez specjalne szyby. Wcześniej chłopcy pisali listy do rodziców, prosząc, by ci się nie martwili.

Elon Musk angażuje się w akcję ratunkową w Tajlandii

Swoje wsparcie dla chłopców w Tajlandii zadeklarował znany amerykańcy biznesmen Elon Musk. Jego zespół skonstruował specjalną "łódź podwodną", która mogłaby posłużyć jako alternatywny sposób uratowania chłopców.

Elon Musk testuje "kabinę ratunkową" dla chłopców z jaskini. Powstała z części rakiety Falcon

Więcej o:
Komentarze (36)
Tajlandia. Akcja ratunkowa w jaskini. Oficjalnie uratowano 8 chłopców
Zaloguj się
 • foolbuster12

  Oceniono 20 razy 18

  Z tą kapsułą Muska to kiepski pomysł. Jej konstruktorzy chyba nigdy nie byli w jaskini. W ciasnym i krętym korytarzu człowiek może przegiąć się na wiele sposobów, aby przebyć trudne miejsce - ale sztywna kapsuła potrzebuje dostatecznie szerokiego korytarza, którego zakręty mają wystarczająco duży promień. Próba jej zastosowania może skończyć się zaklinowaniem - i to dopiero będzie nieszczęście. Dotychczasowa metoda na razie działa dobrze. Trzymajmy kciuki, żeby tak było do końca.

 • dziennikarz12

  Oceniono 22 razy 18

  to niesamowite!! wielki szacunek dla wszystkich bioracych udzial w ratowaniu dzieci!!!!

 • tekameka

  Oceniono 25 razy 17

  "służby w Tajlandii próbują utrzymywać dane personalne uratowanych chłopców w tajemnicy. Chodzi o to, by nie wywoływać paniki wśród rodzin tych, którzy pozostają w jaskini. Ich rodziny zostały natomiast dopuszczone do nich"
  bzdura, nielogiczne

 • senioryta13

  Oceniono 16 razy 16

  wspaniala i wzruszajaca akcja, caly swiat sie zjednoczyl, kibicuje caly czas, niesamowita odwaga nurkow , a chlopcy b. dzielni, tak w ogole to brak slow, gdyby nie wojny, to piekny bylby ten nasz swiat.

 • oelefante

  Oceniono 15 razy 9

  Musk to PR-owiec. Coraz bardziej żałosny, bo zaczyna żerować na nieszczęściu. Nie trzeba być nurkiem jaskiniowym, wystarczy minimum wyobraźni, żeby wiedzieć, że jedyne, co może ta jego śmieszna kapsuła zrobić, to wszystkich zabić. Ale cóż... muskofani znowu dostaną orgazmu na myśl o "geniuszu Elona".

 • Jan Nowak

  Oceniono 1 raz 1

  Mlask jak zwykle kombinuje jak koń pod górę.

 • goodwater1

  Oceniono 3 razy 1

  A w telewizji pełno było tydzień temu ekspertów od nurkowania, którzy wieszczyli klęskę. Coś kiepscy ci eksperci.

 • farsizm

  Oceniono 7 razy 1

  "Jego zespół skonstruował specjalną "łódź podwodną", która mogłaby posłużyć jako alternatywny sposób uratowania chłopców."

  Może zostawcie ją dla trenera....

 • kaktus-2

  Oceniono 10 razy 0

  Musk może sobie schować swoją PRowa łódź podwodną w rzyć. Do czego miała by się przydać w JASKINII???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX