ONR pojechało "patrolować" plażę w Rimini. Włoszki protestują. Nie chcą ochrony nacjonalistów

Członkowie ONR ogłosili w zeszłym tygodniu, że przyjechali do Rimini, gdzie będą "patrolować plaże". Narodowcy pojawili się we włoskiej miejscowości prawie rok po tym, jak trzech mężczyzn zaatakowało tam polską parę oraz transseksualną Peruwiankę.

Narodowcy z ONR spotkali się we Włoszech z tamtejszą organizacją nacjonalistyczną i neofaszystowską Forza Nuova. Poza spotkaniami z włoskimi neofaszystami, ONR-owcy zapowiedzieli też "patrolowanie plaż" w Rimini. "Jesteśmy w miejscu gdzie rok temu imigranci napadli i zgwałcili naszych rodaków. Zaczynamy patrolowanie plaż w Rimini" - napisał ONR na Twitterze. O swoich działaniach z Polakami informowała też Forza Nuova.

Tymczasem przeciwko ich "patrolom" protestowała lokalna organizacja broniąca praw kobiet. Zorganizowano pikietę przed hotelem, w którym mieli się zatrzymać i zorganizować konferencję członkowie nacjonalistycznych organizacji. Kobiety mówiły, że przyszły przed hotel, by wyrazić dezaprobatę dla działań narodowców w Rimini. Na Facebooku wzywały też do bojkotu hotelu.

- Gwałt nie ma rasy, nie ma płci - mówiła aktywistka Bianca i powtarzała, że Włoszki "nie chcą być bronione" przez nacjonalistów. 

We wpisie na Facebooku grupa Non Una Di Meno wskazywała, że kobiety nie chcą być "ochraniane", ale mieć wolność decydowania o swoich ciałach. Zarzuciły też ONR i FN wykorzystywanie kobiet do "rasistowskiej propagandy". Włoszki zwracały też uwagę, że nacjonaliści zupełnie pomijali fakt, że ci sami sprawcy, którzy zgwałcili Polskę, zaatakowali też transseksualną kobietę z Peru. 

"W naszym mieście nie ma miejsca na rasizm, seksizm i ksenofobię" - czytamy we wpisie na Facebooku. Inna kobieta na nagraniu mówiła, że "bardziej boi się nazistów i faszystów" i wzywała, by lokalne władze nie dawały im przestrzeni do działania. 

"Interwencja Włoszek w Rimini. Protestują przeciwko pseudopatrolom polskich nacjonalistów na plaży we Włoszech. Kobiety bojkotują tę żenującą inicjatywę pod czterogwiazdkowym hotelem, w którym śpią panowie. Nasze pytanie, dlaczego chcą bronić kobiet tylko przed imigrantami? Kobiety nie chcą być gwałcone przez nikogo. Czy Ci panowie to wiedzą?" - napisano o akcji na Facebookowej stronie "Cudzoziemiec - taki sam człowiek jak Ty".

Gwałt w Rimini. 9 i 16 lat więzienia dla sprawców

W sierpniu 2017 roku na plaży w Rimini brutalnie napadnięto parę Polaków. Napastnikami było czterech imigrantów pochodzących z Afryki. Mężczyźni brutalnie pobili Polaka, a następnie wielokrotnie zbiorowo zgwałcili jego żonę. Zaatakowali też transseksualną kobietę z Peru.

Sąd w Bolonii skazał przywódcę gangu, Guerlina Butungu, na 16 lat więzienia. Trzej nieletni sprawcy dostali wyroki 9 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności.

Gwałt w Rimini. Włoska policja zatrzymała sprawców

Więcej o:
Komentarze (383)
ONR pojechało "patrolować" plażę w Rimini. Włoszki protestują
Zaloguj się
 • rozterka47

  Oceniono 152 razy 104

  ni ciekawe , co by narodowcy zrobili jakby nam obcokrajowcy przyjechali patrolowąć ulice , bo Polacy napadają na obcokrajowców bo mowią w obcym języku albo mają ciemna skórę

 • evergreen111

  Oceniono 111 razy 75

  Włosi mieli już swoich faszystów i fatalnie na nich wyszl - nie potrzeba im teraz polskich!

 • pasti2

  Oceniono 88 razy 64

  Homo-karczycha pojechały sobie na wczasy, ale żeby to wrzucić w koszta i dostac dofinansowanie musieli to jakoś uzasadnić przed Skrabówką - ot cała wielka ochrona i "misja" naszych sado-maso-tyci-fiutków-po-sterydach rycerzy ortalionu.

 • srauciepies666

  Oceniono 67 razy 49

  I jeszcze jedna kwestia, czy te ćwierćmózgi potrafią mówić po włosku czy każą Włochom mówić po polsku.

 • earl.grey

  Oceniono 53 razy 45

  a to ciekawostka. A 11 listopada twierdzili, że nie mają nic wspólnego z Forza Nuova i w ogóle nie wiedzą, skąd Włosi na ich marszu...

 • ar.co

  Oceniono 62 razy 40

  Trudno się dziwić, że Włoszki nie mają ochoty na spotkanie polskiego buractwa z ONR we własnym kraju.

 • freakoman

  Oceniono 46 razy 34

  Carabinieri śpią??? Prowadzenie działalności quasi-policyjnej na terytorium obcego Państwa bez koncesji??? Zakuć, zapakować i deportować, i najlepiej na Księżyc - najlepiej bez skafandrów. Wszak to prawi katolicy, więc Ziemia jest płaska, a Księżyc nie może być tak daleko jak prawi ateistyczna nauka. Tlenu tam w bród przeca....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX