Wielka Brytania: nie żyje kobieta, która zatruła się nowiczokiem. Policja szuka winnych

Nie żyje Dawn Strugess, która trafiła do brytyjskiego szpitala po zatruciu nowiczokiem. Kobieta osierociła troje dzieci.

44-letnia Dawn Strugess nie żyje. Kobieta zmarła w brytyjskim szpitalu w niedzielę wieczorem. W sobotę tydzień temu razem z partnerem, 45-letnim Charliem Rowleyem, trafiła do szpitala w Amesbury po zatruciu nowiczokiem.

Wielka Brytania: nie żyje kobieta, która otruła się nowiczokiem

Jak poinformowała brytyjska policja, rodzina kobiety została poinformowana o jej śmierci.

- To szokujące i tragiczne wieści. Dawn osierociła rodzinę, w tym troje dzieci, a nasze myśli i modlitwy są z nimi w tym niezwykle trudnym czasie - powiedziała Neil Basu, szefowa brytyjskiej policji ds. zwalczania terroryzmu.

- Ta straszna wiadomość tylko wzmocniła naszą determinację, aby zidentyfikować i postawić przed sądem osobę lub osoby odpowiedzialne za to, co mogę nazwać jedynie skandalicznym, lekkomyślnym i barbarzyńskim działaniem - dodała Basu.

Charlie Rowley wciąż przebywa w szpitalu w stanie krytycznym.

Wielka Brytania: dwie osoby otrute nowiczokiem

W sobotę 30 czerwca 44-letnia Dawn Strugess i jej partner, 45-letni Charlie Rowley z Amesbury trafili do szpitala w Wielkiej Brytanii po zatruciu nowiczokiem. Mężczyzna i kobieta mieli kontakt z substancją w Salisbury, mieście, gdzie kilka miesięcy temu otruto byłego rosyjskiego agenta, który pracował też dla MI6, Siergieja Skripala oraz jego córkę, Julię.

Atak silną trucizną w brytyjskiej restauracji. Były rosyjski szpieg w stanie krytycznym

Więcej o:
Komentarze (65)
Wielka Brytania: nie żyje kobieta, która zatruła się nowiczokiem
Zaloguj się
 • polsz

  Oceniono 13 razy 5

  o ile pamiętam w Salisbury znajdują się laboratoria produkujące między innymi nowiczok. Podobno jedynie do celów badawczych

 • derp973

  Oceniono 13 razy 5

  Kiedy wywiad z magicznie ozdrowionymi Skripalami? Bo wielu ludzi chciało by usłyszeć od nich odpowiedzi na kilka pytań. Zwłaszcza takich, które establishmentowe media na pewno nigdy nie ośmielą się zadać.

 • marcin1948

  Oceniono 14 razy 4

  Co teraz za bajke sprzedadzą ludziom ?Znowu wina Putina.BUhahaha

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 16 razy 4

  to tak jak z informacją o broni masowego rażenia Iraku, spreparowana przez Blaira - Monty Pyton

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 16 razy 4

  szwagier wczoraj tłumaczył się , że nie pił denaturatu, tylko zatruli go ruskie nowiczokiem

 • dziadekjam

  Oceniono 30 razy 4

  "Mężczyzna i kobieta mieli kontakt z substancją w Salisbury, mieście, gdzie kilka miesięcy temu otruto byłego rosyjskiego agenta, który pracował też dla MI6, Siergieja Skripala oraz jego córkę, Julię."
  ==========================================================================
  To pewnie ruskie szpiony lub działający na zlecenie ruskich szpionów truciciele Skripalów. Pewnie na sobie też chcieli wypróbować i przedawkowali...
  Ten cały brytolski farmazon zaczyna w swojej absurdalności dorównywać łgarstwom o irackiej broni masowego rażenia, kióre wraz z łgarstwami CIA posłużyły do bandyckiej napaści na Irak...

 • ilirian

  Oceniono 13 razy 3

  Niech sprawdzą zdrowie psychiczne pracowników pobliskiej fabryki bojowych środków chemicznych. Może to jakiś psychol zatrudniony w tejże.

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 15 razy 3

  no i ta stonka , fala upałów - W tym jest ewidentnie widoczna złowroga ręka Kremla, Kongijskiego Związku Eskimosów, Pekińskiego Związku Dorożkarzy oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Pcimia Górnego.

 • jrb11

  Oceniono 27 razy 3

  A dlaczego ochydny albion nie zbojkotuje Mumdialu oskarzajac Rosje i nie wucofuje swojej druzyny?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX