Mundial 2018. Mecz Rosja - Chorwacja. Polacy nie mają wątpliwości, komu kibicować

Mecz Rosja - Chorwacja budzi emocje także w Polsce.

Mecz Rosja - Chorwacja rozpoczął się w sobotę o godz. 20.00. Chociaż biało-czerwoni już dawno odpadli z mundialu, to Polacy nadal z zaangażowaniem śledzą mundial w Rosji. Dziś wielu z nich kibicowało Chorwacji. 

Mecz Rosja - Chorwacja zjednoczył dziennikarzy

Wśród dziennikarzy ton nadal Michał Adamczyk z "Wiadomości" TVP. "Razem z wydawcą kibicujemy Chorwacji" - napisał na Twitterze. Podobnych deklaracji jest więcej. Płyną z bardzo różnych redakcji.

"Rosja do domu! Tak to widzę" - stwierdził Marcin Wikło z tygodnika "Sieci". Roman Imielski z "Gazety Wyborczej", Michał Tracz z TVN24 International, Marzena Paczuska - była szefowa "Wiadomości", Krzysztof Berenda z RMF FM i Thomas Orchowski z radia TOK FM także kibicują Chorwacji. 

Warto przypomnieć, że polscy politycy zbojkotowali wyjazd na mundial 2018 w Rosji. Andrzej Duda ani nikt z najwyższych rangą oficjeli nie przyjechali nawet na mecze polskiej reprezentacji.

Mecz Rosja - Chorwacja - wynik

W 30. minucie meczu gola dla Rosji strzelił z dystansu Czeryszew. Gola dla Chorwacji zdobył chwilę później Kramarić. Wynik zmienił się dopiero w dogrywce. Chorwacja prowadziła 2:1 po bramce Vidy. Na 2:2 wyrównał Fernandes.

W karnych Chorwacja wygrała z Rosją i zapewniła sobie awans do półfinału. Zmierzy się z Anglią.

Rosja - Chorwacja - relacja na żywo na sport.pl

Więcej o:
Komentarze (108)
Mundial 2018. Mecz Chorwacja - Rosja. Polacy nie mają wątpliwości, komu kibicować
Zaloguj się
 • achaszwerosz

  Oceniono 34 razy 14

  Sam nie wiem komu kibicować, lubię i Rosjan i Chorwatów. Niech wygra lepszy. :)

 • veni.vici

  Oceniono 44 razy 12

  którzy Polacy nie mają wątpliwości? bo ja kibicuję Rosji... i też nie mam wątpliwości

 • lodzermensz1

  Oceniono 38 razy 12

  No kibicuję Chorwacji, ale po tym jak zobaczyłem pisowskich propagandzistów i ich deklaracje, to może jednak przerzucę się na Rosję.
  Natomiast tytuł: Polacy wiedzą komu kibicować, jest debilny. Jedni wiedzą, inni nie wiedzą. Jedni kibicują Chorwacji, inni Rosji. Nie trzeba z tego od razu robić wielkiej polityki.

 • alexcomp

  Oceniono 28 razy 10

  No cóż z dwojga złego, kibicuję ....Rosjanom. Ale bez szaleństwa.

 • an-te

  Oceniono 34 razy 8

  Autor artykułu chyba nie ma pojęcia, komu naprawdę kibicują Polacy, którzy potrafią odróżnić Putina i jego przydupasów od zwyczajnych Rosjan. Dlatego większość Polaków kibicuje Rosjanom, a nie często faszyzującym Chorwatom.

 • KM

  Oceniono 11 razy 7

  Ja kibicowałam Rosji. Zaimponowala mi ich determinacja i wiara w zwycięstwo. Pokazali czym jest sport. My pokazaliśmy, że karmimy się sienkiewiczowskimi bujdami i wychowujemy chłopaków na księży lub mazgajów.

 • komentator.81

  Oceniono 17 razy 7

  Chorwacja Belgia to byłby NAJPIĘKNIEJSZY piłkarsko finał.

  Dla Rosjan 1/4 to i tak sukces.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX