Donald Trump nie będzie już straszył wycofaniem amerykańskich wojsk z Niemiec

Współpracownicy prezydenta Stanów Zjednoczonych zapewniają, że temat zmniejszenia obecności wojskowej Amerykanów w Niemczech nie pojawi się podczas szczytu NATO w Brukseli i prezydent Trump nie będzie groził takimi krokami.

Podczas zorganizowanej przez Biały Dom telekonferencji ambasador USA w Moskwie John Huntsman powiedział, że Donald Trump chce poprawy stosunków z Rosją, ale przyszłość tych relacji zależy od władz na Kremlu. „Piłka jest po stronie rosyjskiej” - podkreślił Huntsman dodając, że prezydent Trump podtrzymuje zdanie, iż Rosja powinna ponosić konsekwencje swojej „szkodliwej działalności”. Doradcy prezydenta Stanów Zjednoczonych poinformowali, że podczas rozmów z Władimirem Putinem prezydent Trump podejmie temat Ukrainy, Syrii, wyścigu zbrojeń i rosyjskiej ingerencji w amerykańskie wybory.

Podczas tej samej telekonferencji wysoki rangą przedstawiciel Białego Domu, który występował pod warunkiem zachowania anonimowości, został zapytany o doniesienia mediów na temat możliwości zmniejszenia liczebności amerykańskich wojsk w Niemczech i czy ten temat pojawi się w czasie szczytu NATO w Brukseli. „Nie rozmawiamy w ogóle na temat zmian w rozlokowaniu i zmniejszaniu liczebności naszych wojsk w Niemczech z obecnego poziomu 32 tysięcy żołnierzy” - zapewnił przedstawiciel Białego Domu. Urzędnik ocenił, że potrzebne jest wzmocnienie współpracy wojskowej Stanów Zjednoczonych i Niemiec, a nie jej osłabienie.
O możliwości zmniejszenia obecności wojskowej USA w Niemczech pisał kilka dni temu dziennik "Wall Street Journal". Według gazety, jeden z rozważanych wariantów zakłada przeniesienie części amerykańskich oddziałów do Polski.

Więcej o:
Komentarze (35)
Donald Trump nie wycofa amerykańskich wojsk z Niemiec
Zaloguj się
 • brainbox

  Oceniono 17 razy 7

  Putin czeka na spotkanie z Trumpem, podczas którego poruszy pewnie też temat przyzwolenia na swoje wpływy w Europie po opuszczeniu przez Polskę UE. Trump będzie mu na pewno bardzo życzliwy i przyklepie. PiSS może już zacząć budować mgazyny na ruble transferowe...:)

 • supermarjan

  Oceniono 14 razy 6

  znalezc sobowtora i podmienic.

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 14 razy 4

  „Piłka jest po stronie rosyjskiej”

  Tylko, że Rosjanie chcą grać w nożną = soccer, a Amerykanie w futbol.

 • Stan Majewski

  Oceniono 11 razy 3

  "Według gazety, jeden z rozważanych wariantów zakłada przeniesienie części amerykańskich oddziałów do Polski." Ale jak sobie przypomnieli ze Polski rzad nadal holubi Swira Smolenskiego to im odeszlo straszenie Merkel. A do tego Trump chce sie dogadac z Putinem weic Polske znowu bedzie mial w dupie. Brawo PISSdzielce !!! Unia wam obetnie chamom fundusze a Ameryka nie bedzie was bronic (bo niby dlaczego ?) . Sami sie broncie helikopterami i okretami ktorych nie ma. NIkt nie bedzie umieral za narod chamskich kretynow.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 11 razy 3

  5 minut temu pytano dlaczego stacjonują akuratnie w Niemczech a 10 minut przychodzi odpowiedź bezpośrednio z USA? Znano już wcześniej reakcję prezydenta?

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 18 razy 2

  "przedstawiciel Białego Domu, który występował pod warunkiem zachowania anonimowości"
  Dla niezorientowanych: jeżeli jakiś dziennikarzyna pisze, że informację przekazał ktoś pragnący zachować anonimowość, to są dwie możliwości:
  1. ktoś taki istnieje i robi sobie jaja z dziennikarza, albo próbuje cudzymi rękami załatwić swoje interesy
  2. dziennikarzyna nie ma o czym pisać, więc wymyśla bajkę, bo wie, że nikt tego nie sprawdzi, ponieważ prawem kaduka tak zwani dziennikarze mają prawo do zachowania w tajemnicy źródło informacji i żadne sądy nie mogą tego przywileju złamać (niechby tylko spróbowały!).
  Wniosek: jeżeli czytacie podobne wynurzenia, wstawcie je między bajki.

 • wojtek2784

  Oceniono 18 razy 2

  Wystarczająco dużo czasu upłynęło od II wojny światowej i wojska okupujące Europę powinny być zastapione wojskami europejskimi. Rosja wycofała się ze swojej strefy okupacyjnej , Francja również , więc nie ma na co czekać tylko przenieść wojska do Polski i realizować ustawę nr 447.

 • oldshatterhand.pl

  Oceniono 1 raz 1

  Trump powinien usunąć wojska amerykańskie z Europy i zająć się gospodarką w USA.

 • dziadekjam

  Oceniono 4 razy 0

  "... temat zmniejszenia obecności wojskowej Amerykanów w Niemczech nie pojawi się podczas szczytu NATO w Brukseli i prezydent Trump nie będzie groził takimi krokami."
  ===============================================================
  Groził?! Komu? Chyba nie Niemcom, którzy obecność Yankesów kojarzą z okupacją...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX