Irański generał: Izrael okrada nas z chmur. Stąd wzięła się susza w kraju

Szef Obrony Cywilnej Iranu Gholam Reza Jalali zdradził, co według niego przyczynia się do suszy w kraju. Generał nie ma wątpliwości, że Izrael okrada Iran z... chmur.

Iran od lat zmaga się z klęską suszy. Kilka miesięcy temu Ajatollah Dżafar Sobhani stwierdził, że jest ona spowodowana niewystarczająco silną wiarą mieszkańców Iranu.

Iran. Według wojskowego Izrael kradnie chmury

Inną teorię wygłosił ostatnio generał Gholam Reza Jalali, szef Obrony Cywilnej kraju. Jak podaje "Newsweek", powołując się na agencję Tasnim News Agency, wojskowy podczas konferencji rolnej w Teheranie stwierdził, że Izrael oraz jeden z krajów sąsiadujących "wyciągają" wodę z chmur, które przechodzą później nad Iranem.  Gholam Reza Jalali powołał się w swoim wywodzie na irańskie ośrodki naukowe. - Mierzymy się z kradzieżą śniegu i kradzieżą chmur - stwierdził generał.

Z badań, na które powoływał się Reza Jalali, ma wynikać, że w regionie od Afganistanu do Morza Śródziemnego na wysokości ok. 2 tys. metrów wszędzie poza Iranem w ciągu ostatnich czterech lat spadł śnieg.

"Celowe działania wroga"

Informacjom tym zaprzeczyło irańskiego Biuro Prognoz Pogody i Wczesnego Ostrzegania. - Być może są dokumenty w tym zakresie, o których nie wiem, ale zgodnie z wiedzą meteorologiczną kradzież śniegu lub chmur nie jest możliwa - powiedział dyrektor instytucji Ahad Vazife 

Jak przypomina "Newsweek", podobne teorie głosił były prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad. Twierdził on, że suszę powoduje po części przemysł i "celowe działania wroga", który niszczy chmury.

Zimna Wojna na Bliskim Wschodzie. Rywalizacja Iranu i Arabii Saudyjskiej destabilizuje cały region

Więcej o:
Komentarze (253)
Iran. Według irańskiego generała Izrael kradnie chmury Iranowi
Zaloguj się
 • robywas

  Oceniono 17 razy 11

  No tak.... Izrael kradnie chmury a w zamian rozpyla sztuczną mgłę....
  Z Macierewiczem by się dogadali.

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 17 razy 11

  Niech wyślą na pustynię swoich irańskich kulsonów - i kulsony będą mocno nozdrzami wciągać powietrze. W ten sposób odciągną z powrotem wodę z terytorium Izraela i wysmarkają ją na teren Iranu.

 • fagusp

  Oceniono 12 razy 10

  My mamy Wyższą Szkołę Ojca Dyrektora - która wypuszcza światłe kadry stanowiące zaplecze rządów PiS.
  Iran nie jest gorszy, i ma Wyższą Szkołę Koraniczną - która wyedukowała generała dowodzącego Obroną Cywilną.
  Patrząc szerzej - mamy w zasadzie wszystko to, co ma Iran - wliczając w to Radę Ajatollachów zwaną dla niepoznaki Konferencją Episkopatu. Tylko k...a ropy jakoś nie potrafimy znaleźć.

 • tijeras66

  Oceniono 18 razy 10

  Hydrozagadka, As to rozwiąże!

 • kocurimysza

  Oceniono 11 razy 9

  To nic w porownaniu z Polska , gdzie bedac dziecmi bracia kaczynscy Ukradli Ksiezyc .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX