Wybory w Meksyku. Wygrywa lewicowy kandydat Andres Manuel Lopez Obrador

Wybory w Meksyku wygrał lewicowy kandydat - wskazują wstępne oficjalne wyniki.

Zakończyły się wybory w Meksyku. Wszystko wskazuje na to, że wygrał je kandydat lewicy. Wstępne wyniki wyborów w Meksyku ogłoszono w poniedziałek rano polskiego czasu.

Meksyk. Nowy kim jest nowy prezydent?

Fan bejsbolu, lewicowy nacjonalista, przyjaciel Jeremy'ego Corbyna.- piszą o nim europejskie media. To 64-letni Andres Manuel Lopez Obrador, pseudonim Amlo, prawdopodobnie nowy prezydent Meksyku. Według exit polls zgromadził 49 proc. głosów, według ogłoszonych później wstępnych wyników: ponad 50 proc. Amlo jest przywódcą Partii Odrodzenia Narodowego. 

Przeciwnicy Andresa Manuela Lopeza Obradora już uznali swą porażkę w wyborach w Meksyku. Gratulacje politykowi złożył już nawet prezydent Donald Trump.

Andres Manuel Lopez Obrador - obietnice

Andres Manuel Lopez Obrador w swoim programie miał m.in. walkę z korupcją. Mafią nazywał elity, które jego zdaniem trzymają władzę w kraju. Chce obniżyć pensje urzędnikom na najwyższych stanowiskach i podnieść płacę tym, którzy są wynagradzani najgorzej. Obiecał też sprzedać flotę prezydenckich samolotów, a w okolicy pałacu prezydenckiego zrobić publiczny park.

Krwawa kampania w Meksyku. Przed wyborami zginęło już 132 polityków. Wyborcy chcą zmian

Więcej o:
Komentarze (30)
Wybory w Meksyku wygrał Andres Manuel Lopez Obrador
Zaloguj się
 • tyfus.wolski

  Oceniono 10 razy 6

  Prawicowi nacjonaliści .. lewicowi nacjonaliści .. Pora na liberalnych nacjonalistów .. A ten lewicowy nacjonalista to też fan bejsbola, jak nasi prawicowi nacjonaliści (choć u nas wolą maczety)

 • 31.februarius

  Oceniono 10 razy 4

  " Mafią nazywał elity, które jego zdaniem trzymają władzę w kraju."

  Znaczy będzie on nowym capo di tutti capi!?

 • hubba-hubba

  Oceniono 9 razy 3

  Akurat przy tym bajzlu i przestępczości, jakie mają w Meksyku, najbardziej przydałby im się - tymczasowo - uczciwy, solidny zamordysta w stylu Pinocheta. A jak już zaprowadziłby porządek, to mogliby sobie wybrać socjalistę.

 • supertlumacz

  Oceniono 4 razy 2

  Składając gratulacje z okazji wyboru DT prosił AMLO aby powstrzymał falę morderstw sympatyków USA.

 • dryl1

  Oceniono 4 razy 2

  Dobrze , że nie lewacki.

 • krl11

  Oceniono 10 razy 2

  Meksyk ma problemy strukturalne: kończy się mu ropa. Nie pomogą zaklęcia polityków. Nie pomoże głosowanie na tych, co obiecują więcej.

 • alfredo67

  Oceniono 1 raz 1

  Artykuł bardziej niż niewiedzący raczej manipulujący. Nowy prezydent Meksyku nie jest populistycznym typem PIS. Reprezentuje umiarkowaną i nowoczesną lewicę, która chce więcej demokracji i sprawiedliwości społecznej na granicy imperium

 • ja5569

  Oceniono 3 razy 1

  Kiedy rezydenci USA zaczna przedostawac sie do Meksyku w poszukiwaniu lepszego zycia, to bedzie to mozna uznac za sukces polityki meksykanskiego rzadu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX