Kupili premierowi Holandii fałszywe prawo jazdy za 80 euro. Zamówili je na polskiej stronie

Holenderscy dziennikarze udowodnili, że na polskiej stronie internetowej bez problemu można kupić podrobione prawo jazdy. Dokument zamówili na nazwisko premiera Holandii, Marka Rutte. Teraz jego partia VVD żąda wyjaśnień od Zbigniewa Ziobro.

Jak opisuje polsatnews.pl, dziennikarze holenderskiego programu „EenVandaag” przeprowadzili prowokację dziennikarską z inicjatywy stowarzyszenia kierowców ciężarówek Chauffeurstoekomst. Zamawiając premierowi Holandii Markowi Rutte fałszywe prawo jazdy chcieli pokazać, z jaką łatwością można kupić podrobione dokumenty.

Dziennikarze zamówili podrobione prawo jazdy premiera Holandii Marka Rutte

Stowarzyszenie chciało pokazać, że część firm transportowych niedokładnie weryfikuje dokumenty, jakimi legitymują się kandydaci na kierowców. Loek Koenders z Chauffeurstoekomst podkreślił, że sadzanie za kierownicą osób, które nie mają uprawnień do prowadzenia pojazdów, jest jak „danie im do ręki morderczej broni”.

Dziennikarze „EenVandaag” zapłacili 80 euro. Podrobiony dokument otrzymali  kilka dni po złożeniu zamówienia. Następnie podrobione prawo jazdy przekazano premierowi  Holandii Markowi Rutte. Szef holenderskiego rządu postanowił skontaktować się z polską stroną.

Partia Ludowa na rzecz Wolności i Demokracji, na czele której stoi Mark Rutte, zażądała, by holenderski minister sprawiedliwości Ferdinand Grapperhaus zwrócił się w tej sprawie do Zbigniewa Ziobry.

 

Donald Trump nie odróżnia pogody od klimatu. Na czym polega różnica?

Więcej o:
Komentarze (103)
Holandia: dziennikarze kupili w Polsce podrobione prawo jazdy
Zaloguj się
 • icosiedziwisz

  Oceniono 22 razy 18

  Priorytetem "Zera" Ziobry jest udupienie lekarzy, którzy leczyli jego ojca a nie jakieś tam pierdoły.

 • year68

  Oceniono 26 razy 18

  Zbigniewa Ziobry nie interesują sprawy sfałszowanych dokumentów, tzw. kolekcjonerskie, jego interesuje jak dokopać posiadaczom białej róży.

 • stachkaz47

  Oceniono 11 razy 9

  Zamówili ,zapłacili to dostali.
  W czym problem.
  Jarkowi też powinni takie kupić.

 • tyfus.wolski

  Oceniono 21 razy 9

  To kolejny zmasowany ostry atak brukselskich elit (Donalda Tuska) na polski rząd, a zatem jest to atak na Polskę i na demokrację. Dziś Polską rządzą ludzie w większości wierzący, praktykujący katolicy. To budzi niechęć w pewnych wpływowych kręgach na Zachodzie, budzi niechęć sił szerzących „antypolonizm” za granicą, podsycanych przez totalną opozycję. Towarzysze! Wydarzenia ostatnich dni głęboko poruszyły naszą dobrą zmianę. Domagamy się bezwzględnego wyciągnięcia konsekwencji w stosunku do winnych - wszelkiego rodzaju wichrzycieli i warchołów prowokujących awantury w Brukseli! W ciągu minionego okresu masy pracujące zrealizowały zwycięsko i przed terminem śmiały i trudny plan 3 letni. Któż może wątpić w świetle tych doświadczeń, że zrealizujemy również zwycięsko plan 6 letni. Naszym wodzem i przewodnikiem jest Stalin, a więc idea nasza! Szeregi nasze są niezwyciężone!

 • francek4

  Oceniono 17 razy 9

  co wy chcecie od zioberka ?
  przecież w naszym kraju nie ma prawa , każdy robi co chce ...

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 31 razy 9

  Kolejne zwycięstwo PiS! Tym razem w walce z fałszerstwami! Kolejny sukces Zera!
  A tak w ogóle to nie była polska strona, tylko polskojęzyczna, a za działalności stoi "totalna"!

  #respectuskurłaaa!

 • monodeluxe

  Oceniono 10 razy 8

  Zero Ziober walczy z matkami niepełnosprawnych,Obywatelami RP,rowerzystami i antyfaszystami.Nie ma czasu na pierdy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX