Melania Trump odwiedziła dzieci imigrantów. W kurtce z napisem "Mnie to nie obchodzi"

Melania Trump została ogłoszona "cichą bohaterką" ostatniego kryzysu w Białym Domu. Gdy jednak pojawiła się w schroniskach dla dzieci nielegalnych imigrantów popełniła jeden błąd. Niepotrzebnie założyła kurtkę z z napisem, który oburzył wiele osób.

W związku z zaangażowaniem w sprawę rozdzielania rodzin imigrantów Melania Trump 21 czerwca (dzień po dekrecie prezydenta USA Donalda Trumpa  zmieniającego zasady) pojawiła się w Teksasie, gdzie odwiedziła dwa miejsca, w których znajdują się odebrane imigrantom dzieci. Jak opowiadała jej rzeczniczka, chciała na własne oczy zobaczyć to, czym żyły Stany Zjednoczone w ostatnich dniach.

- Chciałam zapoznać się z tym, jak pracujecie i dowiedzieć się, co my możemy zrobić, aby dzieci wróciły jak najszybciej do swoich rodzin - mówiła Melania Trump podczas wizyty w schronisku w miejscowości McAllen. Zapewniała też, że podziwia "heroiczną pracę" osób zatrudnionych w tych placówkach.

Wpadka Melanii Trump? Miała na sobie kurtkę z wymownym napisem

Na zdjęciach z tego wyjazdu Melanii Trump uwieczniono m.in. przygotowaną przez dzieci planszę "Witamy pierwsza damo!". Uwagę fotoreporterów i osób związanych z modą przykuła jednak zupełnie inna rzecz: kurtka Melanii Trump.

Na kilku zdjęciach z Teksasu widać, że pierwsza dama ma na sobie kurtkę z napisem "I really don't care. Do u?", czyli "Mnie to nie obchodzi. A ciebie?".

Melania TrumpMelania Trump Andrew Harnik / AP Photo

Taki dobór odzieży szybko wywołał niesmak, ponieważ w świetle ostatniego kryzysu, nawet takie małe gesty są paliwem dla krytyków poczynań Białego Domu. Jak wskazuje "Daily Mail", kurtka pochodzi z Zary i kosztuje około 39 dolarów.

Sprawa stała się na tyle problematyczna, że rzeczniczka Melanii Trump Stephanie Griffith musiała wydać stanowisko, które przytacza Fox News:

To po prostu kurtka. Nie ma na niej żadnego ukrytego przekazu. Po tak ważnej wizycie w Teksasie mam nadzieję, że media nie będą skupiać się na garderobie pierwszej damy.
 

Melania Trump i sprawa rozdzielania dzieci imigrantów

Melania Trump miała stać za zmianą zdania Donalda Trumpa na temat rozdzielania dzieci od rodzin nielegalnych imigrantów. W ostatnim czasie pierwsza dama miała - w przeciwieństwie do męża - dobrą prasę w Stanach Zjednoczonych.

Melania Trump, która sama jest imigrantką, urodzoną w Słowenii, wydała nawet oświadczenie ws. odseparowywania dzieci od rodziców. Padało w nim że "nienawidzi na to patrzeć". Później amerykańskie gazety wskazywały, że to właśnie ona miała lobbować u Donalda Trumpa, by odstąpił od żelaznych zasad "zero tolerancji" i zakończył dramat 2,3 tys. dzieci odebranych rodzicom na granicy Meksyku z USA.

Więcej o:
Komentarze (88)
Odbieranie dzieci w USA. Melania Trump w kurtce z dwuznacznym napisem
Zaloguj się
 • ebom

  Oceniono 21 razy 17

  Nie ma ukrytego przekazu, przekaz jest wielkimi literami napisany na kurtce. Co za kuriozalne tłumaczenie, naprawdę ludzie maja uwierzyć, że pierwsza dama Stanów Zjednoczonych tak sobie wchodzi do garderoby, narzuca pierwszą z brzegu kurtkę, kiedy wie, że zaraz będzie fotografowana na lotnisku? I że akurat Melania Trump ma szafę pełna ciuchów za 39 dolców z Zary?? Przeciez to jest oczywista prowokacja, spin doktorzy chcą gwałtownych reakcji na twitterze, może komuś się znowu wymsknie brzydkie słowo, a potem wystarczy się za ta kurtką wspólnie schować i płakac w mediach, jak to liberałowie ją wyzywają i szykanują... a Trumpowi w tym czasie dalej robi burdel...

 • magda3wedel

  Oceniono 20 razy 12

  Moim zdaniem celowo założyła te kurtkę. Żeby pokazać co myśli o swoim mężu.

 • nighthawk00

  Oceniono 17 razy 9

  to moze był bardziej przekaz dla męża i o tym co on sobie myśli i jego otoczenie...

 • 3-kuleczka

  Oceniono 22 razy 8

  klasa kobieta,... zazdrośc brała jak ogladało sie rodzinę Obamów , zazdrośc bierze jak sie patrzy na kobietę z charakterem, nie taka pelętajaca sie przy budyniu barbie
  Co miała na mysli? Miała na mysli : tutaj ja mam jaja, nie obchodzi mnie że nie spodoba sie to mojejmu mężowi"

  Takie sceny, odbierania matkom dzieci rozgrywały sie na rampach obozów koncentracyjnych ty głupi kowboju,

 • ochujek

  Oceniono 11 razy 7

  Mnie też nie obchodzi kolano ani pięta wiodącej partii

 • Oceniono 14 razy 6

  Brawo Melania!!! Weź na smycz tego swojego idiote i zagroź mu , że mu nie dasz przez rok, jak będzie ciągle odwalał jakieś numery - wojny, cła, znęcanie się nad ludźmi. Prawdziwi Amerykanie - siedzą w rezerwatach a ta cała us- meńska banda to imigranci. Trampek tyż.

 • matka_bosaka

  Oceniono 20 razy 6

  A może właśnie to było istotne? Może o taki przekaz chodziło, do tych co faktycznie mają w dupie drugiego człowieka, zwłaszcza słabszego, biedniejszego?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX