Polak aresztowany przez policję w USA za kradzież. Jest pilotem saudyjskiej rodziny

Policja w USA aresztowała Marcina U., pilota saudyjskiej rodziny. Mężczyzna miał dopuścić się kradzieży oraz angażować się w cyberprzestępczość.

Służby w USA nie zdradzają wielu szczegółów. Wiadomo, że Polak jest jednym z czterech pilotów, którzy samolotem, należącym do saudyjskiej rodziny, we wtorek wylądowali na lotnisku w Bangor w stanie Maine. Boeing 767 lecący do Los Angeles miał tam nieplanowane lądowanie.  

Kradzieże i cyberprzestępczość

Po przyjechaniu na miejsce służb, okazało się, że na liście osób, które są na pokładzie, widnieje Marcin U., za którym policja na Florydzie wydała nakaz aresztowania.

Jak podaje informuje portal pressherald.com, mężczyzna miał dokonać w przeszłości kradzieży. Marianne Lynch poinformowała, że w pilot obiecywał mieszkańcowi Florydy licencję pilota w zamian za 9 tys. dolarów. U. miał też "angażować się w cyberprzestępczość".

Pilot został przewieziony do więzienia w hrabstwie Penobscot, zostanie tam, dopóki nie przejmą go służby z Florydy.

Jak zachować się w trakcie zamachu bombowego?

Więcej o:
Komentarze (66)
Polski pilot aresztowany w USA za kradzież
Zaloguj się
 • freejazzy

  Oceniono 23 razy 19

  Czy Polska Fundacja Narodowa przygotowała już billboardy o kradzieżach i innych przestępstwach wśród pilotów? Może któryś ukradł też kiełbasę? Panie i Panowie z PFN: nie ma co pierdzieć w stołek - czas przygotować czarne billboardy i porozstawiać wokół lotnisk, nie wyłączając Baranowa.

 • antropoid

  Oceniono 20 razy 18

  BROSZKA powiedziała: "sie należy" - dwa razy Polakom nie trza powtarzać.

 • kingstonny

  Oceniono 18 razy 12

  Czy w amerykanskich mediach tez byl Marcinem U.? Napewno nie. Bylo zarowno nazwisko jak i buzia.

  Cos chyba Saudejczycy mu marnie placa jak sie biedny chlopak musi mieszac w szwindle.

  A moze po prostu nieco glupawy ten pilot. Wydano za nim nakaz aresztowania a on leci do Ameryki?

 • antropoid

  Oceniono 16 razy 10

  Jak Polak WSTAJE Z KOLAN - to na całego! :)

  "dobra" zmiana daje przykład.

 • w-al

  Oceniono 16 razy 8

  My jesteśmy jednak popieprzonym narodem! Niby wszyscy patrioci a w doopie mamy nasz kraj przedkładając zawsze dobro Polski nad nasze dobro! Większość deklaruje katolicyzm ale z grzechu kradzieży przecież można się wyspowiadać! I nie ma co zwalać na "komunę"! Rozbiory były przed nią a przyczynili się głównie do nich magnaci polscy! Martwym powstańcom styczniowym i listopadowym buty ściągali polscy chłopi! Tak było jest i będzie co widać. Taką jesteśmy nacją!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX