Melania krytykuje politykę Trumpa ws. odbierania dzieci imigrantom. "Nienawidzę na to patrzeć"

W Stanach Zjednoczonych odbyły się protesty przeciwko polityce rządu Donalda Trumpa separowania dzieci nielegalnych imigrantów od ich rodziców. Przeciwko tej kontrowersyjnej praktyce wypowiedziała się w niedzielę pierwsza dama USA Melania Trump.

Rząd prezydenta Trumpa wprowadził zasadę "zero tolerancji" wobec nielegalnych imigrantów. Poza postępowaniami prokuratorskimi oznacza ona często odbieranie im dzieci. Tylko w okresie od połowy kwietnia do końca maja od rodziców odseparowano niemal 2 tysiące dzieci, czyli więcej niż przez poprzednie półtora roku.

W niedzielę pod niektórymi aresztami, gdzie przetrzymywani są nielegalni imigranci odbyły się protesty. - Wyrywanie dzieci z ramion ojców i matek jest niedopuszczalne. To musi się skończyć - apelowała członkini Kongresu z partii demokratycznej Carolyn Maloney.

 

Oświadczenie w sprawie odseparowywania dzieci nielegalnych imigrantów od ich rodziców wydało biuro pierwszej damy USA. "Pani Trump uważa, że ważne jest przestrzeganie prawa ale w zarządzaniu krajem należy także kierować się sercem" - czytamy w oświadczeniu.

Melania Trump zaapelowała do obu stron sporu imigracyjnego o kompromis. "Nienawidzę na to patrzeć" - skomentowała okrutną praktykę administracji USA pierwsza dama Ameryki w wydanym oświadczeniu prasowym.

W podobnym tonie wypowiedziała się Laura Bush. Była pierwsza dama napisała, że polityka zerowej tolerancji jest "okrutna" i "niemoralna".

Krytycy odseparowywania dzieci nielegalnych imigrantów twierdzą jednak, że prawo nie nakazuje stosowania takiej praktyki i że decyzja w tej sprawie należy do prezydenta Trumpa.

Czy Trump pozwoli rozbroić Iran? Porozumienie nuklearne jest w jego rękach

Więcej o:
Komentarze (75)
Melania potępia politykę Trumpa ws. odbierania dzieci
Zaloguj się
 • marykownow

  Oceniono 28 razy 26

  Pierwsza dama, zastraszana przez tyrana Trumpa, a jednak nie milczy. Nasza w żadnej ważnej kwestii głosu nie zabrała, przyzwala na każde zło.

 • 3-kuleczka

  Oceniono 19 razy 13

  nasza pożal sie boże "pierwsza dama" nawet mówic nie umie, ... żałosna barbie

 • rozsy

  Oceniono 11 razy 11

  brawo, nie jest tylko dodatkiem do kożucha! Nasz pierwszy "sztyl od miotły" niech się schowa gdzie pieprz rośnie...

 • bojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 7 razy 7

  Bardzo dziwne. To Pierwsza Dama może mieć swoje zdanie? I je wygłaszać? I to u naszego wielkiego sojusznika?

 • misio-kicio

  Oceniono 8 razy 6

  Ostatnio migranci po przekroczeniu granicy od razu idą do aresztu gdzie czekają na proces. Więc co robić, gazeto? Wsadzać ich do aresztu z rodzicem? Czy może nie aresztować migrantów, którzy wloką ze sobą dzieci?

 • xinfx

  Oceniono 5 razy 5

  Ha nieźle, żeby się tak dudowa wzięła i postawiła. Brawo Melania!

 • chocolatina29

  Oceniono 11 razy 5

  Cofnięcie tego wynaturzonego prawa to nie tylko kierowanie się sercem, ale też rozumem. Za 10-15 lat, jak te rozgoryczone i straumatyzowane dzieci staną się wkvrwionymi dorosłymi ze złamanym życiorysem, to w Ameryce kamień na kamieniu nie zostanie. Ale trzeba mieć trochę oleju w głowie i serce, a pan Trump ma tylko podwójnie zaczesaną grzywkę - oświecenia nie będzie.

 • achaszwerosz

  Oceniono 6 razy 4

  Patrz i ucz się, wieszaku na żakiet.

 • cob22

  Oceniono 6 razy 4

  Dla Donalda wazne sa tylko "pussys" do trzymania w rece.
  Mam wrazenie ze swiatem zaczynaja rzadzic idioci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX