Władze Majorki ostrzegają turystów. W popularnym kurorcie grasuje gang nastoletnich złodziei

W Magaluf, popularnym kurorcie na Majorce, grasuje 20-osobowy gang nastolatków, który okrada pijanych turystów i atakuje tych, którzy próbują stawiać opór.

Hiszpańska policja podała, że złodzieje dzielą się na kilkuosobowe grupy i przemierzają ulice Magaluf w weekendowe wieczory. Najczęściej grasują na popularnym bulwarze Punta Ballena. Mężczyźni wpychają się w grupy turystów i kradną ich torby, biżuterię i portfele. Tych, którzy nie chcą oddać kosztowności - brutalnie biją. Lokalne władze ostrzegają turystów i proszę o zachowanie czujności.

Władze gminy i policja starają się zmienić wizerunek miasta. Co roku do Magaluf przybywają tysiące turystów, głównie Brytyjczyków, dla których kurort stał się imprezownią. W tym celu zwiększono liczbę patroli policyjnych na ulicach, a niegrzecznym turystom częściej wlepiane są mandaty. Jakiś czas temu wprowadzono też częściową prohibicję - w nocy obowiązuje zakaz picia alkoholu na ulicach.

Jak podają brytyjskie media, w zeszłym miesiącu osiem osób zostało ukaranych za seks, a 31 za picie w miejscach publicznych. Ale dzikie imprezy kończą się nie tylko na mandatach. Co najmniej kilka osób rocznie ginie w wyniku skoków między balkonami hotelowymi lub skoków z balkonu do basenu.

Ze słońcem nie ma żartów. Jak radzić sobie z upałami?

Więcej o:
Komentarze (73)
Władze Majorki ostrzegają turystów. W popularnym kurorcie grasuje gang nastoletnich złodziei
Zaloguj się
 • clevland

  Oceniono 19 razy 11

  Wystawić grupę policjantów udających pijanych turystów.
  Widać że nie są przygotowani na bandytów skoro takie działanie jest dla nich problematyczne.

  Wolą wywiesić białą flagę i ostrzegać.

 • 31.februarius

  Oceniono 49 razy 9

  "Władze Majorki ostrzegają turystów. W popularnym kurorcie grasuje gang nastoletnich złodziei"

  Wikciu,
  a te dzieciaczki to "Majoranki", Hiszpanie, czy może ...
  astrofizycy i neurochirurdzy zza "śródziemnej wody"?!
  No bo chybaż nie imprezowicze z UK ...

 • j1665823

  Oceniono 1 raz 1

  Wcale bym się nie zdziwił jakby te kilkuosobowe grupy składały się z nastolatków. To głównie większość kradzieży jest powodowana przez nich. Ale do takich kradzieży, dochodzi także w Polsce kolobrzeg.dziennikarstwoobywatelskie.pl/nastoletni-zlodzieje-kradli-torebki-na-wyrwe/
  Jak widać jest, to popularne zjawisko. Najlepiej zachować czujność i nie zapuszczać się wieczorem w ciemne miejsca.

 • dziadekjam

  Oceniono 1 raz 1

  "Mężczyźni wpychają się w grupy turystów i kradną ich torby, biżuterię i portfele. Tych, którzy nie chcą oddać kosztowności - brutalnie biją. Lokalne władze ostrzegają turystów i proszę o zachowanie czujności.

  Władze gminy i policja starają się zmienić wizerunek miasta. Co roku do Magaluf przybywają tysiące turystów, głównie Brytyjczyków, dla których kurort stał się imprezownią. W tym celu zwiększono liczbę patroli policyjnych na ulicach, a niegrzecznym turystom częściej wlepiane są mandaty."
  ==========================================================================
  Czyli w ramach "walki" z bandziorami policja zintensyfikowała karanie turystów?! Widać, że zidiocenie policji dotyczy nie tylko Polski...

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 11 razy 1

  kurort +?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX