Niedźwiedź w jeepie grał na trąbce i wykonywał antysemicki gest. Ten film powstał po meczu Rosjan

Te niepokojące sceny zarejestrowano w Moskwie po meczu Rosja-Arabia Saudyjska. Tresowany niedźwiedź, ku uciesze gapiów, siedział w samochodzie i wykonywał sztuczki.

Przechodnie zatrzymywali się i prawdopodobnie nie dowierzali w to, co widzą - jeepem jechało trzech mężczyzn i niedźwiedź brunatny. Zwierzę dmuchało w wuwuzelę i wykonywało "quenelle" - wymyślony we Francji gest antysemicki. Nazywa się go "odwróconym" nazistowskim pozdrowieniem, a to w wielu krajach, w tym we Francji, jest zakazane.

Film został zarejestrowany po meczu otwarcia Mistrzostw Świata, w którym Rosja pokonała Arabię Saudyjską 5:0.

Jak zauważają komentatorzy, prawdopodobnie niedźwiedź musiał mieć usunięte pazury i zęby. Mimo uciechy jego "opiekunów", zwierzę z pewnością nie jest świadome tego, co się wokół niego dzieje, a sztuczek, które wykonuje, nauczono go, bijąc, głodząc, a nawet rażąc prądem.

"The Independent" przypomina, że nie po raz pierwszy niedźwiedź pojawia się w rosyjskiej piłce nożnej. W kwietniu w sieci pojawiło się nagranie, na którym niedźwiedź brunatny ze skrępowanym pyskiem jest przyprowadzany na boisko i wręcza piłkę sędziemu.

 

PETA pisała wówczas, że niedźwiedzie niechętnie wykonują tego rodzaju sztuczki, w związku z czym cyrki odbierają je matkom, gdy są jeszcze bardzo małe, a następnie "trenują" właśnie przez bicie, przypalanie, rażenie pradem i głodzenie. Organizacja wyjaśniała, że zwierzę nie rozumie, po co wykonuje tego rodzaju "głupie, poniżające sztuczki", ale robi to ze strachu.

To najsmutniejszy niedźwiedź na świecie. Jest więziony w chińskim centrum handlowym

Więcej o:
Komentarze (103)
Niedźwiedź w jeepie grał na trąbce i wykonywał antysemicki gest. Ten film powstał po meczu Rosjan
Zaloguj się
 • janptak

  Oceniono 28 razy 26

  Jak dla mnie to misiek pokazał "wała", inaczej znanego pod nazwą gestu Kozakiewicza. Czy po jajkach można się podrapać, czy to też antysemityzm?

 • animus88

  Oceniono 30 razy 24

  Kogoś tu jarmułka za bardzo uciska w głowę. Jak w ogóle można wpaść na pomysł, że niedźwiedź wykonuje taki gest? Jak podniesie za wysoko łapę, to napiszecie że wykonał salut rzymski?

 • naszpanrobert

  Oceniono 30 razy 20

  Dobrze że podkreśliliście że niedżwiedż jest nieświadomy swego antysemityzmu.

 • szatan2012

  Oceniono 26 razy 20

  To Kozakiewicz też wykonał antysemicki gest? Niedźwiedź nie ma pojęcia po co to robi a takie brednie, ludzie co z wami jest? Mam w dupie Żydów to znaczy że jestem antysemitą? Mam też w dupie Polaków, Niemców, Rosjan ogólnie wszystkich ludzi na tym Świecie to znaczy że jestem homofobem? Kocham jednostki które znam reszta mnie nie interesuje ... poznam pokocham :-) ... albo będę miał nadal w dupie ...

 • gazalalshaqab

  Oceniono 19 razy 19

  "Quenelle" NIE JEST gestem antysemickim (lecz anty-systemowym), jedynie CRIF (rada reprezentacyjna francuskich instytucji żydowskich) w swej paranoi wydała dekret że nim jest i papugi powtarzają. Adwokat z LICRY (instytucja żydowska, była Liga Anty-Pogromowa utworzona w Paryżu by bronić zabójcę atamana Petlury) Alain Jakubowicz stwierdził nawet że jest to gest, uwaga cytuję, "penetracji analnej ofiar holokaustu"!! Jak zryty trzeba mieć beret by na coś takiego wpaść!

 • laborantkolaborant

  Oceniono 34 razy 18

  Antysemicki gest???
  Aj waj całkiem już was na tej czerskiej powyginało!

 • pomaranczowoczarny

  Oceniono 17 razy 17

  Po3,14erdoliło kogoś? takiego wała pokazywał.

 • gnago

  Oceniono 18 razy 16

  Jak dla mnie pokazuje tu się zgina dziób pingwina, lub takiego wała, ew. słynny gest Kozakiewicza. Zanim transkrybujecie zalecany artykuł na miejscową kulturę zatrudnijcie tubylca

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX