Szef sztabu wyborczego Donalda Trumpa Paul Manafort trafi do aresztu

Paul Manafort - były szef sztabu wyborczego Donalda Trumpa - na swój proces poczeka w areszcie - zdecydował sąd.

Paul Manafort przez parę miesięcy prowadził kampanię wyborczą Donalda Trumpa. Postawiono mu poważne zarzuty - m.in. spiskowania przeciwko USA, prania pieniędzy i składania fałszywych zeznań. Na proces poczeka w areszcie.

Donald Trump: Manafort pracował dla mnie krótko

Donald Trump tłumaczył w piątek dziennikarzom, że Paul Manafort pracował dla niego "bardzo krótko". Według niego to było ok. 49 dni. Dziennikarze "The Guardian" szybko wytknęli, że Manafort prowadził kampanię Trumpa przez 5 miesięcy.

Paul Manafort podejrzany o nagabywanie świadków

W październiku ubiegłego roku Paul Manafort został postawiony w stan oskarżenia przez prokuratora prowadzącego rosyjskie śledztwo, Roberta Muellera. Zarzucono mu między innymi nielegalne operacje finansowe, przestępstwa podatkowe i składanie fałszywych zeznań. Zarzuty miały związek z pracą Manaforta na rzecz byłego prorosyjskiego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza.

Początkowo sędzia zgodził się na zwolnienie byłego szefa sztabu Donalda Trumpa za kaucją w wysokości 10 milionów dolarów. Jednak w ubiegłym tygodniu prokuratorzy wysunęli nowe oskarżenia wobec Manaforta. Zarzucili mu, że wraz ze swoim współpracownikiem Konstantinem Kilimkinem, wywierali presję na dwóch świadków, by ci zeznali, iż nigdy nie prowadził lobbingu na rzecz Janukowycza w USA.

W piątek sędzia federalny z Waszyngtonu anulował decyzję o zwolnieniu za kaucją i nakazał skierowanie Paula Manaforta do aresztu do czasu procesu, który ma rozpocząć się we wrześniu. Prawdopodobnie będzie on musiał dodatkowo odpowiedzieć za utrudnianie pracy wymiaru sprawiedliwości.

Paul Manafort zaprzecza zarzutom jakie postawiła mu prokuratura. Twierdzi też, że specjalny prokurator Robert Mueller przekracza swoje uprawnienia.

Kim Dzong Un i Donald Trump podpisali historyczne porozumienie

Więcej o:
Komentarze (50)
Szef sztabu Donalda Trumpa Paul Manafort trafi do aresztu
Zaloguj się
 • obserwatoriumpolityczne.pl

  Oceniono 22 razy 18

  Oby wszyscy działający na rzecz putina tak skończyli - dotyczy to też polskich polityków.

 • pascvale

  Oceniono 12 razy 10

  To ich pis nie przejął sądów? To poważne niedopatrzenie.

 • indywidualismus

  Oceniono 7 razy 7

  Oczywiście durne rosyjskie trolle nie ogarniają, że ich gwałtowny nalot pod artykułem dotyczącym osób tworzących kampanię wyborczą Trumpa, najlepiej dowodzi rosyjskiego udziału w niej.

 • vontomke

  Oceniono 11 razy 7

  "Donald Trump tłumaczył w piątek dziennikarzom, że Paul Manafort pracował dla niego "bardzo krótko"

  To "krótko" to 30 lat:

  www.slate.com/articles/news_and_politics/jurisprudence/2017/10/a_timeline_of_paul_manafort_s_relationship_with_the_trump_world.html

 • droch

  Oceniono 13 razy 7

  A Partia na to: Pan Prezydent Duda już faksuje do Pana Prezydenta Trumpa formularz ułaskawienia!

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 8 razy 6

  Afera Watergate 2.0 Efekt miliardera który zdobył majątek bez żadnego intelektualnego wkładu...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX