Tunezyjczyk zatrzymany w Kolonii. Składował śmiertelnie groźną rycynę. Mógł planować zamach

Policyjna akcja w Kolonii nie zakończyła się na zatrzymaniu 29-letniego Tunezyjczyka. W jego mieszkaniu znaleziono sporo rycyny, jednej z najniebezpieczniejszych trucizn na świecie.

Akcja niemieckiej policji w Kolonii miała miejsce 12 czerwca. Według ustaleń lokalnych mediów, m.in. "Kolner Stadt-Anzeiger", służby i prokuratura obawiały się ataku terrorystycznego przy użyciu toksycznych substancji.

Służby wzięły pod lupę 29-letniego Tunezyjczyka, który mieszkał w Kolonii od listopada 2016 roku razem z żoną i czwórką dzieci. Podczas policyjnego nalotu okazało się, że podejrzenia i ustalenia śledczych były zasadne.

W mieszkaniu mężczyzny znaleziono znaczne ilości rycyny, niebezpiecznej trucizny (wystarcza 1 miligram, by zabić człowieka, jest silniejsza 25 tys. razy od strychniny, stosowanej w przeszłości jako trutka na szczury). Rycyna jest traktowana jako broń biologiczna pochodzenia roślinnego, stosunkowo łatwo otrzymać ją z rącznika i w przeszłości była stosowana przez terrorystów do dokonywania ataków.

W związku z odkryciem 29-letni Tunezyjczyk został zatrzymany, jest podejrzany o przygotowywanie "poważnego aktu brutalnej dywersji". Zatrzymano także jego żonę, ale po przesłuchaniu kobieta została wypuszczona - uznano, że nie miała żadnego związku ze sprawą.

To na razie ustalenia niemieckich mediów, ale 29-latek ma nazywać się Sief i według prokuratury ma być sympatykiem tzw. Państwa Islamskiego (IS) i już w Tunezji miał uchodzić za ekstremistę.

Patrolowali drogę w Sucuminie. Nagle nadjechał motocykl, radiowóz ruszył za nim w pościg

Więcej o:
Komentarze (121)
29-letni Tunezyjczyk zatrzymany w Kolonii. W mieszkaniu miał rycynę
Zaloguj się
 • mg_40

  Oceniono 27 razy 21

  Już pomijając jego ekstremizm jestem ciekawy kto utrzymywał jego żonkę i czworo dzieci. Przecież to jest masakryczne obciążenie dla niemieckiego podatnika w tym młodego Niemca, który skończył szkołę, zaczął pracę i rząd dowalił mu takie podatki, że nie stać go na nic. I nic mu sie nie należy bo cały socjal idzie na rodziny wielodzietne, które przywlekły się z krańca świata jak jakieś szkodniki.

 • 31.februarius

  Oceniono 30 razy 16

  "Tunezyjczyk zatrzymany w Kolonii. Składował śmiertelnie groźną rycynę. Mógł planować zamachu"

  Niewykluczone, wśród Andzinych astrofizyków i neurochirgów jest też paru aptekarzy ...

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 24 razy 14

  Siedzi klient w mieszkaniu wybudowanym przez autochtonów. Żyje w raz z żona i czwórka dzieci z tego co zarobią autochtoni. A energie swą skupia na tym jak wyrtuć autochtonów oraz ich zony i dzieci.

  "Polska może i musi być kolorowa" [Barbara Nowacka]

  ''Polska nie jest własnością Polaków. Uważam, że absurdem jest to, żeby Polacy czuli się w tym kraju jak u siebie. Polska jest własnością całej EUropy, i to EUropa powinna decydować o sprawach Polski a nie rząd.'' [Julia Pitera]

  Https://www.youtube.com/watch?v=zpzHg31DU7E

  Https://www.youtube.com/watch?v=isoSQSjJAxM (ostatnia wypowiedź!)

 • rattus-rattus

  Oceniono 22 razy 12

  Nie rozumiem dlaczego w Niemczech propagowanie faszyzmu jest przestępstwem, a propagowanie Islamu - nie. Wręcz przeciwnie, islamiści są hołubieni przez władze. A przecież islam jest chyba najbardziej antyhumanitarną ideologią, jaka kiedykolwiek powstała.

 • facio60

  Oceniono 18 razy 10

  Problem w Niemczech polega na tym, że państwa typu Tunezja, Maroko, Algieria - a stamtąd masowo przybywają imigranci do Niemiec, nie figurują w Niemczech na liście tzw państw bezpiecznych. Sprzeciwiają się temu Zieloni, Lewica i SPD. W ten sposób, usunięcie tych ludzi rozbija się o tricki prawnicze i zorganizowane protesty wszelkiej maści lewactwa. A z ludźmi pochodzącymi z tego rejonu Afryki, Niemcy mają najwięcej problemów. Kto był w Nadrenii Westfalii ten wie o czym piszę. Słynny Sylweste w Kolonii, Hamburgu - to właśnie wybryki tych ludzi. Druga grupa narodowościowa, która sprawia dużo problemów to Gruzini. Mogą przybywać do Niemiec na podstawie wizy ale po upływie terminu jej ważności, masowo występują o azyl mimo, że w 95% wnioski są odrzucane. Czemu Gruzimi to robią? Otóż w tym czasie, a procedura trwa ok. 6 miesięcy, przebywają legalnie i pobierają różne świadczenia. Ale w rzeczywistości chodzi o to, że są to zorganizowane bandy złodziei, którzy obrabowują mieszkania. Na małą skalę mamy z tym zjawiskiem do czynienia i w Polsce. Czeczeni też nie są mile w Niemczech widziani, bo to twardy naród, zahartowany w walce i głęboko zislamizowany. Policja jak ma interweniować w bójce z ich udziałem, przysyła po kilka- kilkanaście radiowozów.
  Austriacy ale i cześciowo Niemcy, odsyłają tych milusińskich Czeczenów do Polski i tamtejsze władze bardzo sobie chwalą współpracę z Polską w tym zakresie. Kto czyta austriacką prasę, ten wie. A Polacy nie wiedzą o tym niemal nic. Dlaczego, no bo nasze włądze nie mają się czym chwalić a straszyć nie chcą. Przecież tych Czeczenów odesłać się nie da.
  W tej chwili w Niemczech trwa ostra debata o azylu i migracji. Bawaria, CSU, cześć CDU trzyma ostre stanowisko co do odsyłania nielegalsów, zmniejszenia świadczeń, stworzenia centralnych miejsc zakwaterowania tych, co się nie kwalifikują do azylu. Sprzeciwiają się temu Zieloni, Lewica ale już sama SPD i cześć CDU są mocno podzielone w tej kwestii. Grozi to rozpadem koalicji.
  Ostatnie doniesienia na temat gwałtów i mordów w Niemczech są przerażające. Takie upubliczninienie zawdzięczamy przede wszystkim niemieckiej AfD, która rządzić nie będzie - ma ok. 14-15% głosów, ale swoją obecnością w parlamencie nabyła prawo do otrzymywania informacji utajnianych do tej pory z MSW i policji i upublicznia je. Nie da się już zamieść pod dywan prawdy, którą znał każdy trzeźwo myślący Niemiec. Od 3 lat nastąpiło tam znaczne ograniczenie wolności publicznej dla kobiet. Samotne poruszanie się wieczorem czy nawet w dzień w niektórych miejscach to niemal 100% pewność zaczepki przez jurnych młodzieńców, których energia nie ma ujścia; nie pracują przecież a kobiet u swego boku też nie mają.

 • janrobin2015

  Oceniono 20 razy 10

  Gosc ma mieszkanie za darmo, zona nie pracuje, on pewnie tez, na kazde dziecko 190€, roznego rodzaju dodatki od panstwa (ubrania, rowery, wyprawki dla dzieci itd). Na miesiac pewnie lacznie ze 2 tysie € na reke za nic nierobienie. I co kolekcjonuje rycne. Takie rodziny powinni od razu pakowac w samolot I do widzenia. Tunezja poza tym jest bezpiecznym krajem.Takich rodzin sa dziesiatki tysiecy takich rodzin . Z czego tysiace ktore powinny byc wydalone natchmiast ale kiedy dochodzi do wydalen to Zieloni, czerwoni I inni pozyteczni idioci podnosza krzyk. Andzia narobilas problemow w Europie.

 • loyer1

  Oceniono 11 razy 9

  "Obecnie są prowadzone badania nad wykorzystaniem rycyny w onkologii jako immunotoksyny." - za wiki.

  Może lekarz onkolog?

 • qawsedrftg

  Oceniono 15 razy 9

  Islamistom takie zamachy zupełnie się nie opłacają. Po co? Żeby zatrzymać napływ merkelowych prof. hab. z pustyni? Zamachy obecnie nie są żadnym problemem. Te które były, celowo robiono tak by ofiar nie było za dużo. W Paryżewie 10 napastników z kałachami i 100 ofiar? Samobójcy zabijający w samochodach po kilka osób?

  Wyobraźcie sobie że wasza córka idzie do pierwszej klasy podstawówki, a tam 6 Afgańców, 3 Paki, 5 Tunezyjczyków, 5 Somalijczyków, 3 Czeczeńców - rzeczywistość AD 2018.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX