Ta kobieta ma status świadka koronnego ws. mafii. Po 25 latach pokazała swoją twarz

Piera Aiello, włoska deputowana, pokazała twarz. Kobieta od początku lat 90. ma status świadka koronnego i występowała publicznie tylko z zakrytym obliczem, także podczas wyborów.

Sprawę Piery Aiello opisuje m.in. brytyjski "The Guardian", który przypomina, że deputowana do włoskiego parlamentu po trzech miesiącach po wyborach postanowiła pokazać światu, jak wygląda.

Pochodząca z Sycylii Aiello od 1991 roku zaczęła współpracować z włoską prokuraturą w zakresie walki z mafią. Historia kobiety jest zresztą dramatyczna - mając zaledwie 14 lat została zmuszona do wyjścia za mąż za syna jednego z bossów sycylijskiej mafii.

W 1991 roku (Aiello miała wtedy 24 lata) na jej męża wyrok śmierci wydała konkurencyjna mafia. Kobieta była świadkiem zastrzelenia męża i wtedy zdecydowała się na współpracę ze śledczymi.

Uzyskała wówczas status świadka koronnego, wyjechała z Sycylii, a ostatni raz fotografowano ją w 1993 roku. Jednak po ponad 20 latach postanowiła wrócić do kraju i w 2017 roku dołączyła do Ruchu Pięciu Gwiazd i z list tej partii weszła do włoskiego parlamentu (wróciła do Włoch, ale miejsce jej zamieszkania pozostaje tajne).

Podczas jednej z uroczystości (w Trapani, czyli w swoim okręgu wyborczym) kobieta podjęła śmiały ruch - na trzy miesiące po wybraniu do parlamentu (nawet podczas kampanii ukrywała twarz), przebywając na Sycylii, z której uciekała prawie 30 lat temu, pozwoliła się sfotografować i pokazać twarz.

Aiello zamieściła nawet swoje zdjęcie na Facebooku i opatrzyła je osobistym wpisem, w którym wspomina, że opuszczała Sycylię 30 lipca 1991 roku, gdy karabinierzy zabrali ją i jej 3-letnią córkę prosto do prokuratora Paolo Borsellino, który zajął się jej sprawą.

"Dzisiaj decyduję się ujawnić swoje oblicze, a wraz z nim swoją determinację, pragnienie prawdy i sprawiedliwości" - napisała Aiello.

Czy te osoby mogły się kiedykolwiek spotkać? W tym quizie trzeba mieć wiedzę i dobrze kojarzyć
1/20Podajemy dwie postaci historyczne, na podstawie tego, kiedy żyły, określcie, czy mogły się spotkać. Na początek Napoleon Bonaparte i caryca Katarzyna:
Zobacz także
 • Upamiętnienie zamordowanego na Słowacji dziennikarza Jana Kuciaka Ostatni artykuł zamordowanego Jana Kuciaka. Słowackie związki z włoską mafią przerażają
 • Giovanni Gambino "Nowojorska mafia stawi czoło 'państwu islamskiemu'"? Co naprawdę powiedział syn dona, Giovanni Gambino?
 • 110 członków włoskiej mafii skazanych
Komentarze (6)
Piera Aiello włoska deputowana ze statusem świadka koronnego
Zaloguj się
 • yaspiman

  Oceniono 2 razy 2

  skoro żyje 25 lat, to oznacza, że nikomu tak na prawdę nie zależało na jej śmierci.

 • ldzm

  Oceniono 2 razy 2

  Czyli podczas wyborów (kampania) występowała z workiem na głowie???

 • kataryniarski

  Oceniono 4 razy 2

  Ciekawe kiedy ludzie będą otrzymywali statusy świadków koronnych w procesach Pis i jego kolaborantów???

 • tacx

  Oceniono 6 razy 2

  Konkurencyjna mafia... czyli pni była żoną członka mafii. Tylko w społeczeństwach skłonnych wierzyć w bajki o niepokalanym poczęciu takie indywidua jak Masa i Aielo moga stać się celebrytami, parlamentarzystami itd... Normalny, zdrowy na umyśle człek puknie się w głowę gdy usłyszy masę chwalącego Ziobrę albo żonę gangstera kandydująca do parlamentu. Polska, włochy, Argentyna, brazylia, Hiszpania, otrodoksyjna Grecja, rosja i cała reszta narodów z patriarchami na czele to przykłady obłudy i hipokryzji

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje