Tomasz Komenda spotkał się z papieżem Franciszkiem. "Wysłuchał, pobłogosławił, wyściskał"

Tomasz Komenda, niesłusznie skazany za gwałt i morderstwo, spotkał się w Watykanie z papieżem Franciszkiem. O rozmowie głowy Kościoła z Komendą poinformował na Facebooku dziennikarz Szymon Hołownia.

Tomasz Komenda, uniewinniony w maju mężczyzna niesłusznie skazany za gwałt, spotkał się w Watykanie z papieżem Franciszkiem. Poinformował o tym na Facebooku dziennikarz Szymon Hołownia.

"Rozmawiałem przed chwilą z (prawie) kardynałem Konradem Krajewskim. Dziś rano do Watykanu przyjechał z rodziną pan Tomasz Komenda, który przesiedział w więzieniu 18 lat niesłusznie oskarżony o zabójstwo i gwałt 15 - letniej dziewczynki. Kardynał Konrad zaprowadził ich do papieża Franciszka, który poruszony wysłuchał tej historii, pobłogosławił, wyściskał" - napisał Hołownia.

Jak podaje portal "Vatican Insider", papież podarował różańce Komendzie i jego bliskim.

Tomasz Komenda wybrał się do Watykanu, by pomodlić się na grobie papieża Jana Pawła II. Wcześniej w rozmowach z dziennikarzami podkreślał, że siedząc w więzieniu modlił się do polskiego papieża.

Tomasz Komenda uniewinniony przez SN

W maju Tomasz Komenda został uniewinniony przez Sąd Najwyższy. Komenda w 2004 roku został prawomocnie skazany na 25 lat więzienia za brutalny gwałt i zabójstwo 15-latki w Miłoszycach pod Wrocławiem. Niewinny mężczyzna odsiedział 18 lat.

Łódzka prokuratura prowadzi obecnie postępowanie w związku z niesłusznym skazaniem Tomasza Komendy. 41-latek będzie domagał się teraz odszkodowania i zadośćuczynienia.

Spędził 18 lat w więzieniu. Prokuratura: jest niewinny. Tomasz Komenda wyszedł na wolność

Więcej o:
Komentarze (108)
Tomasz Komenda spotkał się z papieżem Franciszkiem
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 38 razy 16

  Warto było, za te 18 lat???

  Szkoda mi tego gościa. Biedna ofiara nieudolności politycznej i przerostu ambicji pisowskiego ministra sprawiedliwości - niejakiego Lecha Aleksandra, niesławnej pamięci...

 • fctheduck

  Oceniono 11 razy 11

  OK, szkoda gościa, został niesamowicie skrzywdzony, należy mu się odszkodowanie i ukaranie tych, którzy pomimo ewidentnych braków w dowodach uznali go winnym. Ale przestańcie już wałkować ten temat, bo robi się nudno jak z Kubicą.

 • siwywaldi

  Oceniono 19 razy 11

  Szanowny "redaktorze" mk: Tomasz Komenda spotkał się z papieżem Franciszkiem, czy może raczej ODWROTNIE - papiez spotkał sie z Tomaszem Komenda? Bo coś widzę że komuś się proporcje pomieszały.... :-)

  A swoja drogą, to widzę, że chyba rośnie nam nowy celebryta :-))

 • kmrp

  Oceniono 18 razy 10

  Rozczulamy się nad Komendą, bo był katowany w celi za zabójstwo nieletniej. No dobra, podobno niesłusznie. A pedofil, który SŁUSZNIE siedzi, to już jemu nie należy się współczucie za znęcanie się nad nim przez współwięźniów? Moim zdaniem, państwo powinno walczyć z subkulturą więzienną, nawet za cenę pobłażania pedofilom. A klawisze niech przestaną wreszcie wspierać subkulturę - bo wszyscy wiedzą, że to właśnie ONI informują grypsujących za co siedzi skazany.

 • ukw8087

  Oceniono 9 razy 7

  kiedyś dzikim wręczono koraliki.
  Nic się nie zmieniło.
  Franciszek powiedział również , że ,, sprawiedliwości stało się zadość "...
  Szkoda że tak długo to trwało.
  Żenua.

 • ben_k

  Oceniono 12 razy 6

  za chwilę wywiad w telewizji, książka ze wspomnieniami, kandydowanie do sejmu.... temat się rozkręca. Komuś to pasuje.

 • kisssmyass

  Oceniono 6 razy 4

  ja się tylko zapytam tak nieco przewrotnie: a po co mu błogosławieństwo od wodza pedofilów?! Rozumiem że kościół lubi biedę, bogaczy, dzieci i męczenników. Ale pan Komenda chyba objawia niezdrową naiwność która prędzej czy później może skończyć się jakimś następnym rozczarowaniem. Wtedy kiedy postawi on już za swoje milionowe odszkodowanie Domy kościelnej bezbożności. Cóż, życie pełne jest paradoksów. A im człowiek bogatszy tym więcej pasożytów musi nosić na swoich plecach. Z tym że pan Komenda nawet jeszcze nie otrzymał odszkodowania a kolejka pasożytów jak widać długa się robi jak od morza do morza! Biedny człowiek. Wyzyskiwany w ciupie i poza ciupą ciupany.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX