Paryż. Mężczyzna wziął zakładników, w tym kobietę w ciąży. Zatrzymała go policja

Napastnik wziął zakładników w 10. dzielnicy Paryża

Napastnik wziął zakładników w 10. dzielnicy Paryża (Fot. Breaking News Global/Twitter)

W 10. dzielnicy Paryża nieznany sprawca wziął troje zakładników. Wśród nich była ciężarna kobieta i ranny mężczyzna. Sprawca twierdził, że ma broń i bombę. Po kilku godzinach został zatrzymany. Zakładnicy są bezpieczni.

W Paryżu zmobilizowano znaczne siły policji, w tym jednostkę antyterrorystyczną, do incydentu w 10. dzielnicy. Ok. godziny 16 mężczyzna zabarykadował się tam w jednym z budynków z trojgiem zakładników - podaje "Le Parisien". Policja zablokowała ruch w okolicy.

Mężczyzna został zatrzymany ok. godziny 20. Udało się uwolnić zakładników. Według Le Figaro, które powołuje się na informacje policji, są zdrowi.

Porywacz twierdził, że ma broń palną oraz bombę. Prawdopodobnie chodzi jedynie o butelkę z benzyną. Mężczyzna domagał się kontaktu z ambasadą Iranu. Według policji, chciał przekazać za jej pośrednictwem wiadomość dla francuskiego rządu.

Wśród trojga zakładników była ciężarna kobieta. Jeden z przetrzymywanych przez sprawcę mężczyzn miał być ranny po uderzeniu w głowę.

Zobacz także
  • Polski śmigłowiec Mi-14 PŁ/R Uratują życie i zrzucą torpedę. Największe polskie śmigłowce, które ciągle uciekają przed muzeum
  • Basen portowy w Gdyni Gdynia. Samochód staranował szlabany i wpadł do wody. Dwa ciała w środku
  • DLOSZ Frekwencja wybory samorządowe. Jaka była frekwencja w wyborach samorządowych 2014?

Najnowsze informacje