Światowe media rozpisują się o "niezniszczalnej" tęczy na placu Zbawiciela. I o homofobii

Tęcza, która w piątek wieczorem rozbłysła w formie hologramu na stołecznym placu Zbawiciela, nie umknęła uwadze zagranicznych mediów. Niektóre zwracają przy tym uwagę, że Polska należy do jednego z najbardziej homofobicznych krajów w Europie.

Tęcza została wyświetlona na placu Zbawiciela na wodnej kurtynie w piątek wieczorem, jako zapowiedź sobotniej Parady Równości. Inicjatorami akcji były organizacje LGBT+ Stowarzyszenie Parada Równości i Miłość nie Wyklucza oraz amerykańska marka lodów Ben & Jerry's.

W 2015 r. podobna tęcza, lecz wykonana z kwiatów w formie instalacji, została rozebrana.

Hologram tęczy wzbudził zainteresowanie mediów na całym świecie. Brytyjski dziennik "The Telegraph" napisał o "niezniszczalnej" tęczowej instalacji. W tekście o tęczy stwierdzono jednak również, że mimo przychylniejszego stosunku Polaków do homoseksualizmu w ostatnich latach, "Polska jest drugim w Europie krajem pod względem homofobii".

Z kolei na Fox News czytamy: "aktywiści LGBT mówią, że konserwatywny zwrot w Polsce tylko motywuje ich do cięższej walki o ich prawa, mimo że marzenia dotyczące legalizacji małżeństw tej samej płci nie mają obecnie szans na spełnienie w tym kraju".

O hologramowej tęczy informował również m.in. "The Washington Post" i ABC News.

Tęcza znika z pl. Zbawiciela. Rozpoczęła się rozbiórka

Więcej o:
Komentarze (398)
Światowe media rozpisują się o tęczy na placu Zbawiciela
Zaloguj się
 • Kris P

  Oceniono 108 razy 60

  Dużo jeszcze czasu upłynie, zanim nasz kochany kraj znormalnieje.
  Ale jeszcze będzie normalnie, ludzie będą wobec siebie życzliwi, będą otwarci i tolerancyjni na wszelkie inności.
  Polska jeszcze będzie wspaniałym nowoczesnym krajem.
  Krok pierwszy to wysłanie pisiorni w kosmos.

 • aa1000

  Oceniono 64 razy 44

  "Polska jest drugim w Europie krajem pod względem homofobii" - oto sukces 25 lecia kleru w szkolnictwie polskim.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 66 razy 38

  Antoś z Salcesonem i Wonderboyem łypali na tęczę oczętami pełnymi nadziei, że i oni kiedyś będą mogli wyjść z szafy.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 81 razy 31

  im większa wiocha tym większa homofobia... niby kogo to dziwi?
  także pod względem użycia mydła i środków piorących Polska jest na ostatnim miejscu w Europie, bo Polska w Europie jest właściwie jedynie geograficznie, mentalnie to ciągle stepy Azji tak jak Rosja, tu bohaterem pozytywnym ciągle jest pijany osiłek z palą w łapie, a nie tak jak w Europie ciężko pracujący obywatel płacący podatki na swój kraj i pomnażający jego dostatek

 • krynolinka

  Oceniono 64 razy 28

  Pimpuś szydełko coś dziś pobrzękiwała, że rodzina jest najważniejsza, no to jej syn umknął przed odpowiedzialnością zakładania rodziny w sukienkę. Inna pani słynna córka poległego zakłada rodzinę średnio co pięć lat. Ogarnąć się tego nie da..

 • ochujek

  Oceniono 46 razy 24

  Przykład tolerancji dał nam Wojtyła. To za jego pontyfikatu rozkwitła tolerancja dla pedofilów w sutannach i trwa do dziś. Law, Macial, Wesołowski byli mu za to dozgonnie wdzięczni.

 • art_102

  Oceniono 26 razy 20

  Dla kretynów i tęcza może być problemem!
  Niestety, lepiej nie będzie. W zastraszającym tempie mnoży się narybek beneficjentów 500+, i to im większa patologia, tym ten narybek większy, co za kilkanaście lat nie tylko zaowocuje większym odsetkiem niepracujących, niewykształconych roszczeniowców z marginesu, ale społecznie będzie nas spychać na intelektualne dno. To ludzie na poziomie, intelektualiści, osoby, otwarte, o dużej kulturze, o wysokim morale staną się unikatem. To będzie nasz margines społeczny!
  Czyli idziemy dokładnie w odwrotnym kierunku niż kraje cywilizowane.

 • komuno

  Oceniono 22 razy 16

  Miałam kolegę. Żona, dziecko. Nawiązał romans. Z żonatym, dzieciatym. Mój kolega wyszedł z szafy, tamten się bał. Problemem nie są geje, lecz kryptogeje. 👥

 • czechy11

  Oceniono 35 razy 15

  Polskie Prawactwo jest zacofane a wielunpolakow tak ogłupionych przez kler ze normalność jeszcze długo w PRL PiS nie zawita.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX