W Holandii porwali 6-letnią Polkę. Po chwili wypuścili ją z bagażnika. "Wystraszyli się jej krzyku"

6-letnia Polka padła ofiarą porwania w holenderskim mieście Weert. Dziewczynka miała jednak tak donośnie krzyczeć w bagażniku auta porywaczy, że napastnicy wypuścili ją po jakimś czasie. Później 6-latka wszystko opowiedziała rodzicom, trwają poszukiwania porywaczy.

Wszystko rozegrało się w środę w miejscowości Weert na południu Holandii około godz. 18.30. 6-letnia Polka wracała do domu od koleżanki mieszkającej niedaleko. W pewnym momencie podjechał do niej biały samochód z dwoma mężczyznami w środku. Mieli ją zapytać po holendersku: Czy chcesz się przejechać?

Dziewczynka odmówiła i wtedy została wciągnięta siłą do bagażnika samochodu. Jak opisuje portal ad.nl, który rozmawiał z sąsiadem polskiej rodziny Marco Timmermansem, 6-latka zaczęła bardzo głośno krzyczeć. Na tyle donośnie, że po przejechaniu z dzieckiem zaledwie kilkuset metrów porywacze wypuścili ją z bagażnika.

- Porywacze albo dostali bólu głowy, albo wystraszyli się tego, jak głośno krzyczała - opowiadał Timmermans. Sąsiad rodziny powiedział też, że kamera umieszczona na jego domu zarejestrowała krzyki 6-latki, jednak była tak usytuowana, że nie nagrała ani auta ani momentu porwania.

W chwilę po zajściu 6-latka pobiegła do domu, gdzie opowiedziała rodzicom o sprawie, a ci zgłosili się na policję.

Rzeczniczka policji prowincji Limburg, w którym leży Weert, zapowiedziała, że funkcjonariusze zajmą się sprawą, ale 6-latka musi po traumatycznym przeżyciu uspokoić się, by złożyć zeznania i pomóc policji w uchwyceniu sprawców.

Na razie holenderska policja nie zakłada, by napastnicy zamierzali po raz kolejny spróbować porwania. Funkcjonariusze zaapelowali też do mieszkańców Weert w sprawie informacji, które pomogłyby policji. Na razie wzywani są świadkowie, a biały samochód, którym poruszali się porywacze, to najprawdopodobniej Volkswagen Golf.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (100)
Porwali 6-letnią Polkę. Wypuścili ją po chwili, tak głośno krzyczała
Zaloguj się
 • mysz1978

  Oceniono 13 razy 5

  6-latka sama??? To jednak jeszcze dosc male dziecko... dobrze, ze to sie tak skonczylo...

 • igor_terleg

  Oceniono 23 razy 5

  Znów ci neurochirurdzy... czy może to byli kosmici?

 • marc.pl

  Oceniono 22 razy 4

  Jeżeli tam był Volkswagen Golf to na 100% porywaczami byli Polacy.

 • smok61

  Oceniono 42 razy 4

  Napady i molestowania dzieici na zachodzie to już trauma.
  Koniecznie trzeba przy tej okazji przypomnieć wydarzenie sprzed tygodnai w W. Brytanii.
  Tam został aresztowany i skazany dziennikarz , za to , że transmitował wejście pedofilów do budynku sądowego . Trzeba wiedzieć , że gangi pedofilskie w W, Brytanii zgwałciły kilka tysięcy białych dziewczynek , sądy zakazały na ten temat mówić w kontekście aresztowanego dziennikarza.
  ============
  Przy tej okazji nie sposób nie przytoczyć wczorajszego Deutsche welle.
  Czytamy :

  "Przemoc seksualna wobec dzieci to nie tylko spektakularne przypadki z pierwszych stron gazet. Ofiarą pedofilów padło w zeszłym roku 13,5 tys. dzieci. W rzeczywistości liczba może być większa."
  "Więcej niż 36 przypadków dziennie, ponad 250 w tygodniowo – podkreśla szef BKA Holger Muench. "
  "Policyjne dane za ubiegły rok szokują: 143 dzieci zostało zabitych, 64 z nich umyślnie, a większość z nich miała mniej niż sześć lat. 4200 dzieci doznało ciężkich uszkodzeń ciała "
  "... problem pornografii dziecięcej. W zeszłym roku policja odnotowała 6,5 tys. takich przypadków – niemal 15 proc. więcej niż rok wcześniej"
  "BKA ostrzega przed szybko rozprzestrzeniającą się nową formą pedofilii – internetową turystyką seksualną (webcom-sextourismus). Siedząc w swoim domu w Niemczech, sprawcy dzięki kamerom obserwują na żywo gwałt dokonywany na dzieciach w innym kraju, najczęściej w jednym z biednych państw Azji Południowej. Mają ponadto możliwość wydawania poleceń osobom biorących udział w gwałcie."
  ========
  Nie było w GW ?...nie dziwcie się w DW. też nie było do tej pory.
  Obecnie afera dotycząca nielegalnego sprowadzenia imigrantów do Niemiec zakreśla coraz szersze kręgi. Merkel była już przesłuchiwana przez Bundestag i grozi jej trybunał stanu .
  Dlatego nawet DW. , tuba obecnej koalicji, zaczyna pisać prawdę o sytuacji w Niemczech,
  Ta prawda jest przerażająca ...niestety.

 • kanonik-dzielnicowy

  Oceniono 2 razy 2

  Pewnie czarną wołgą jechali...

 • pigol07

  Oceniono 4 razy 2

  Kiedyś porwali mnie kosmici. Ale ze strachu takiego śmierdzącego bąka puściłem, że musieli mnie wypuścić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX