Rozpaczliwa walka orangutana z buldożerem. Próbował zatrzymać maszynę, która niszczyła jego dom

Orangutan podjął heroiczną, ale z góry przegraną walkę z buldożerem, a wszystko zarejestrowały kamery. Film pochodzi z 2013 roku, jednak dopiero teraz został upubliczniony.

International Animal Rescue (IAR), organizacja zajmująca się ratowaniem dzikich zwierząt, zamieściła z okazji Światowego Dnia Środowiska przejmujące nagranie z wyspy Borneo (z części należącej do Indonezji), którą zamieszkują zagrożone wyginięciem orangutany.

Film pochodzi z 2013 roku, jednak dopiero teraz organizacja zdecydowała się na jego upublicznienie. Na nagraniu jeden z orangutanów staje na drodze buldożerowi, który bierze udział w wycince lasu. Zwierzę próbuje powstrzymać maszynę, która niszczy jego dom.

Zdesperowany orangutan gorączkowo szuka schronienia przed niszczycielską siłą buldożera, który już zniszczyła wszystko inne wokół niego

- opisuje International Animal Rescue. Jak poinformowała organizacja, jej działaczom udało się ostatecznie uratować orangutana i zabrać go w bezpieczne miejsce.

Więcej o:
Komentarze (198)
Orangutan walczył z buldożerem. Wszystko nagrała kamera IAR
Zaloguj się
 • cezar85

  Oceniono 96 razy 86

  wszystko przez olej palmowy, to kuwerstwo jest wszędzie

  czytać zawartość produktów i nie kupować

 • wasyll73

  Oceniono 65 razy 59

  Moze warto wprowadzić zakaz stosowania oleju palmowego do produkcji żywności ???
  na pewno wyjdzie to na m i zwierzętom na zdrowie

 • mierdolinho

  Oceniono 48 razy 44

  Dlaczego UE nei zakaże stosowania oleju palmowego?! Na miejscu produkujemy tysiące ton olejów o znacznie lepszych właściwościach odżywczych a w wielu produktach tłuszcze stanowią niewielki dodatek, np w mrożonkach stanowią 0,5%-2% obj, więc zmiana oleju na np rzepakowy byłaby pryszczem na dupie w cenie; nawiasem mówiąc, producenci, którzy rzucają się na taki niewielki wzrost marży - olej palmowy jest może 50% tańszy niż rzepakowy - to już szczyt pazerności!

 • inka2017

  Oceniono 42 razy 32

  Popłakałam się. Boże to jest straszne. Ostatni człowiek umrze na stercie piachu z głodu.

 • elenem

  Oceniono 36 razy 30

  Straszne..... ten świat staje sie koszmarny. A Człowiek niszczy wszystko co piękne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX