Oto nowy rząd Hiszpanii. Spójrzcie tylko na to zdjęcie i policzcie dla odmiany mężczyzn

Na 18 desygnowanych właśnie ministrów w hiszpańskim rządzie aż 11 to kobiety. Zajmą się m.in. finansami czy obronnością. W Europie tylko Szwecja ma więcej pań na szczycie władzy.

Nowy premier Hiszpanii Pedro Sanchez pokazał skład swojego rządu. Aż 11 resortami rządzić będą kobiety, a jedynie 6 przypadło mężczyznom. Jak podaje portal news.sky.com tylko Szwecja ma więcej kobiet w rządzie, tam resortami rządzi 12 pań.

Nowy rząd w Hiszpanii z przewagą kobiet

Wśród ministerstw, które przypadły kobietom znajdują się m.in. resort obrony czy finansów i gospodarki. Socjalistyczny premier powiedział, że jest "całkowicie oddany równości". Na swoją zastępczynię Pedro Sanchez wyznaczył Carmen Calvo, która jest specjalistką od prawa konstytucyjnego. Na czele ministerstwa finansów stanie Maria Montero. Za gospodarkę odpowiadać będzie natomiast Nadia Calvino, a obronnością Hiszpanii zajmie się Margarita Robles, a Dolores Delgado zajmie się resortem sprawiedliwości.

 

Wielu ministrów z załogi Sancheza to osoby, które do tej pory nie działały w polityce. Tak jest w przypadku Pedro Duque, byłego astronauty, który objął stanowisko ministra nauki, innowacji i szkolnictwa wyższego. Z kolei dziennikarz i pisarz Maxim Huerta zajmie się kulturą i sportem.

Czemu Hiszpania ma nowy rząd?

Pedro Sanchez z Partii Socjalistycznej został premierem po tym, jak hiszpański parlament przyjął wotum nieufności dla centroprawicowego rządu Mariano Rajoya. Za wnioskiem głosowało 180 deputowanych, przeciwko 169, a jeden wstrzymał się od głosu. Opozycja wygrała głosowanie dzięki poparciu deputowanych z małych partii, w tym baskijskich nacjonalistów.

Powodem złożenia wniosku o wotum nieufności była afera korupcyjna z udziałem polityków partii rządzącej. To była bardzo głośna sprawa w Hiszpanii. Partii Rajoya zasądzono blisko 250 tys. euro kary za czerpanie korzyści z korupcji. W siatce korupcyjnej znaleźli się zarówno politycy, jak i przedsiębiorcy, z których część spędzi teraz za kratami nawet kilkadziesiąt lat.

Brytyjski minister spóźnił się na spotkanie z uznaną profesor. Było mu tak głupio, że złożył dymisję

Więcej o:
Komentarze (88)
Nowy rząd Hiszpanii zaprzysiężony
Zaloguj się
 • ruchla

  Oceniono 32 razy 22

  U nas również w jednej z partii baby pognały chłopów i same zaczęły rządzić i też przechodzą do historii, jako partia.

 • ponury_swiniarz

  Oceniono 38 razy 18

  Ale czym się podniecacie? Interesują was kompetancje czy genitalia członków rządu? Premier ma obowiązek wyboru najlepszych fachowców i powinno sie patrzeć na kompetencje a nie na to co minister ma między nogami.

 • tomtg123

  Oceniono 17 razy 11

  A co za różnica czy urzędnik ma penisa czy waginę. Patrze na to zdjęcie i widzę rząd z przewagą wysokich - równie "istotne" kryterium.
  Wy macie jakąś obsesję na punkcie części rodnych. Urzędnik jest od pracy, a płeć do duperela, która jest istotna po pracy. Tyle.

 • thrilled_claire

  Oceniono 9 razy 7

  Co to jest w ogóle za wiadomość? Czy mężczyźni i kobiety to dwa różne gatunki? A skoro nie (bo nie), to co za różnica co który minister ma w majtkach? Mamy chyba 2018 rok, nie 1918!

 • krzywelustro

  Oceniono 10 razy 4

  Ta na pierwszym zdjęciu w drugim rzędzie między blondyną w szerokich szarych spodniach a czarnulą w białym żakiecie i czarnej spódnicy, to pewnie Resort Tajnych Służb?

 • myszka.mickey

  Oceniono 14 razy 4

  Gazeta.pl to bardzo seksistowski portal skoro zwraca uwagę na płeć ministrów!

 • state77

  Oceniono 5 razy 3

  Fotograf to chyba był pijany albo ślepy skoro nie zwrócił uwagi na jedną osobę zasłoniętą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX