Ukradł opancerzony transporter Gwardii Narodowej. Szalony pościg na ulicach Richmond

Takiego widoku mieszkańcy Richmond się nie spodziewali. Ulicami miasta jechał opancerzony transporter, a za nim sznur radiowozów na sygnale. Pojazd został skradziony Gwardii Narodowej.

Pojazd wojskowy został skradziony z Fort Pickett, bazy Gwardii Narodowej w Blackstone w stanie Wirginia we wtorek tuż przed godziną 20.00. Jak podaje CNN opancerzony transporter nie był wyposażony w żadną broń. Mężczyźnie, który wykradł pojazd udało się dojechać do miasta Richmond. Tam kierowcy ze zdumieniem oglądali pościg za opancerzonym wehikułem Gwardii Narodowej.

Pościg za transporterem trwał dwie godziny

 

Mimo że transporter może jechać najwyżej ok. 65 km/h, policja stanowa przez dwie godziny nie była w stanie przechwycić pojazdu. W tym celu zaangażowano znaczne siły, poza radiowozami, za transporterem cały czas leciał policyjny helikopter.

 

- Policja stanowa stanu Virginia rozpoczęła pościg za pojazdem od momentu otrzymania wstępnego raportu i podróżowała wraz z nim od hrabstwa Nottoway do miasta Richmond - powiedział cytowany przez CNN Corrine Geller, rzecznik prasowy policji w Wirginii 

W końcu mężczyzna zatrzymał się w Richmond i porzucił pojazd. Wtedy został aresztowany. Podczas pościgu nikt nie ucierpiał.

Komentarze (26)
USA. Pościg za opancerzonym transporterem w Richmond
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 4 razy 4

  Jakiś czas temu, też w Stanach, gość zajumał gigantyczną wywrotkę z kamieniołomów. Nikt nie próbował go blokować, nikt nie strzelał, paliwo mu się skończyło po kilkunastu minutach.

 • drdr2

  Oceniono 4 razy 4

  w 95 roku w San Diego koleś ukradł czołg. Rozjeżdżał samochody znaki hydranty. Aż się zawiesił na barierach na autostradzie

 • jxman

  Oceniono 4 razy 4

  Raz piszecie Wirginia, a potem Virginia.
  To jak w koncu?! Po polskiemu, czy po amerykanskiemu?

 • real_marek

  Oceniono 2 razy 2

  Chyba raczej transporter opancerzony, to przecież M113.

 • zalozkontonagazetapl

  Oceniono 8 razy 2

  To wspaniała armia :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX