Wicepremier Włoch zapowiada, że wraz z Viktorem Orbanem "zmienią reguły Unii Europejskiej"

Matteo Salvini, minister spraw wewnętrznych Włoch i lider prawicowej Ligi Północy, ogłosił, że razem z premierem Węgier Viktorem Orbanem zmieni "reguły Unii Europejskiej". Jak podaje PAP swoją deklarację ogłosił podczas wiecu w miasteczku Fiumicino, niedaleko Rzymu, zaledwie trzy dni po utworzeniu nowego rządu.

Matteo Salvini nie wyjaśnił, na czym dokładnie miałyby polegać relacje rządu włoskiego i węgierskiego. Powiedział jedynie, że otrzymał "miły telefon od węgierskiego premiera Viktora Orbana; pracujemy, by zmienić reguły Unii Europejskiej". 13 maja szef Ligi Północy podpisał porozumienie z równie eurosceptycznym Ruchem 5 Gwiazd. Nowy rząd Włoch powstał 1 czerwca tego roku, a na jego czele stanął prawnik Giuseppe Conte.

Matteo Salvini, wicepremier włoskiego rządu >>>

Matteo Salvini. Wrogowie rządu

Matteo Salvini odniósł się również do kwestii praw obywatelskich i rodzinnych stwierdzając, że "rząd nie wchodzi nikomu do sypialni, ale dziecko ma prawo do tego, by mieć matkę i ojca, a nie rodzica 1, 2 czy 33". Matteo Salvini stwierdził również, że jego rząd ma "wielu wrogów", a jednym z nich jest miliarder i filantrop George Soros. Wicepremier Włoch określił go mianem "spekulanta bez skrupułów". W niedzielę Soros powiedział publicznie o tym, jakoby Rosja posiadała wpływy w nowym rządzie Włoch. Dodał, że "opinia publiczna we Włoszech ma prawo wiedzieć, czy Salvini jest opłacany" przez Władimira Putina. Matteo Salvini odpowiedział mu na to, że "nigdy nie otrzymał ani lira, euro czy rubla" za to wydaje mu się, że "Putin jest jednym z najlepszych mężów stanu".

Héjj: Orban tak daleko jeszcze nie zaszedł. Słowa przywołują na myśl najczarniejsze totalitaryzmy

Więcej o:
Komentarze (161)
Matteo Salvini. Szef włoskiego MSW ma "zmienić reguły UE"
Zaloguj się
 • kristofoser

  Oceniono 13 razy 13

  W ciągu 72 lat po wojnie, to 65 rząd we Włoszech ! Pewnie na jesieni następne wybory!

 • antykaczysta40

  Oceniono 22 razy 8

  Łajba przypływa z Tunezji a tam na tej łajbie same czarne mordy. Opalili się tak strasznie?

 • mazzini890

  Oceniono 8 razy 6

  Tylko jak panie Salvini.Ikarusy wam pośle?Wy zmienicie? A co wy robiliście od 1970.Zachodnia prawica i centrum są kryzysom tak samo winne.

 • Oceniono 10 razy 6

  Skoro UE taka do niczego,to po co było do nie wstępować!? teraz to pewnie w Polsce było by jak w epoce,, Miśia"wyrywali by sobie buraki żarcie spod ryja,to było by cudownie? Boże z jakimi matołami przyszło żyć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX