Strzały w katedrze w Berlinie. Mężczyzna z nożem postrzelony przez policję

W katedrze w Berlinie policjant postrzelił mężczyznę, który awanturował się w tej ewangelickiej świątyni i miał przy sobie noże. Przyczyny zdarzenia będą dopiero wyjaśniane.

Katedra w Berlinie została w niedzielę po południu otoczona przez policję; w środku padły strzały. Pierwszy komunikat policji był krótki: funkcjonariusz postrzelił "rozszalałego" mężczyznę w nogę. Zdarzenie miało miejsce w niedzielę około godziny 16.00 - opisali na Twitterze policjanci. - Prosimy o unikanie spekulacji - apelowali.

Katedra w Berlinie. Dlaczego padły strzały?

W drugim komunikacie podano trochę więcej informacji. Okazało się, że do katedry w Berlinie została wezwana policja, bo wewnątrz awanturował się człowiek, który miał przy sobie noże. W świątyni było wówczas ok. 100 osób. Gdy pierwszy patrol przybył na miejsce, funkcjonariusz postrzelił awanturnika, bo ten nie chciał odłożyć broni. Sam też został ranny. Obaj trafili do szpitala.

Podejrzany to 53-letni mężczyzna, pochodzący z Austrii. Policja póki co wyklucza terrorystyczne tło zdarzenia. Nie ma poszlak wskazujących na powiązania 53-latka z islamskimi terrorystami.

Na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych widać uzbrojonych policjantów otaczających katedrę w Berlinie i dwa ambulanse zaparkowane przy jej wejściu.

Na czas akcji policji świątynia została ogrodzona biało-czerwoną taśmą. Odwołano wieczorne nabożeństwo. Przez jakiś czas do katedry w Berlinie, zbudowanej na przełomie XIX i XX wieku, nie wejdą też turyści.

Katedra w Berlinie - to tu padły strzały:

Więcej o:
Komentarze (264)
Katedra w Berlinie. Mężczyzna postrzelony przez policję
Zaloguj się
 • jan.fils

  Oceniono 25 razy 11

  Komentarze włączony, czyli napastnikiem była biały, heteroseksualny mężczyzna.

  Poziom cenzury godny Bieruta.

  Jakiś czas temu był artykuł na temat kobiet wielbiących islam - komentarze oczywiście wyłączone.

  Oczywiście, wzywanie do nienawiści rasowej jest w Polsce karalne, niezależnie od paradygmatów tego portalu. Problem polega tylko na tym, że prawo nie różnicuje kierunku nienawiści, czego nie można powiedzieć o tym portalu. Takie a nie inne wytyczne cenzury pokazują jedynie hipokryzję i wytyczne, w kogo wolno, a w kogo nie wolno rzucać odchodami...

 • vomitorium1

  Oceniono 6 razy 6

  austryjak
  sprawiający wrażenie stukniętego
  machał nożem przed ołtarzem
  policja potraktowała go gazem
  ale nie pomogło
  to wyciągnęli broń i strzelali
  kule trafiły świra w nogę i drugiego policjanta ( nie podają w co)
  (obydwu zawieźli do szpitala)

 • nanabun

  Oceniono 32 razy 6

  "Prawdziwi Polacy"" już wiedzą kto za tym stoi - widać o komentarzach na poziomie dna szamba. Jakoś rok temu miałem okazję interweniować w swojej parafii, jak wszedł koleś i wrzeszczał przekleństwa - całkowicie polskie, z czystym akcentem, jak się okazało po przybyciu policji rodowity Polak. Tyle, że nie trzeba było strzelać. Więc po co durne naziolki głupoty wypisujecie? Świry są w każdym narodzie, rasie i wyznaniu, nawet wśród dominujących w naszym kraju pogan, którym się wydaje, że są chrześcijanami.

 • poppers68

  Oceniono 10 razy 4

  Ja uwielbiam tego typu zapewnienia : " atakujący nie miał powiązań z organizacjami terrorystycznymi". Jak pokazuje praktyka, Ci ludzie niemal nigdy nie mają takich powiązań bo jak mają to nie używają noży tylko AK47. Jeśli są noże lub często auta to są to po prostu normalni muzułmanie, którym odbiło.
  Jeszcze jedna rzecz jest niemal zabawna. W przekazach dnia niemal zawsze królują przekazy typu : " 28 letnia francuska skazana za przynależność do ISIS". Człowiek potem myśli sobie: " kurczę, jakaś Dominique zapewne" . A potem okazuje się, że jak zwykle była to Habib albo Hadżifa".....
  Wszyscy, wszystkich biorą na lewe sanki.

 • emigrantka-1

  Oceniono 18 razy 4

  Jakis psychol biegal z nozem po katedrze, wiec dostal strzal w kolano i po sprawie, takich nozownikow mamy u siebie w ostatnim czasie tez wielu, wiec nie dziwmy sie

 • lukask73

  Oceniono 3 razy 3

  Pewien Austriak szalał niegdyś w Berlinie uzbrojony nie w noże tylko w czołgi.

 • grzespelc

  Oceniono 3 razy 3

  Ok, wykluczyli powiązania z terrorystami islamskimi. A z najaktywniejszymi w Niemczech faszystowskimi?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX