Ławrow odwiedził Kima. Przekazał mu specjalną wiadomość od Putina

Moskwa wysłała swoją delegację do Korei Północnej. Jak podaje agencja Interfax, szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow spotkał się z północnokoreańskim dyktatorem Kim Dzong Unem.

W trakcie rozmowy zostały poruszone kwestie dwustronnych stosunków, w tym współpracy gospodarczej i kulturalnej, a także tematy związane z pokojowym uregulowaniem kryzysu na Półwyspie Koreańskim. W oficjalnym wystąpieniu Kim Dzong Un stwierdził, że sytuacja w tym regionie „zmienia się radykalnie i zmierza ku dialogowi”. Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow przekazał północnokoreańskiemu dyktatorowi zaproszenie do odwiedzenia Rosji.


Moskwa od kilkudziesięciu lat utrzymuje poprawne stosunki z reżimem w Pjongjangu. Niedawno rosyjska rozgłośnia Echo Moskwy przypomniała, że ZSRR wspierał północnokoreańskich komunistów w walkach przeciwko siłom pokojowym ONZ, głównie złożonym z amerykańskich oddziałów, szkoląc żołnierzy Pjongjangu i dostarczając im broń.

Więcej o:
Komentarze (118)
Kim Dzong UN gościł Ławrowa. Zaproszenie do Rosji
Zaloguj się
 • zsm-5

  Oceniono 25 razy 5

  Spotkały się 2 największe obecnie demokracje. Najbardziej krzykliwy "demokrata" z Białego Domu całkiem zryżeje z zazdrości i złości.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 3 razy 3

  Mina Ławrowa jakaś nie ten tego. Jak obie Koree wreszcie się ze sobą dogadają, to Kreml nie będzie już mógł mącić na półwyspie koreańskim.

 • senioryta13

  Oceniono 11 razy 3

  cos mi sie wydaje, ze Kim, nie ma jednak zbyt duzo do gadania, wczesniej na chinskim dywaniku, teraz na czerwonym.

 • cmok_wawelski

  Oceniono 21 razy 3

  No i prosze, z malego regionalnego terrorysty zrobil sie mocarz swiata, z ktorymi mozni swiata chca sie spotykac. A z naszego malego regionalnego mocarza na drabince z miesiaczka - wrak czlowieka. Ida obaj po schodach historii w przeciwnych kierunkach. Tzn nasz nie za bardzo bo troche niepelnosprawny.

 • cmok_wawelski

  Oceniono 15 razy 3

  Lawrow wyjasnil swojomu koreanskiemu przyjacielowi, ze Wolodia powiedzial, ze obojetnie co mu glupek Trump w Singapurze obieca - Wolodia obieca mu wiecej. Oraz, ze jesli trzeba na glupka Trumpa lekko nacisnac - Wolodia moze nacisnac.
  Takie normalne pogaduszki dyplomatyczne mafiosow.

 • tetradrachma

  Oceniono 2 razy 2

  A, idiota Suski, zamiast powiedzieć, że Polska stara się CÓŚ" w polityce zagranicznej zmieniać, z wizyty w Chinach, tłumaczy się.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX